پانسیون دانشجویی در تهران

بشرا یعقوبیان 1397/03/30 تعداد بازدید:‌ 295 دسته‌بندی: پانسیون

پانسیون دانشجویی در تهران

چند توصیه در مورد انتخاب محل اقامت مناسب:

متقاضیان خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی کارمندی، خود بهتر از هر کس دیگری با روحیات و خواسته های خود آشنا هستند. به همین دلیل هر کس نوع خاصی از سبک زندگی را می پسندد. با این حال در این مطلب چند توصیه در مورد انتخاب محل اقامت مناسب برای دانشجویان و دیگر متقاضیان اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی کارمندی ارائه می شود که دست کم یک کمک مختصر در انتخاب صحیح محل اقامت خواهد بود. تصمیم در انتخاب نهایی محل اقامت به چهار مورد بستگی دارد که در این مطلب در مورد هرکدام توضیح داده می شود.

پانسیون دانشجویی

محل اقامت:

باید بدانید که آیا برای شما مهم است در نزدیکی محل کار یا تحصیل خود اقامت داشته باشید حتی اگر در خارج یا در حومه شهر باشد؟ زندگی در محوطه دانشگاه را می پسندید یا به اقامت در مرکز شهر و شلوغی آن بیشتر علاقه دارید؟ پاسخ به این سوالات در یافتن اقامتگاه و پانسیون موردنظر، کمک شایانی به متقاضیان خوابگاه می کند. اهمیت این موضوع به ویژه برای متقاضیان پانسیون ها و اقامتگاه های دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه که در شهر تهران زندگی می کنند و با اقامت در برخی از نقاط شهر، دسترسی به بازارها و مراکز تجاری و اداری برای آن ها سخت می شود، بیشتر از دیگر شهرها جلوه گر خواهد بود.

پانسیون کارمندی دانشجویی

سبک زندگی:

با داشتن شناخت کامل از خود، محل اقامت مناسبی را می توانید پیدا کنید. شما باید بدانید که یک فرد اجتماعی هستید و یا دوست دارید اوقات خود را در سکوت و تنهایی بگذرانید. پاسخ این سوال تا حد زیادی در انتخاب اقامتگاه و پانسیون موردنظر به شما کمک خواهد کرد. برخی از خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های کارمندی دانشجویی در تهران، دارای اتاق هایی با جمعیت زیاد و در مرکز شهر هستند. بدون شک اقامت در این دسته ار پانسیون ها برای افراد متقاضی خوابگاه های ساکت و کم جمعیت مناسب نخواهد بود. در عوض پانسیون ها و اقامتگاه های با ظرفیت پایین و کم جمعیت در نقاط کم تردد شهر می تواند محل اقامت بهتری برای این دسته از متقاضیان باشد.

پانسیون پسرانه در تهران

توجیه اقتصادی:

با توجه به وجود طیف گسترده ای از هزینه های جانبی، عامل اصلی در تصمیم گیری و انتخاب محل اقامت، هزینه های مربوط به ودیعه و اجاره بهای ماهیانه است که هزینه های ثابت هر ماه یا هر ترم محسوب می شوند. پس بهتر است متقاضیان اقامتگاه ها و پانسیون های خودگردان دانشجویی کارمندی، قبل از انتخاب محل اقامت، به این جنبه از موضوع فکر کنند. برخی از اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی فول امکانات در تهران، با توجه به موقعیت منطقه ای و همچنین امکانات شیک و لوکس، هزینه های بالاتری به عنوان ودیعه و اجاره بها تعریف کرده است. گاهی هزینه اقامت یک ماهه در این دسته از پانسیون ها برابر با هزینه اقامت دو یا چند ماه در دیگر اقامتگاه ها و پانسیون های ارزان قیمت دانشجویی است.

اقامتگاه دانشجویی

تعهد:

توجه داشته باشید که نه تنها یک محل اقامت مطمئن و مناسب برای خود انتخاب می کنید، بلکه با افرادی هم اتاق شوید که تجربه پانسیون نشینی داشته باشند و با قوانین به اشتراک گذاشتن فضای مشترک اتاق آشنا باشند. دانشجویان و دیگر متقاضیانی که در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دانشجویی کارمندی اسکان داده می شوند، باید به موارد اخلاقی و انسانی متعهد باشند که از جمله احترام به حریم خصوصی دیگران است. توجه داشته باشید که در صورت عدم توجه به این مورد و اهمیت ندادن به انتخاب هم اتاقی خوب، ممکن است در اواسط ترم مجبور به تغییر اتاق و حتی خوابگاه خود شوید.

خوابگاه خودگردان دخترانه

به طور کلی یافتن پانسیون و اقامتگاه های دانشجویی مناسب در شهر تهران مستلزم توجه و به اصطلاح سبک و سنگین کردن کافی است و انتخاب اشتباه ممکن است آسیب های روحی و مالی کم و زیادی را برای ساکنین به دنبال داشته باشد.

برای مشاهده لیست خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دانشجویی لوکس، روی خواب اینجا کلیک فرمائید.

دیدگاه‌ها