پانسیون

بشرا یعقوبیان 1396/08/23 تعداد بازدید:‌ 273 دسته‌بندی: پانسیون

پانسیون

تعریف پانسیون:

پانسیون، هاستل یا مهمانخانه شبانه روزی، مکانی است که مشتریان در ازای پرداخت هزینه معین از امکانات موجود در آن بهرمند می شوند. پانسیون ها برای شروع و ادامه فعالیت خود نیازمند صدور مجوز رسمی از طرف سازمان میراث فرهنگی هستند.

خوابگاه پسرانه

هزینه و قیمت ها:

گرچه گفته می شود پانسیون جزء واحدهای مسکونی ارزان قیمت است، اما پانسیون ها بسته به امکاناتی که در اختیار ساکنین خود قرار می دهند مبالغ معینی را تعریف می کنند که اغلب به دلیل عدم وجود تعرفه های دولتی، در پانسیون های متفاوت اختلافات فاحشی در هزینه های دریافتی به چشم می خورد. اما به هرحال بسته به امکانات و موقعیت مکانی، هزینه ها متفاوت است. در شهر بزرگ و پرجمعیتی مانند تهران، یافتن مکانی که به مسیر وسایل نقلیه عمومی نزدیک باشد، موردی حائز اهمیت است که بی شک دلیل خوبی برای بالاکشیدن قیمت هاست.

پانسیون دخترانه در تهرانامکانات و امنیت:

دیگر عامل مؤثر بر تعیین نرخ پانسیون ها، قوانین و مقرراتی است که معمولا در تمامی پانسیون ها وضع می شود، اما متاسفانه در تمامی آن ها به مرحله اجرا نمی رسد. وجود اقامتگاهی امن، برای دانشجویان دختر و پسری که برای ادامه تحصیل از شهرستان ها به شهرهای بزرگ می روند، عامل تأثیرگذاری در انتخاب پانسیون است. تضمین امنیت و آرامش برای مشتریان پانسیون ها، جزء نخستین اولویت هاست. در همین راستا، تلاش پانسیون ها برای ایجاد مکانی امن جهت اقامت و همچنین در اختیار قرار دادن امکانات رفاهی به مشتریان خود، افزایش یافته که این امر موجب جلب نظر دانشجویان زیادی شده است. اقامت در پانسیون های مطرح که دارای امکانات لوکس می باشند، نیازمند صرف هزینه بیشتر است، با این حال صرف هزینه جهت برخورداری از امکانات موجود در پانسیون، در مقایسه با امکانات محدودی که توسط برخی خوابگا ها ارائه می شود، به مراتب مقرون به صرفه تر می باشد. زیرا این پانسیون ها با حذف برخی هزینه ها مانند هزینه حمل و نقل، پارکینگ، تلفن، سالن های ورزشی و ... توانسته اند طرفداران خود را جذب کنند.

اقامتگاه ارزان قیمت

در عین وجود تبلیغات پرهزینه، گاهی یافتن این پانسیون ها توسط مشتریان امری دشوار است. همچنین اشاره به امکاناتی که برخی پانسیون ها فاقد آن هستند، موجب ایجاد بدگمانی در اندیشه متقاضیان شده است. راهکار مناسب جهت یافتن پانسیون های مطمئن رجوع به وبسایت های رسمی می باشد که هدف اصلی آن ها شفاف سازی وضعیت پانسیون ها و شناساندن این اماکن به متقاضیان است. وبسایت خواب اینجا جهت در اختیار قرار دادن اطلاعات مفید و به روز، فعالیت خود را آغاز کرده است که خوشبختانه مورد تایید پارک علم و فناوری، اتحادیه خوابگاه داران، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ( کسب و کارهای الکترونیکی) و ... می باشد.

جهت انتخاب بهترین پانسیون وبسایت خواب اینجا را دنبال کنید.

 

دیدگاه‌ها