پانسیون در تهران

بشرا یعقوبیان 1398/08/06 تعداد بازدید:‌ 337 دسته‌بندی: پانسیون کارمندی

پانسیون در تهران
پانسیون نشینی:

فعالیت پانسیون به عنوان مسکن دانشجویی تقریبا در تمام کشورهای جهان امری رایج است. پانسیون نشینی در کشورهایی اروپایی ابتدا به دلیل کوچک و ارزان بودن مورد توجه خانواده های کم جمعیت قرار گرفته است. هم اکنون نیز در برخی کشورها این مدل زندگی هنوز رایج است. در کشور ما، زندگی در پانسیون ها بیشتر مورد توجه افراد مجرد مانند دانشجوها و شاغلین است. پانسیون کارمندی و پانسیون دانشجویی در تهران با کسب مجوز رسمی از طرف سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مشغول به فعالیت هستند. با این حال هنوز زندگی در پانسیون ها برای بیشتر متقاضیان خوابگاه های دانشجویی و خوابگاه های کارمندی ملموس و قابل درک نیست. شاید دلیل آن کمتر مطرح بودن پانسیون به عنوان یک مسکن قانونی جهت اسکان دانشجویان باشد.

پانسیون تهران
اقامت در پانسیون دانشجویی کارمندی:

یکی از مشکلات رایج در برخی از پانسیون ها، وجود افراد از اقشار مختلف جامعه در یک ساختمان و حتی در یک اتاق است. پس هنگام انتخاب یک پانسیون به عنوان محل اقامت موقت برای چند ماه یا یک سال، بهتر است به پانسیون هایی مراجعه شود که اختصاصأ کارمند، دانشجو یا دیگر مشاغل آزاد را می پذیرد. زیرا اولویت های انتخاب پانسیون تهران و دیگر شهرستان ها برای هرکدام از این قشرها متفاوت است. برای مثال داشتن سالن مطالعه برای دانشجویان و محصلین امری ضروری به شمار می رود که ممکن است در پانسیون های کارمندی به آن توجهی نشود. همچنین وجود افراد هم سن و سال در یک اتاق در مقایسه با وجود افراد با سنین متفاوت، آرامش بیشتری به دنبال دارد. دلایل استفاده از پانسیون های دخترانه، نسبت به خانه های اجاره ای متعدد است.

خوابگاه دخترانه
پانسیون دخترانه:

پانسیون دخترانه همچنان که اطمینان خاطر بیشتری در خانواده ها ایجاد می کند، هزینه پایین تری نیز صرف اقامت در آن می شود. به هر حال، پانسیون های دخترانه با معایب و مزایای موجود، امروزه مورد توجه بسیاری از دانشجویان و شاغلین قرار گرفته اند. گرچه اغلب این پانسیون ها امکانات یک هتل را ندارند اما امکانات آن به مراتب می تواند بیشتر از یک خوابگاه دانشجویی باشد. امروزه داشتن اینترنت پرسرعت نیز ازمزایای غیرقابل چشم پوشی به شمار می رود که پانسیون ها در حد امکان مجهز می باشند. وجود اتاق های اختصاصی دو یا چند نفره، اتاق نشیمن مشترک که دارای تلویزیون می باشد، آشپزخانه مشترک، امکاناتی مانند ماشین لباسشویی و … از دیگر مشخصات پانسیون ها است. حساسیت موجود در انتخاب پانسیون مناسب برای اقامت هرچند موقت، در دختر خانم ها نسبتأ پیشتر از آقایان است، زیرا آنها وقت بیشتری را در محیط پانسیون می گذرانند و نمی توانند به پانسیون و محل اقامت خود صرفأ به چشم یک استراحتگاه نگاه کنند. دختران متقاضی خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه تهران و سایر شهرها متناسب با روحیات خود نیازمند برقراری تعامل بیشتری با هم اتاقی های خود هستند، همین امر سبب برجسته شدن خواسته ها و انتظارات آن ها از پانسیون داران می شود.

اقامتگاه تهران
اقامت در یک پانسیون خوب:

وجود تعداد زیاد پانسیون در شهرهای بزرگ مانند تهران گرچه دامنه انتخاب را گسترده کرده است اما رجوع به تک تک این پانسیون ها جهت انتخاب محل مورد نظر متقاضیان کار دشواری است. متقاضیان پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه، پانسیون دانشجویی و پانسیون کارمندی در تهران می توانند با یک جست و جوی پیشرفته در وبسایت خواب اینجا به تعداد زیادی پانسیون ها دسترسی داشته باشند و زمان انتخاب و رزرو را به حداقل برسانند.

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها