پانسیون دخترانه در تهران

بشرا یعقوبیان 1399/06/22 تعداد بازدید:‌ 397 دسته‌بندی: پانسیون دخترانه در تهران

پانسیون دخترانه در تهران

پانسیون دخترانه چیست؟

امروزه بسیاری از جنبه های زندگی افراد دچار تغییر و تحول شده است. در گذشته افراد در زمان سفر و یا اقامت موقت در یک محل، در کاروانسراها  و مهمانسراهای بین راهی ساکن می شدند. امروزه به این منظور مکان های مختلفی در نظر گرفته شده اند. از جمله اقامتگاه هایی که برای سکونت موقت و یا نیمه دائم مورد استفاده قرار می گیرند می توان به مهمانپذرها، هتل ها، خوابگاه، پانسیون و ... اشاره کرد. یکی از اقامتگاه های مورد استفاده برای خانم ها در شهرهای مختلف، پانسیون دخترانه است. پانسیون ها اقامتگاه های موقتی هستند در در حد فاصل بین خوابگاه و سویت اقامتی قرار دارند. پانسیون دخترانه در تهران اقامتگاهی کاملا دخترانه (مختص خانم ها) می باشد که تمامی لوازم مورد نیاز برای اقامت در یک محل را دارا است.

خوابگاه دخترانه تهران

تفاوت پانسیون دخترانه و خوابگاه دخترانه

اگرچه ممکن است در نگاه اول دو محل اقامتی یعنی خوابگاه و پانسیون یکسان بنظر برسند اما این دو با یکدیگر تفاوت های چشمگیری دارند. پانسیون دخترانه تهران محلی اقامتی است که مجوز خود را از سازمان گردشگری دریافت می کند. اما خوابگاه دخترانه دارای مجوز وزارت علوم یا وزارت بهداشت است. یکی دیگر از تفاوت های خوابگاه و پانسیون دخترانه در نحوه پذیرش آنهاست. بطور مثال بسیاری از خوابگاه های دخترانه در تهران و دیگر شهرها تنها خانم های دانشجو را اسکان می دهند و از اسکان افراد غیر دانشجو خودداری می کنند. اما برای پانسیون دخترانه این محدودیت وجود ندارد. بسیاری از پانسیون ها افراد مختلف از اقشار گوناگون را اسکان می دهند. این امر ممکن است برای برخی خوشایند و برای برخی دیگر از افراد ناخوشایند باشد.

پانسیون دخترانه تهران

مزایای زندگی در پانسیون دخترانه تهران

برخی از افراد زندگی در خوابگاه و پانسیون را مانند امری بسیار آزار دهنده در نظر می گیرند. این افراد به زندگی در خانه شخصی خود عادت کرده اند و زندگی در بین عده ای از افراد ناشناس برایشان ناخوشایند است. اما بسیاری از افراد چنین طرز تفکری ندارند. بسیاری از افرادی که تجربه زندگی در پانسیون دخترانه و پسرانه را دارند از دوران پانسیون نشینی به عنوان دوره ای شیرین یاد می کنند. زندگی در پانسیون دخترانه در تهران و دیگر شهرها مزایای زیر را با خود به همراه دارد:

 • تجربه زندگی جمعی
 • عدم تحمیل هزینه های خرید وسایل خانه
 • قدرت انتخاب بالا در بین پانسیون های مختلف در سایت های معرفی خوابگاه
 • آشنایی با فرهنگ های مختلف
 • امکان سکونت برای مدت زمان محدود و معین
 • وجود قوانین از پیش تعیین شده جهت تامین آسایش ساکنین
خوابگاه دخترانه در تهران

معایب زندگی در پانسیون دخترانه تهران

زندگی در پانسیون دخترانه در تهران مانند هر کار دیگری در کنار مزایایی که دارد، دارای یکسری معایب نیز هست. برخی از معایبی که برای زندگی در پانسیون و خوابگاه دخترانه برشمرده می شوند جنبه عمومی داشته و برای تمامی اقامتگاه های موقت صدق می کنند. از طرفی دیگر برخی دیگر از این معایب تنها مختص به پانسیون بوده و برای اقامتگاه دخترانه دیگری مانند خوابگاه در نظر گرفته نمی شوند. در اینجا به شماری از معایب پانسیون دخترانه اشاره می شود:

 • شلوغ بودن پانسیون دخترانه در مقایسه با زندگی در منزل شخصی
 • وجود افراد مختلف با فرهنگ های متفاوت و گاهی ناهمگون
 • عدم رعایت حریم شخصی افراد
 • وجود افراد با شغل ها و سن و سال مختلف
 • نادیده گرفتن قوانین پانسیون از طرف ساکنین

در کنار انبوه مزایا و معایب بی شماری که برای زندگی در پانسیون دخترانه تهران بر شمردیم، این محل اقامت طرفداران و مخالفان خاص خود را دارد. بسیاری از افراد معتقدند که زندگی در پانسیون پسرانه و دخترانه آنها را از زحمت جست و جوی هر ساله برای خانه راحت می کند. از طرفی دیگر مخالفان پانسیون باور دارند که این نوع زندگی آرامش مورد نظر آنها را تامین نمی کند.

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون

دیدگاه‌ها