پرهیز از جو کسل کننده خوابگاه دانشجویی!

بشرا یعقوبیان 1398/10/19 تعداد بازدید:‌ 436 دسته‌بندی: خوابگاه تهران

پرهیز از جو کسل کننده خوابگاه دانشجویی!
چه عواملی موجب کسل کننده شدن جو حاکم بر اتاق در خوابگاه می شوند؟

ساعات کسل کننده و بی حوصلگی برای تمام ساکنین خوابگاه پسرانه و خوابگاه دخترانه در تهران و دیگر مسکن های دانشجویی در سایر شهرها پیش آمده است که گاهی خود فرد نیز از منشاء این احساس بی اطلاع می باشد. در این مطلب به چند مورد مهم اشاره می شود که وجود آن ها می تواند اوقات کسل کننده را برای تمام ساکنین خلق کند.

خوابگاه تهران
نبود امکانات رفاهی و تفریحی:

اکثر خوابگاه های روزانه به دلیل بنا شدن در محوطه دانشگاه به سالن های ورزشی نزدیک هستند. اما خوابگاه دانشجویی خودگردان پسرانه و دخترانه به طور عموم در بخش هایی خارج از دانشگاه دایر هستند و دانشجویان ساکن در این دسته از خوابگاه ها از امکاناتی مانند استخر، باشگاه ورزشی و... که از جمله امکانات رفاهی محسوب می شوند، بی بهره هستند. همین موضوع در بین دانشجویان به عنوان یک معضل در خوابگاه دخترانه و پانسیون پسرانه تهران و سایر شهرها شناخته شده است که به نوبه ی خود می تواند جو حاکم بر خوابگاه را کسل کننده و شرایط را برای منزوی شدن و افسردگی دانشجویان ساکن در خوابگاه زمینه سازی کند. در این بین دانشجویان جدید الورود به دلیل سن و سال و تجربه کمتر ممکن است در معرض خطرات بیشتری در مقایسه با سایر دانشجویان قرار بگیرند.

پانسیون پسرانه
 احداث کتابخانه و گسترش فضا‌های آموزشی:

دور بودن از جو یکنواخت و سنگین خوابگاه با فراهم کردن امکاناتی مانند کتابخانه های مجهز و سالن های ورزشی در تعدیل حالات روانی و احساسی ساکنین خوابگاه پسرانه و اقامتگاه دخترانه در تهران تآثیر بسزایی دارد. به ویژه که فضاهای سالم در محیط خوابگاه به میزان زیادی تجربه دوری از خانواده و دوستان را برای دانشجویان کم رنگ‌ خواهد کرد. دلیل این امر طبیعی و قابل درک است. بدیهی است که دانشجویان برای جلوگیری از ایجاد جو یکنواخت و کسل کننده در خوابگاه نیاز به تخلیه احساسات خود دارند. بهترین و سالم ترین راه برای تخلیه ی انرژی و احساسات دانشجویان ساکن در خوابگاه و پانسیون دانشجویی دخترانه و پسرانه برقراری روابط سالم و دوستانه با هم اتاقی های نرمال و گذراندن وقت در سالن های ورزشی و فضاهای آموزشی دانشگاه و خوابگاه است.

اقامتگاه دخترانه
محدودیت خوابگاه ها برای ارائه امکانات:

خوابگاه های روزانه به دلیل دریافت اعتبار تعیین شده از بخش امور خوابگاه ها و همچنین صندوق رفاه دانشجویی در ارائه ی امکانات مناسب به دانشجویان ساکن در خوابگاه های روزانه دامنه اختیارات بیشتری دارند. اما این موضوع برای خوابگاه و اقامتگاه خودگردان در تهران و سایر شهرها یک معضل تلقی می شود. زیرا بسیاری از خوابگاه های دانشجویی به صورت خصوصی اداره می شوند و تأمین اعتبار این دسته از خوابگاه از جیب خوابگاهدار خواهد بود. به همین دلیل در مورد ارائه ی امکانات رفاهی و آموزشی به ساکنین خوابگاه می توان به مشکلات مربوط به اعتبار کم بودجه اشاره کرد. علاوه بر این حضور دانشجویان دختر و پسر در خوابگاه مشکلاتی را در زمینه ارائه امکانات مناسب به وجود آورده است. به طوری که تراکم بالای دانشجویان در خوابگاه ها به عنوان یک معضل قابل مشاهده است. همین موضوع سبب شده است تا فضای محدود اتاق ها و ساختمان خوابگاه پتانسیل تأمین امکانات رفاهی و آموزشی درخور را نداشته باشد. در چنین شرایطی دانشجویان ساکن در پانسیون دخترانه و خوابگاه پسرانه تهران و سایر شهرها نیاز دارند از محیط های سالم و قابل اطمینان مانند باشگاه ها و کتابخانه های نزدیک به خوابگاه اوقات فراغت خود را سپری کنند.

خوابگاه

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها