پانسیون & هتل

بشرا یعقوبیان 1397/01/04 تعداد بازدید:‌ 274 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

پانسیون & هتل

در مطلب قبل به چند مورد از ویژگی های اقامت در هتل ها در مقایسه با خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی کارمندی اشاره شد. در ادامه نیز به ذکر مواردی پرداخته می شود که در معرفی و شناخت بهتر جهت انتخاب صحیح هر کدام از این مکان ها برای اقامت چند روزه، بی تآثیر نخواهد بود.

مدت زمان اقامت:

به طور عموم هتل ها برای بیشتر از یک یا دو هفته رزرو نخواهند شد، چون علاوه بر اینکه هزینه اقامت بسیار بالا می رود. اقامت در آن نیز به دلیل اختصاصی بودن اتاق ها، کسل کننده خواهد شد. به ویژه گردشگرانی که برای دیدن جاذبه های یک یا چند شهر به مسافرت می پردازند، کمترین زمان ممکن را در هتل به سر می برند، البته مدت زمان اقامت در یک هتل ممکن است به دلیل سفرهای کاری به درازا بکشد. اقامت در خوابگاه های دانشجویی که در اصل، فرد فقط یک تخت را اجاره می کند و ممکن است مسافرانی از سایر شهرها نیز با وی هم اتاق باشند، سرگرم کننده تر خواهد بود. گروه های دختران و پسران گردشگر، انتخاب این گونه مکان های اقامتی را به هتل و مسافرخانه های گران قیمت ترجیح می دهند.

اقامتگاه دخترانه

امکانات اتاق ها:

تنوع در امکانات رفاهی هتل ها در مقایسه با پانسیون ها، اقامتگاه ها و خوابگاه های دانشجویی کارمندی، بسته به ذائقه و خلقیات، گسترده است. گرچه اکثر هتل ها امکانات رفاهی مشترکی را ارائه می دهند، اما با توجه به چند ستاره بودن هتل، کیفیت این امکانات متفاوت است. همچنین امکانات موجود در اتاق های هتل با امکاناتی که در خوابگاه ها و اقامتگاه های دانشجویی ارائه می شود، تفاوت زیادی دارد. حمام، سرویس های بهداشتی لوکس، سرویس فرنگی تمیز، تخت، مبلمان، پتو، حوله، شامپو، خمیر دندان همگی به تعداد ظرفیت اتاق و... از جمله امکانات پایه در تمامی هتل ها است. پانسیون های کارمندی دانشجویی نیز از نظر مجهز بودن به امکانات رفاهی در سطح بالایی قرار دارند. به ویژه در ایام تعطیلات عید به دلیل میزبانی از مهمانان و گردشگران از سراسر کشور، پانسیون های دانشجویی- کارمندی به ارتقاء سطح کیفیت امکانات خود می پردازند تا بتوانند رضایت مشتریان خود جلب کنند.

خوابگاه ارزان قیمت

ظرفیت اتاق ها:

خوابگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه که در ایام عید پذیرای گردشگردان می باشند، اتاق هایی با ظرفیت یک تا بیش از ده نفر را دارا هستند. برای افرادی که بصورت مجردی و گروهی سفر می کنند، این اتاق های چند نفره علاوه بر مقرون به صرفه بودن، لذت کنار هم ماندن را نیز مهیا می کند. ظرفیت اتاق در هتل ها محدودتر می باشد. به همین دلیل حتی خانواده های پرجمعیت یا بیشتر از 5 تا 6 نفر نیز باید چند اتاق را رزرو کنند، ،که این امر سبب افزایش هزینه خواهد شد.

فعالیت های سرگرم کننده:

اقامت در هتل های شیک و چندستاره سبب می شود از امکانات رفاهی سرگرم کننده و جذاب بهره برد. برخی از هتل ها جهت جذب بیشتر مشتری و همچنین جلب رضایت ساکنین به استخر، سالن های ورزشی، سالن بیلیارد، پیست های اسکیت، دوچرخه سواری و وسایل بازی برای کودکان هستند. اما با اقامت در خوابگاه های دانشجویی، این امکانات در دسترس نخواهد بود و یا حداقل این امکانات برای ساکنین فراهم خواهد شد.

پانسیون کارمندی دانشجویی

رستوران و سلف سرویس:

اقامتگاه ها، خوابگاه ها و پانسیون های پسرانه و دخترانه، به طور عموم فاقد سالن ویژه برای سرو غذا هستند. گرچه برخی از پانسیون های خودگردان وعده صبحانه را برای ساکنین فراهم می کنند، اما به طور کلی، مکانی به عنوان رستوران در پانسیون ها و خوابگاه های دانشجویی ارائه نمی شود. در مقابل، هتل ها به بهترین شکل ممکن رستوران های تمیز و مجلل را در اختیار ساکنین قرار می دهند، البته هزینه آن جدا از هزینه اقامت باید پرداخت گردد. امروزه با توجه به تلاش برای جلب رضایت مشتری، ارائه سلف سرویس در رستوران ها رایج شده است.

پانسیون لوکس در تهران

اقامت در هرکدام یک از مکان های اقامتی، می توانند جذابیت های خاص خود را داشته باشد. انتخاب نهایی بستگی به ذائقه و میزان هزینه ایی دارد که هر فرد می تواند در طی یک سفر چند روزه بابت محل اقامت، پرداخت کند.

پانسیون/ اقامتگاه/ خوابگاه های خودگردان را در خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها