پانسیون های دخترانه

بشرا یعقوبیان 1396/09/04 تعداد بازدید:‌ 279 دسته‌بندی: پانسیون

پانسیون های دخترانه

پانسیون:

از سال های دور تا کنون زندگی در پانسیون ها امری رایج بوده است.  این نوع زندگی در ابتدا به دلیل کوچک و ارزان بودن مورد توجه خانواده های کم جمعیت قرار گرفته است. هم اکنون نیز در برخی کشورها این مدل زندگی هنوز رایج است. در کشور ما، زندگی در پانسیون ها بیشتر مورد توجه افراد مجرد مانند دانشجوها و شاغلین است. در کلان شهرهایی مانند تهران، پانسیون های دخترانه، پسرانه، دانشجویی و کارمندی با کسب مجوز رسمی از طرف سازمان میراث فرهنگی، مشغول به فعالیت هستند. با این حال هنوز در مورد زندگی در پانسیون ها دانش کمی وجود دارد.

پانسیون پسرانه

مشکلات زندگی در پانسیون ها:

یکی از مشکلات رایج در برخی از پانسیون ها، وجود افراد از اقشار مختلف جامعه در یک ساختمان و حتی در یک اتاق است. پس هنگام انتخاب یک پانسیون به عنوان محل اقامت موقت برای چند ماه یا یک سال، بهتر است به پانسیون هایی مراجعه شود که اختصاصأ کارمند، دانشجو یا دیگر مشاغل آزاد را می پذیرد. زیرا اولویت های انتخاب پانسیون برای هرکدام از این قشرها متفاوت است. برای مثال داشتن سالن مطالعه برای دانشجویان و محصلین امری ضروری به شمار می رود که ممکن است در پانسیون های کارمندی به آن توجهی نشود. همچنین وجود افراد هم سن و سال در یک اتاق در مقایسه با وجود افراد با سنین متفاوت، آرامش بیشتری به دنبال دارد. دلایل استفاده از پانسیون های دخترانه، نسبت به خانه های اجاره ای متعدد است.

اقامتگاه ارزان در تهران پانسیون های دخترانه:

پانسیون دخترانه، همچنان که اطمینان خاطر بیشتری در خانواده ها ایجاد می کند، هزینه پایین تری نیز صرف اقامت در آن می شود. به هر حال، پانسیون های دخترانه با معایب و مزایای موجود، امروزه مورد توجه بسیاری از دانشجویان و شاغلین قرار گرفته اند. گرچه اغلب این پانسیون ها امکانات یک هتل را ندارند اما امکانات آن به مراتب می تواند بیشتر از یک خوابگاه دانشجویی باشد. امروزه داشتن اینترنت پرسرعت نیز ازمزایای غیرقابل چشم پوشی به شمار می رود که پانسیون ها در حد امکان مجهز می باشند. وجود اتاق های اختصاصی دو یا چند نفره، اتاق نشیمن مشترک که دارای تلویزیون می باشد، آشپزخانه مشترک، امکاناتی مانند ماشین لباسشویی و ... از دیگر مشخصات پانسیون ها است.

خوابگاه پسرانه

حساسیت موجود در انتخاب پانسیون مناسب برای اقامت هرچند موقت، در دختر خانم ها نسبتأ پیشتر از آقایان است، زیرا آنها وقت بیشتری را در محیط پانسیون می گذرانند و نمی توانند به پانسیون و محل اقامت خود صرفأ به چشم یک استراحتگاه نگاه کنند. دختران متقاضی پانسیون، متناسب با روحیات خود نیازمند برقراری تعامل بیشتری با هم اتاقی های خود هستند، همین امر سبب برجسته شدن خواسته ها و انتظارات آن ها از پانسیون داران می شود.

خوابگاه دخترانه

یافتن پانسیون مناسب:

وجود تعداد زیاد پانسیون در شهرهای بزرگ مانند تهران گرچه دامنه انتخاب را گسترده کرده است اما رجوع به تک تک این پانسیون ها جهت انتخاب محل مورد نظر متقاضیان کار دشواری است. متقاضیان پانسیون های دخترانه، پسرانه، دانشجویی و کارمندی می توانند با یک جست و جوی پیشرفته در وبسایت خواب اینجا به تعداد زیادی پانسیون ها دسترسی داشته باشند و زمان انتخاب و رزرو را به حداقل برسانند.

سامانه معرفی خوابگاه و پانسیونپانسیون ها با ثبت مشخصات، امکانات، آدرس و شماره تماس خود در وبسایت خواب اینجا قادر هستند، خود را در معرض دید متقاضیان قرار دهند. این امر سبب ایجاد ارتباط مستقیم و بدون دردسر بین متقاضیان پانسیون و پانسیون داران می شود. در همین راستا، تیم پشتیبانی خواب اینجا، بصورت آنلاین و تمام وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود.

دیدگاه‌ها