پیشگیری از بیماری های فصلی در خوابگاه پسرانه

بشرا یعقوبیان 1400/08/01 تعداد بازدید:‌ 186 دسته‌بندی: خوابگاه پسرانه

پیشگیری از بیماری های فصلی در خوابگاه پسرانه

شروع فصل پاییز و بیماری های فصلی در خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه مانند همه خوابگاه دانشجویی دیگر، در فصل پاییز شاهد افزایش جمعیت و حضور دانشجویان است. البته نباید این نکته را نادیده گرفت که ساکنین خوابگاه پسرانه در تهران و سایر شهرها تنها دانشجویان نیستند. بلکه افراد دیگری اعم از کارمندان، شاغلین دیگر، ورزشکاران، هنرمندان، مهارت آموزان و غیره ممکن است اقامت خود را در خوابگاه و پانسیون کارمندی و دانشجویی بگذرانند. با این وجود نمی توان این نکته را نادیده گرفت که حضور دانشجویان در خوابگاه و پانسیون همواره بیشتر است. به همین سبب با شروع فصل پاییز حضور آنها در اینگونه مکان ها به یک تحول در شهرهای بزرگ و دارای دانشگاه های مختلف تبدیل می شود.

خوابگاه پسرانه

شروع فصل پاییز همواره با همه گیری بیماری های فصلی نظیر سرماخوردگی همراه است. علاوه بر این در دو سال اخیر همه گیری بیماری کووید19 نیز نظم جهانی و سلامتی را بر هم ریخته است. این بیماری ها بیش از هر چیز در مکان های با تراکم جمعیتی بالا مشکل آفرین هستند. یکی از این مکان ها انواع پانسیون دخترانه و پسرانه می باشند. پانسیون پسرانه در تهران به دلیل داشتن تعداد زیادی افراد که مقیم آن هستند، می تواند به مکانی خطر آفرین در برابر گسترش اینگونه بیماری ها تبدیل شود. بیماری های فصلی بیش از همه خاصیت خطر آفرینی خود را از قدرت بالای سرایت خود می گیرند. به همین سبب در پیش گرفتن راه کارهایی به منظور کاهش قدرت سرایت آنها در بین افراد در اقامتگاه پسرانه می تواند به جلوگیری از گسترش آنها کمک کند.

پانسیون دخترانه تهران

راهکارهای عملی به منظور پیشگیری از بیماری های فصلی در خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه در تهران و وضعیت سلامتی دانشجویان و سایر افراد ساکن، به یکی از دغدغه های مالکین اینگونه مکان ها تبدیل شده است. علاوه بر بیماری کووید19 که در دوسال اخیر بسیاری از خوابگاه و اقامتگاه دخترانه در تهران و سایر شهرها را به تعطیلی کشانده است، بیماری های دیگری همواره در خوابگاه دانشجویی همه گیر می شود. سرماخوردگی، آنفولانزا، انواع قارچ و بیماری های دیگر پوستی، انگل های داخلی و خارجی از جمله بیماری هایی هستند که در محیط جمعی خوابگاه جولانگاه مناسبی را می یابند. در این میان به تعدادی راهکار عملی جهت پیشگیری از ابتلا به این بیماری ها توصیه می گردد.

پانسیون پسرانه

حداکثر فاصله را با سایرین رعایت کنید

بدون شک یکی از جنبه های خوشایند زندگی در خوابگاه و اقامتگاه پسرانه و دخترانه، جنبه زندگی جمعی در آنهاست. تعاملات اجتماعی لذتبخشی که افراد در خوابگاه تجربه می کنند می توانند به خودی خود در گسترش دانش اجتماعی و روابط بین فردی آنها موثر باشند. اما در زمان هایی نظیر آنچه که اکنون در رابطه با بیماری کرونا شاهد آن هستیم، رعایت فاصله با سایر افراد بسیار حرکت معقولی به نظر می رسد.

مطمئن شوید که انواع واکسن مرتبط به بیماری های مسری را دریافت کرده اید

برخی از بیماری ها متاسفانه واکسن موثری ندارند. اما خوشبختانه تعداد زیادی از بیماری های مسری دارای واکسن موثر هستند. نظیر آنچه که در مورد بیماری کرونا شاهد آن هستیم، به آسانی می تواند توسط تزریق واکسن کنترل شود. علاوه بر واکسن کرونا دریافت واکسن هایی نظیر واکسن هپاتیت، واکسن بیماری hpv، واکسن آنفولانزا و غیره می تواند از ابتلا افراد به بیماری های کشنده در پانسیون دخترانه در تهران جلوگیری کند.

بر روی وسایل شخصی خود حساسیت کافی را داشته باشید

افرادی که تجربه زندگی در اقامتگاه دخترانه و پسرانه را دارند به خوبی از موضع گیری سایرین در زمان داشتن حساسیت بر روی وسایل شخصی آگاه هستند. بسیاری از ساکنین خوابگاه پسرانه دید خوبی نسبت به افرادی که بر روی وسایل شخصی خود حساس هستند ندارند. اما باید این را در نظر داشت که ابتلا به برخی بیماری ها می تواند انسان را تا پای مرگ هم بکشاند. بنابریان به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری های مسری و فصلی در خوابگاه دخترانه تا جایی که امکان دارد از وسایل خود محافظت کنید.

خوابگاه پسرانه تهران دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها