سایه سیاه افسردگی در پانسیون دخترانه (بخش دوم)

بشرا یعقوبیان 1400/11/25 تعداد بازدید:‌ 256 دسته‌بندی: پانسیون دخترانه

سایه سیاه افسردگی در پانسیون دخترانه (بخش دوم)

در مطلب پیشین وبلاگ خواب اینجا به موضوع افسردگی و دلایل عمده ابتلا به آن در پانسیون دخترانه اشاره کردیم. سایه سیاه افسردگی در پانسیون دخترانه، بیشتر از آنکه خطرات جانی داشته باشد، کیفیت زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. کسانی که به نوعی با افسردگی در زندگی دست و پنجه نرم می کنند، به سختی می توانند شادی عمیق را تجربه کنند. همین مساله سبب می شود که زندگی کردن به آن شکلی که برای یک فرد عادی معنا و مفهوم دارد، برای آنها پوچ و تهی از معنا شود. در پانسیون دخترانه تهران نیز ممکن است افراد قابل توجهی گرفتار این معضل شوند. مساله بغرنج در مورد افسردگی این است که تشخیص آن برای بستگان درجه اول هم حتی دشوار است. چه بسا افراد زیادی که افسردگی حاد در آنها تشخیص داده شده است و هم اتاقیهایشان در پانسیون و خوابگاهمعتقد بوده اند که این فرد که همیشه می خندد پس افسرده نیست. 

پانسیون دخترانه در تهران

همدلی و همراهی با فرد افسرده در پانسیون دخترانه 

در مقابله با بیماری های روحی و روانی به هیچ وجه نمی توان نقش اطرافیان و نزدیکان را نادیده گرفت. انسان ذاتا موجودی اجتماعی است و هر مساله ای که سبب شود که از جمع مخصوصا جمع همسالان خود رانده شود می تواند وی را به ورطه افسردگی بکشاند. در پانسیون دخترانه در تهران چه بسا افرادی که به افسردگی دچار هستند اما به دلیل حمایت نشدن از سوی دوستان خود هر روز بیشتر از روز قبل در این منجلاب فرو می روند. همدلی و همراهی با فرد افسرده در خوابگاه دانشجویی و کارمندی علاوه بر ماهیت انسانی این عمل، می تواند دوستی های عمیقی را بین افراد شکل دهد. همدلی و همراهی با فرد افسرده در پانسیون دخترانه تهران می تواند به صورت ها و اشکال مختلفی باشد. گوش کردن به درددل کسی که غمگین و ناراحت است بدون قضاوت کردن او، کاری است که روحیه فرد را تا حد زیادی بهبود می بخشد. 

پانسیون دخترانه

راه های پیشگیری از افسردگی در پانسیون دخترانه

اکنون که با افسردگی و تبعات آن در زندگی فرد افسرده پی بردیم، لازم است که راه های پیشگیری از آن را نیز بیاموزیم. افسردگی می تواند یک بلای خانمانسور باشد که همه جنبه های زندگی یک فرد را با مشکل مواجه کند. بنابراین راهی کم هزینه تر و منطقی تر از درمان افسردگی، پیشگیری از عدم ابتلا به آن می باشد. در ادامه به تعدادی راهکار پیشگیری از افسردگی در فضای خوابگاه در تهران اشاره می کنیم.

- تغیر روتین زندگی در خوابگاه دانشجویی: تغییر روتین زندگی و چیدن برنامه زندگی به شکلی که فرد احساس مفید بودن کند تا حد زیادی بر احساس غم و اندوه عمیق اثرگذار بوده و از افسردگی جلوگیری می کند. 

- دوری از سیگار و دخانیات: وجود مواد اعتیادزا نظیر نیکوتین در سیگار، مستقیما بر سیستم عصبی فرد اثر گذاشته و در طولانی مدت موجب ابتلا به افسردگی می گردند.

- بازبینی افکار روزانه: هیچ فرد منطقی افکار موفقیت نماهای جنجالی را قبول ندارد. اما کسی هم نمی تواند این را انکار کند که افکار ما مستقیما بر تمام جنبه های زندگی ما اثر می گذارند. افکار منفی و دید منفی به تمام اتفاقات زندگی بدون شک افسردگی در پانسیون کارمندی را در پی خواهد داشت. 

- ورزش و فعالیت بدنی: ورزش کردن موجب ترشح هورمون های شادی بخش در مغز می گردد. همین توضیح کوتاه می تواند اثرگذاری عمیق ورزش و فعالیت بدنی بر روحیه افراد در خوابگاه دخترانه را توجیه کند.

- صحبت کردن با دیگران: انسان ذاتا موجودی اجتماعی است و تا حد زیادی انرژی خود را از جمع می گیرد. ارتباط گرفتن و صحبت با سایر افراد در پانسیون دخترانه می تواند از فرو رفتن در خود و ابتلا به افسردگی جلوگیری کند. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

 

دیدگاه‌ها