خصوصیات یک خوابگاه پسرانه خوب

بشرا یعقوبیان 1398/04/30 تعداد بازدید:‌ 308 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

خصوصیات یک خوابگاه پسرانه خوب

ملاک های انتخاب خوابگاه پسرانه 

امروزه به دلایل متعدد، بازار رقابت خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون دخترانه و پسرانه داغ است. اگرچه هرکدام ممکن است دارای خصوصیات و ویژگی های منحصربه فردی باشد که بتواند نظر متقاضیان را بیشتر به خود جلب کند. اما به هرحال شرایط رقابت به گونه ای است که مدیران این دسته از اصناف را نیز درگیر تبلیغات گسترده کرده است. راه های معرفی و شناخت خوابگاه های خودگردان گسترده است. اما باید قبل از رسیدگی به تبلیغات، یک پیش زمینه ذهنی در مورد ویژگی های یک خوابگاه پسرانه خوب کسب کرد. اگرچه ملاک های هرکس ممکن است متفاوت از ملاک های دیگران باشد، اما شرایطی که رفاه نسبی را برای ساکنین خوابگاه پسرانه در تهران فراهم می کند، تقریبا یکسان است. در ادامه مطلب به چند مورد مهم از این ویژگی ها اشاره خواهد شد:

خوابگاه دانشجویی دخترانه

ظرفیت خوابگاه پسرانه

هر خوابگاهی بر اساس تعداد اتاق، مساحت اتاق، فضای عمومی خوابگاه و... ظرفیت محدودی برای پذیرش متقاضیان دارد. این ویژگی از این جهت مهم است که خوابگاه های کم جمعیت آرامش بیشتری را برای ساکنین به ارمغان می آورند. همچنین رفت و آمد و در نتیجه سروصدا کمتر خواهد بود. این مساله به ویژه برای افرادی که به طبقه های پایین علاقمند هستند، بسیار مهم است. چون عبور و مرور در طبقات همکف و اول بسیار بیشتر از طبقات بالا است. به طبع، میزان سروصدا و شلوغی نیز در این طبقات آزاردهنده تر خواهد بود. پس جمعیت پایین خوابگاه پسرانه تهران به عنوان یک ویژگی مهم و خوب قابل تامل است.

پانسیون در تهران

ظرفیت اتاق های خوابگاه پسرانه

هر یک از پانسیون ها، اقامتگاه ها و خوابگاه پسرانه و دخترانه، اتاق هایی با ظرفیت های متفاوت ارائه خواهند داد. در صورتی که متقاضی حق انتخاب داشته باشد، می تواند بر اساس تمایلات خود اتاق های کم جمعیت و پرجمعیت را انتخاب کند. به هرحال داشتن حق انتخاب در این زمینه، یک ویژگی خوب تلقی می شود. اگرچه ممکن است از نظر هزینه محدودیت هایی برای ساکنین فراهم شود. به طوری که اتاق های کم جمعیت هزینه ی بیشتری جهت اقامت خواهند داشت. علاوه بر این، ممکن است در اتاق های پرجمعیت مشکل کمبود امکانات، محدودیت فضا، شلوغی و سروصدا، شلختگی و... قابل تحمل نباشد. به همین دلیل است که خوابگاه هایی با ظرفیت محدود در اتاق ها نیز در دسته خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه هایی با ویژگی های خوب قرار می گیرد.

اقامتگاه ارزان

قدمت ساختمان خوابگاه پسرانه

اگرچه خوابگاه های قدیمی ممکن است از ویو و فضای زیبا و کلاسیک برخوردار باشند و سلیقه برخی از متقاضیان پانسیون ها، اقامتگاه ها و خوابگاه های دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه به این سبک از ساختمان ها بله بگوید، اما باید از نظر نظافت فضاهای داخلی و خارجی ساختمان، استحکام آن از نظر مقابله در برابر اتفاقات غیر مترقبه مانند زلزله و آتش سوزی و همچنین از نظر داشتن نم و رطوبت توجه داشت. خوابگاه هایی که بازسازی شده اند، تقریبا این مشکلات را تا حدودی رفع کرده اند، اما برخی از ساختمان ها با وجود فرسودگی بازهم به عنوان خوابگاه دخترانه مورد استفاده قرار می گیرند. ساختمان های نو به دلیل مجهز بودن، جهت اقامت دانشجویان و کارمندان مناسب تر هستند. به همین دلیل است که قدمت ساختمان خوابگاه ها به عنوان یک ویژگی مهم باید مورد توجه قرار بگیرد.

نزدیکی خوابگاه پسرانه به دانشگاه و محل کار

ساکنین پانسیون پسرانه در تهران عمدتا دانشجویان و یا کارمندانی هستند که هر روز به محل کار و یا تحصیل خود رفت و آمد دارند. همین امر سبب می شود که کوتاهی مسافت بین پانسیون دخترانه تهران تا محل تحصیل و کارشان از اهمیت بالایی برخوردار باشد. علاوه بر هزینه های مالی و زمانی، نزدیک بودن محل زندگی با محل کار و تحصیل تا حد زیادی تامین کننده امنیت افراد در زمان های رفت و آمد است. این مساله در فصول پاییز و زمستان که هوا زودتر تاریک می شود بیشتر به چشم می آید. بنابراین افراد متقاضی خوابگاه و پانسیون باید در زمان انتخاب، این مساله را مد نظر خود قرار دهند.

خوابگاه پسرانه تهران

نظافت خوابگاه پسرانه

نظافت در هر مکانی یکی از اولویت های اصلی است. این امر به دلیل اهمیت بالای آن برای سلامتی انسان غیر قابل چشم پوشی است. در اقامتگاه پسرانه و دخترانه نظافت داخل اتاق ها معمولا وظیفه خود ساکنین می باشد. این در حالیست که وظیفه نظافت روزانه محیط خوابگاه از جمله آشپزخانه های مشترک، سرویس بهداشتی، سالن های مشترک و ... برعهده مسئولین خوابگاه است. به همین جهت در همان بازدید اولیه اقامتگاه دخترانه در تهران می بایست به نظافت فضاهای مشترک تهمیت داده شود. البته لازم به ذکر است از آن جهت که نظافت داخا اتاق ها برعهده ساکنین اتاق است در صورتی که این فضاها تمیز نباشد ناشی از کم کاری ساکنین می باشد. در این صورت اعمال مدیریت از طرف یکی از ساکنین اتاق ها جهت تمیز کردن اتاق می تواند بسیار مسمر ثمر باشد.

انتخاب بهترین خوابگاه پسرانه تهران

در بالا به یک سری از صلی ترین ملاک ها در انتخاب خوابگاه اشاره کردیم. در نهایت زمانی که حق انتخاب های مختلفی داشته باشیم، انتخاب هم سخت تر می شود. اما اگر اینگونه به مساله نگاه کنیم که هدف یافتن اقامتگاهی مناسب برای زندگی چندماهه و یا حتی چندین ساله ما است آنگاه خستگی این کار را به جان و دل می خریم. یکی از ساده ترین و در عین حال مطمئن ترین راه ها جهت یافتن خوابگاه پسرانه مناسب، بازدید از وبسایت های معرفی خوابگاه و پانسیون است. در وبسایتی نظیر خواب اینجا افراد متقاضی تنها با چند کلیک ساده می توانند چندین خوابگاه را با یکدیگر مقایسه کرده و بهترین آنها را انتخاب کنند. استفاده از تکنولوژی های روز نظیر وبسایت ها و اپلیکیشن های مختلف کمک می کند که در زمان و هزینه های ما برای یافتن مناسب ترین اقامتگاه تا حد زیادی صرفه جویی شود.

سخن پایانی در انتخاب بهترین خوابگاه پسرانه در تهران

با تمام تفاسیر و ملاک هایی که برای انتخاب اقامتگاه پسرانه در تهران بر شمردیم، در نهایت انتخاب خوابگاهی که در آن حس آرامش و آسایش داشته باشید بهترین گزینه است. ممکن است فردی اقامتگاهی را انتخاب کند که مقداری با ملاک های مورد نظر خود برای انتخاب فاصله داشته باشد، اما در آن احساس آرامش کند. در چنین شرایطی بهترین راه اعتماد به حس خودتان است. بدون شک در مکانی که نسبت به آن حس خوبی داشته باشید بیشتر از هر جای دیگری احساس آسایش خواهید داشت.

گاهی حضور یک دوست و یا حتی بودن یک درخت در فضای خوابگاه که حس خوبی به ما می دهد، می تواند ما را نسبت به یک اقامتگاه خاص دچار تعلق خاطر کند. در چنین شرایطی به ندای قلبتان اعتماد کنید و بار و بندیل اقامت در خوابگاه مورد نظر را ببندید و خود را برای شروع یک زندگی جدید با تمام توان آماده کنید.

خواب اینجا دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون

دیدگاه‌ها