ورودی های جدید در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1397/01/26 تعداد بازدید:‌ 249 دسته‌بندی: قوانین حاکم بر خوابگاه های دانشجویی

ورودی های جدید در خوابگاه

قوانینی که تازه واردهای خوابگاه باید رعایت کنند:

زندگی در خوابگاه های دانشجویی و کارمندی می تواند پر از مشغله و استرس باشد، اما بدون شک یک تجربه عالی خواهد بود. در این مطلب، 6 توصیه یادآوری می شود که می تواند این تجربه را برای افراد تازه وارد، شیرین تر و جذاب تر کند.

  • انعطاف پذیر باشید:

سعی کنید پا را از عادت های همیشگی خود فراتر بگذارید. خود را محدود به خود و چند نفر نکنید. روابطی فراتر از جمع هم اتاقی های خود داشته باشید. یک ایده خوب برای انس گرفتن با جو جدید زندگیتان در خوابگاه این است که از کارها و عادت های معمولی خود دست بکشید. سعی کنید چیزهای بهتری را جذب کنید و به اصطلاح آویزان عادت های قدیمی خود نشوید. رشد کردن را در تمام زمینه ها بپذیرید، زیرا این یک راه تضمین شده برای از بین بردن حس خود کم بینی و افزایش اعتماد به نفس است.

خوابگاه خودگردان دخترانه
  • به زندگی خارج از خوابگاه روی خوش نشان دهید:

شاید برقراری ارتباط با شهروندان یک شهر جدید کار چندان آسانی نباشد، زیرا همه ما همیشه بایدها و نبایدهایی در گوشمان خوانده شده است که بیشتر اوقات، پایه و اساس واقعی ندارد. این مرزها را در خود بشکنید و روابط خارج از خوابگاه خود را تقویت کنید. برای این کار به باشگاه و کلاس های آموزشی مفید و مورد علاقه خود بروید. در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دخترانه و پسرانه کلاس هایی از جمله زبان های خارجه یا موسیقی برگزار نمی شود. سعی کنید این کلاس ها را خارج از خوابگاه دانشجویی –کارمندی خود ادامه دهید و روابط خود را به داخل فضای خوابگاه محدود نکنید. از این طریق با همکلاسی های خود در کلاس های گوناگون هم صحبت می شوید و دید شما نسبت به دنیای اطرافتان بازتر می شود.

خوابگاه تمیز پسرانه
  • مرزهای تعیین شده در اتاق را رعایت کنید:

بدون تردید معاشرت با آدم های جدید در خوابگاه کارمندی دانشجویی پسرانه و دخترانه جذاب است. پس برای جلوگیری از بروز هر نوع ناراحتی، در همان ابتدای ترم محدوده های اولیه را تعیین کنید و به حفظ آرامش دیگران اهمیت دهید. برای مثال قبل از برگزاری هر نوع جشن و مهمانی که در آن دوستان خارج از اتاق خود را دعوت می کنید، هم اتاقی های خود را در جریان بگذارید. از این طریق هم از تمیز بودن اتاق اطمینان حاصل می کنید و هم خیالتان بایت بروز هر نوع ناراحتی راحت خواهد بود.

پانسیون آرام و کم جمعیت  
  • حداقل ماهی یک بار نظافت کنید:

از حمام کردن های مرتب و استفاده از خوشبو کننده ها غافل نشوید. فضای تعلق گرفته به هر فرد در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون های پسرانه و دخترانه بسیار محدود است. این امر شما را مجاب به رعایت نظافت می کند. علاوه بر نظافت شخصی، شستن ملحفه ها را نیز در دستور کار ماهیانه خود قرار دهید. لباس های اضافی را به منزل ببرید و یا در یک مکان مشخص قرار دهید که موجب شلخته شدن فضای اتاق نشود.

اقامتگاه تمیز پسرانه
  • آشپزی یاد بگیرید:

باور کنید یاد گرفتن دستور پخت چند غذای ساده و مفید خانگی، برای نخبگانی که در خوابگاه دانشجویی دخترانه و پسرانه ساکن هستند، کار چندان سختی نیست. شما به هر حال در ماه حداقل یک بار گرسنه خواهید ماند، پس برای سلامتی خودتان هم که شده، حداقل درست کردن 10 غذای مفید را یاد بگیرید.

خوابگاه دخترانه در تهران
  • از معاشرت با دوستان ناباب اجتناب کنید:

گرچه ممکن است این توصیه را بیش از هزار بار شنیده باشید، اما به دلیل اهمیت بالای آن لازم است در اینجا نیز تکرار شود. خوابگاه های کارمندی- دانشجویی ممکن است پذیرای صدها تن از افراد با شخصیت های متفاوت باشد. پس در انتخاب دوست و اطرفیان خود محتاط باشید. زیرا حضور آدم های منفی، تجربه روزهای زندگی در خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه های پسرانه و دخترانه را ناخوشایند می کند.

خوابگاه/ اقامتگاه/ پانسیون های خودگردان را خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها