پانسیون ها و صنعت گردشگری

بشرا یعقوبیان 1397/01/02 تعداد بازدید:‌ 373 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

پانسیون ها و صنعت گردشگری

صنعت گردشگری:

صنعت گردشگری به عنوان یک صنعت پردرآمد در سراسر جهان شناخته شده است. در اکثر کشورهایی که به دلیل وجود مناطق و مکان های تاریخی، صنعتی، تجاری و... سالیانه گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کنند، بخش بزرگی از درآمد سالانه را صنعت گردشگری به خود اختصاص می دهد. این صنعت به دلیل جذب مسافران از تمام نقاط جهان، سبب ورود ارز زیادی به کشورها و شهرهای مختلف می شود که درآمدزایی عظیمی را به دنبال دارد. صنعت گردشگری به دلیل گسترده بودن، مشاغل بسیاری را شامل می شود که فعالیت اسکان گردشگردان و امر هتل داری از جمله این دسته از مشاغل است.

خوابگاه خودگردان

اشتغال زایی در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون:

همانطور که گفته شد صنعت گردشگری، مشاغل بسیاری را در خود جای داده است که فعالیت پانسیون ها و اقامتگاه ها و خوابگاه ها نیز زیر نظر این صنعت، مشغول فعالیت هستند. به عبارت دیگر هتل داری تنها محدود به داشتن هتل های بزرگ و چند ستاره نمی باشد، بلکه پانسیون ها و اقامتگاه ها نیز با دریافت مجوز رسمی برای فعالیت قانونی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و اتحادیه‌های هتلداری در این زمینه مشغول به کار هستند. پانسیون ها، اقامتگاه ها و خوابگاه ها گرچه زیرمجموعه ای از صنعت گردشگری هستند اما از نظر نوع فعالیت، تفاوت های بسیاری با هتل ها، مهمان سراها، ویلاها، آپارتمان های استیجاره ای و... دارند که در ادامه مطلب به این تفاوت ها می پردازیم. تمامی پانسیون ها و اقامتگاه ها دارای مسئولین و سرپرست هایی هستند که در تمام طول شبانه روز پاسخگوی متقاضیان می باشند. همچنین حضور افرادی به عنوان حراست و خدمه در این مکان ها ضروری می باشد.

اقامتگاه خودگردان دانشجویی

اقامت مسافران و گردشگردان:

با وجود تفاوت های زیادی که در بین اقامتگاه ها، خوابگاه ها و پانسیون ها با هتل ها و دیگر مکان های اقامتی وجود دارد، اما در تعطیلاتی مانند تعطیلات عید، بسیاری از پانسیون ها، خوابگاه ها و اقامتگاه ها نیز برای پذیرایی از مسافران و گردشگردان، آماده ارائه خدمات می باشند. در ایامی خارج از ایام تعطیلات، این مکان ها به عنوان محل اقامت موقت دانشجویان و کارمندان به حساب می آیند که ممکن است برای چند هفته تا چند سال در آن اقامت داشته باشند. در اصل این مکان ها، به ویژه پانسیون ها به جای پذیرش توریست و گردشگردان، به دانشجویان و کارمندان اجاره داده می شود تا  بتوان از این طریق مشکل کمبود خوابگاه های دانشجویی کارمندی را کاهش یابد.

اقامتگاه ارزان پسرانه

انتخاب پانسیون، خوابگاه یا اقامتگاه ها به عنوان مکانی برای اقامت چند روزه در تعطیلات عید به مواردی مانند تعداد افراد متقاضی، نسبت خانوادگی، میزان هزینه و ... بستگی دارد. گروه های مجردی دخترانه یا پسرانه می توانند جهت صرفه جویی در هزینه های خود و همچنین اقامت در یک اتاق، رزرو اقامتگاه ها و خوابگاه های پسرانه و دخترانه را به عنوان یک انتخاب مقرون به صرفه، در نظر داشته باشند. زیرا اکثر این گروه ها ترجیح می دهند کل روز را به گردش در مناطق دیدنی شهرها سپری کرده و تنها مکانی برای خواب در اختیار داشته باشند. پانسیون ها به دلیل شرایط ویژه همواره مورد توجه مسافران بوده اند. زیرا برای کسانی که با خانواد سفر می کنند، اقامت چند روزه در پانسیون ها انتخاب بهتری است. پانسیون ها به شکل سوئیت های کوچک که دارای امکاناتی مانند آشپزخانه و سرویس بهداشتی اختصاصی است، مکان بهتری برای خانواده ها بوده که به دلیل به همراه داشتن اعضای خانواده با سنین متفاوت، ترجیح می دهند ساعاتی از روز را در پانسیون بمانند، خود به آشپزی بپردازند و در نهایت یک منزل کوچک موقت را برای چند روز در یک شهر توریستی در اختیار داشته باشند.

اقامتگاه بانوان در تهران

پانسیون ها نیز از نظر هزینه با توجه به مستقل و مطمئن بودن و همچنین مجهز بودن به امکانات شیک و ضروری، دارای هزینه مناسب هستند.

ادامه مطلب و خوابگاه های شیک و ارزان قیمت در تهران و سایر شهرها را در خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها