پیشگیری از ابتلا به بیماری های واگیر در خوابگاه دخترانه

بشرا یعقوبیان 1399/04/02 تعداد بازدید:‌ 197 دسته‌بندی: خوابگاه دخترانه

پیشگیری از ابتلا به بیماری های واگیر در خوابگاه دخترانه

یکی از معضلاتی که انسان کنونی با آن دست و پنجه نرم می کند، مساله سلامتی و حفظ آن در برابر بیماری های واگیر است. با افزایش جمعیت جهانی و بالا رفتن تراکم انسان ها در سطح زمین، انتقال بیماری ها با سرعت بیشتری انجام می شود. چندین مورد از مکان هایی که تراکم جمعیت در آنها بالاست خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه های موجود در شهرهای مختلف هستند. این امر سبب می شود که این مکان ها از نظر انتقال بیماری های واگیر به رعایت اصول بهداشتی در سطح بالاتری نیاز داشته باشند. در خوابگاه پسرانه تهران و دیگر شهرها با رعایت چندین نکته اصولی می توان از انتقال بیماری ها جلوگیری کرد.

خوابگاه پسرانه

یکی از مهمترین اصولی که امروزه با همه گیر شدن بیماری کووید 19، سازمان بهداشت جهانی بر آن تاکید دارد رعایت فاصله بین افراد است. در حالی که یکی از خاطره سازترین و شیرین ترین کارهای خوابگاه دخترانه تهران، دورهمی های شبانه آن است، در شرایط کنونی افراد مجبورند که از این دورهمی ها چشم پوشی کنند. زیرا در چنین شرایطی اگر افراد ساکن در پانسیون پسرانه و دخترانه فاصله کافی را با یکدیگر رعایت نکنند ممکن است ناخواسته موجب انتقال بیماری های واگیر به سایر هم اتاقی های خود در خوابگاه شوند.

پانسیون دخترانه

مساله دیگری که از نظر رعایت بهداشت و جلوگیری از انتقال بیماری ها در پانسیون دخترانه در تهران و دیگر شهرها بسیار اهمیت دارد، شست و شوی اصولی و با تعداد دفعات بالا در خوابگاه می باشد. بسیاری از عوامل بیماری زا قابلیت زنده ماندن بر روی سطوح مختلف را دارند. این امر سبب میگردد که چنانچه فردی به یک عامل بیماری زا آلوده باشد و در نزدیکی یک سطح عطسه یا سرفه کند، عوامل بیماری زا را به سطوح منتقل کند. زمانی که دست فرد دیگری ازز ساکنین خوابگاه پسرانه در تهران با این سطح تماس پیدا می کند، عامل بیماری زا که همان ویروس یا باکتری است به دست او منتقل میشود. دست آلوده در صورت تماس با دهان و بینی و چشم ها، موجب بیماری فرد می گردد.

ساکنین خوابگاه و اقامتگاه پسرانه و دخترانه میبایست خود را در حفظ سلامت دیگر افراد ساکن آنجا مسئول بدانند. چنانچه فردی از بیرون خوابگاه به خوابگاه بر میگردد حتما باید در یک مکان مناسب تعویض لباس انجام دهد. این کار از انتقال احتمالی بیماری بیرون از پانسیون به داخل آن جلوگیری می کند. زیرا علاوه بر سطوح مختلف، لباس ها نیز می توانند حامل عوامل بیماری زا از جمله ویروس کووید19 باشند.

اقامتگاه در تهران

از دیگر مواردی که می تواند در انتقال بیماری های واگیر در خوابگاه پسرانه تهران نقش داشته باشد استفاده از ظروف و وسایل مشترک است. در شرایطی که یک بیماری در جامعه همه گیر می شود افراد باید نسبت به استفاده از وسائل شخصی بیشتر حساسیت به خرج دهند. چنانچه ظروف و لیوان در پانسیون بصورت مشترک استفاده می شوند بسیار مهم است که افراد پیش از هر بار استفاده از این ظروف آنها را با آب داغ و مایع ظرفشویی بشویند. در کنار رعایت تمامی موازین بهداشتی در خوابگاه دخترانه تهران، حفظ آرامش یکی از اصول بسیار مهم در پیشگیری از انواع بیماری هاست. پژوهش های مختلف نشان داده اند که استرس و نگرانی های ناشی از آن موجب تضعیف سیستم ایمنی و در نتیجه کاهش قدرت بدن در مقابله با بیماری ها می گردد.

خوابگاه در تهران

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها