پانسیون دانشجویی کارمندی

بشرا یعقوبیان 1397/06/21 تعداد بازدید:‌ 258 دسته‌بندی: پانسیون

پانسیون دانشجویی کارمندی

زندگی پانسیون نشینی:

افزایش نرخ بیکاری در شهرها و شهرستان های کوچک، گرانی، پایین بودن درآمدها، نیاز جوانان دانشجو و کارمند به داشتن یک زندگی مستقل و ارزان، بالارفتن سن ازدواج و ده ها دلیل عمده ی دیگر سبب شده است که جوانان دانشجو و کارمند به سمت پانسیون نشینی کشیده شوند. اگرچه اکثر ساکنین پانسیون های خودگردان پسرانه و دخترانه، به ویژه افرادی که در پانسیون های کم کیفیت و بدون امکانات اقامت دارند، از وضعیت زندگی خود ناراضی هستند. تمام دلایل ذکر شده قشر جوان امروز را به تحمل شرایط زندگی در پانسیون مجبور کرده است. البته کم نیستند افرادی که این شیوه از زندگی را ترجیح می دهند و از آن نیز لذت می برند. این دسته از ساکنین برای لذت بردن از زندگی در پانسیون دلایل مختلفی را ارائه می دهند که راحت بودن با هم اتاقی ها و هم خوابگاهی ها و داشتن زندگی مستقل از جمله آن است. زیرا در خوابگاه های خودگردان و دولتی، جوانان به راحتی و بهتر از هر مکان دیگری می توانند به بیان عقاید و نظرات خود بپردازند و بهترین شنوندگان نیز در همین خوابگاه های دانشجویی کارمندی دخترانه و پسرانه مخاطب آنان خواهند بود.

اقامتگاه پسرانه

پانسیون های خودگردان:

پانسیونداری به عنوان یک شغل پردرآمد در شهرهای بزرگ مانند تهران رواج پیدا کرده است. دلیل این امر، نیاز روزافزون به خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های خودگردان کارمندی دانشجویی دخترانه و پسرانه است. پانسیون های خودگردان دخترانه و پسرانه توانسته اند به خوبی توجه متقاضیان خوابگاه های دخترانه و پسرانه را به خود جلب کنند. برخی از پانسیون های بسیار شیک و مجهز در مناطق بالای شهر از امکانات لوکس و کاملی برخوردار هستند. در مقایسه با خوابگاه هایی با بافت قدیمی و امکانات محدود، متقاضیان اقامت در چنین پانسیون هایی را ترجیح می دهند. پانسیون های خودگردان پسرانه و دخترانه نیز مانند خوابگاه ها و اقامتگاه های خودگردان تفاوت های اساسی با یکدیگر دارند. لزومأ تمام پانسیون ها لوکس و مطمئن نیستند. باید توجه داشت که سوءاستفاده از نام پانسیون به مراتب بیشتر از خوابگاه است. به طوری که برخورد با پانسیون های غیرقانونی و دارای مشکل، یکی از معضلات متقاضیان خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه است.

اقامتگاه دخترانه

قیمت ها و شرایط اقامت:

در ظاهر قیمت ها برای پانسیون های خودگردان با توجه به منطقه، امکانات، ظرفیت اتاق ها و... متغیر است. تعیین نرخ برای پانسیون ها به طور قانونی باید زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باشد. اما ظاهرأ و با توجه به اعتراضات ساکنین پانسیون های خودگردان مبنی بر بالا بودن مبلغ اجاره بها و ودیعه، نرخ ها ممکن است در برخی از پانسیون ها سلیقه ای تعریف شوند. اگرچه این امر محدود به پانسیون ها نیست و خوابگاه های خودگردان پسرانه و دخترانه نیز گاهی به دلیل ارائه امکانات رفاهی لوکس، نرخ های بالاتر از مبالغ رایج را برای ساکنین حساب می کنند. نکته دیگر در مورد پانسیون های خودگردان، شرایط اقامت در آن است. به طوری که حضور دانشجویان و غیر دانشجویان در یک اتاق به عنوان هم اتاقی امری بعید نیست.

خوابگاه دانشجویی دخترانه

امکانات و کمبودها:

اکثر پانسیون ها به عنوان محل اقامت دانشجویان و کارمندان متقاضی خوابگاه ها و اقامتگاه های خودگردان دخترانه و پسرانه نتوانسته اند امکانات مورد نیاز ساکنین را به خوبی ارائه دهند. به همین دلیل با اقامت کوتاه مدت در اکثر آن ها، به وجود کمبودها پی برده خواهد شد. گرچه تعداد پانسیون های مدرن و شیک در شهرهای بزرگ کم نیست، اما اکثر آنان شرایط و امکاناتی مشابه به خوابگاه ها و اقامتگاه های خودگردان دخترانه و پسرانه را دارند که از نظر امکانات رفاهی مانند اینترنت، باشگاه و سالن های ورزشی، سالن تلویزیون، سالن مطالعه و... دارای کمبود هستند. اما با تمام این شرایط وجود و فعالیت آنان ضروری است.

خوابگاه/ پانسیون/ اقامتگاه های بیشتر را در خواب اینجا مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها