وقت های آزاد در خوابگاه ها

بشرا یعقوبیان 1397/02/19 تعداد بازدید:‌ 261 دسته‌بندی: قوانین حاکم بر خوابگاه های دانشجویی

وقت های آزاد در خوابگاه ها

تفریح در خوابگاه های دانشجویی پسرانه و دخترانه:

شروع هر دوره از زندگی با تمام هیجانات و تغییراتی که به همراه دارد، چالش های بسیاری را نیز در مسیر زندگی هر کس قرار می دهد. این تغییرات به ویژه برای افرادی که به دنبال کار یا تحصیل به دیگر شهرهای بزرگ مانند تهران مهاجرت می کنند چشمگیر است.  برای دانشجویان و ساکنینی که روزهای اول اقامت در پانسیون ها، خوابگاه ها و اقامتگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه را تجربه می کنند نیز ممکن است با چالش های مختلفی روبه رو شوند. یکی از این چالش ها مربوط به ساعاتی است که ساکنین خوابگاه های کارمندی- دانشجویی خارج از محل کار یا تحصیل خود هستند و می توانند ساعات تفریحی لذت بخشی داشته باشند. اما خلق کردن این ساعات به ویژه برای آن دسته از ساکنین خوابگاه های دانشجویی- کارمندی که به تفریح های فعال علاقه دارند کار آسانی نیست.

اقامتگاه خودگردان دخترانهانتخاب نوع تفریح در خوابگاه:

ساکنین خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های کارمندی- دانشجویی پسرانه و دخترانه، افراد تحصیلکرده و نخبه جامعه هستند و احساس نیاز به تفریح در بین آنان برجسته تر می شود. ساکنین خوابگاه های دانشجویی که به مطالعه و کارهایی از قبیل طراحی، نقاشی، نوازندگی و... علاقه دارند، با اینکه ممکن است از نظر فیزیکی درگیر نباشند اما به دلیل انرژی ذهنی که صرف فعالیت خود می کنند در دسته علاقمندان به تفریحات فعال قرار می گیرند. اما افراد دیگری در خوابگاه ها و اقامتگاه های کارمندی- دانشجویی ساکن هستند که به تفریحات فعال با صرف انرژی زیاد برای فعالیت های بدنی، علاقه دارند.

اقامتگاه ارزان در تهران

این دسته از افراد در خوابگاه های دخترانه و پسرانه شناخته شده هستند. زیر اکثرأ همین افراد هستند که قوانین خوابگاه ها را نقض می کنند و به دلیل عدم دسترسی به باشگاه ها و فضاهای مناسب جهت تخلیه انرژی خود، به برپایی مراسم و جشن های متنوع در اتاق های خود دست می زنند. تفریح در چنین شرایطی که ساکنین خوابگاه باید پاسخگوی قوانین باشند به هر حال ممکن است باعث تجدید قوای جسمی و ذهنی و همچنین بازسازی نیروی تحلیل رفته در طول هفته شود و از این رو شرایط طاقت فرسای تحصیل و دوری از خانواده را هموارتر کند، نهایتاً ساکنین خوابگاه از این طریق می توانند به نیازهای انسانی خود موقتأ پاسخ دهند.

اقامتگاه ارزان قیمت پسرانه

اکثر مسئولین خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی خودگردان و دولتی با این دسته از افراد که تفریحات فعال پر هیجان را به عنوان سرگرمی در خوابگاه انتخاب می کنند مشکل دارند.  زیرا این دسته از ساکنین به قوانین خوابگاه اهمیت نمی دهند و حتی از تذکرات مکرر مسئولین استرسی ندارند. گرچه آنان ممکن است برای دیگر ساکنین نیز ایجاد مزاحمت کنند اما همواره طرفداران خود را در خوابگاه های کارمندی- دانشجویی پسرانه و دخترانه دارا هستند. این گروه از ساکنین تا ساعات 9 و 10 شب رؤیت نمی شوند اما پس از این ساعات تا پاسی از شب مهمانی های متنوعی در اتاق خود راه انداخته و با دعوت دوستانی که همیشه پایه برگزار جشن و پایکوبی هستند، به شادی می پردازند.

خوابگاه دانشجویی در تهران

برای اکثر مسئولین خوابگاه برخورد با این دسته از افراد سخت خواهد بود، زیرا باید خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه های دانشجویی علاوه بر مکان هایی مانند سالن مطالعه و سالن تلویزیون، به فکر یک سالن ورزشی مجهز نیز باشد که از نظر امکانات و مساحت، فضای مناسبی را برای ساکنین بیش فعال فراهم کند. گرچه وظیفه اصلی دانشجویانی که در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی- کارمندی ساکن می شوند، مطالعه است اما به هرحال برای چهار سال از زندگی، نیاز به تفریحات مورد علاقه یک نیاز ریشه ای است که باید به بهترین نحو ممکن رفع شود.

خوابگاه دانشجویی خودگردان به طور کلی کمبود امکانات و سالن های ورزشی در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی دخترانهو پسرانه دلیل اصلی وجود مهمانی های شبانه است که بیشتر اوقات برای اتاق های مجاور نیز ایجاد مزاحمت می کند. پانسیون/ اقامتگاه/ خوابگاه های دانشجویی کارمندی را در خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها