واکسیناسیون ساکنین خوابگاه علیه بیماری کرونا

بشرا یعقوبیان 1400/06/22 تعداد بازدید:‌ 188 دسته‌بندی: خوابگاه

واکسیناسیون ساکنین خوابگاه علیه بیماری کرونا

روند واکسیناسیون در کشور 

طی این دو سال و اندی که از همه گیری ویروس منحوس کرونا می گذرد، یکی از نهادهایی که متحمل بیشترین آسیب ها شده است، دانشگاه ها هستند. دانشگاه ها به عنوان مراکز آموزش عالی، همواره بار مسئولیت تربیت افراد متخصص در حوزه های مختلف را بر عهده دارند. پس آنکه گسترش ویروس کرونا تقریبا تمام نقاط جهان را فلج کرد، دانشگاه ها نیز برنامه های خود را تعطیل کردند و دانشجویان را به منازل خود فرستادند. در چنین شرایطی خوابگاه و پانسیون های دانشجویی نیز بسته شدند. زمانی که دانشگاه و خوابگاه دانشجویی مختلف تعطیل شدند هیچ کس فکر نمی کرد که این ویروس بتواند تا این مدت طولانی دوام داشته باشد. خوشبختانه در چندین ماه اخیر افزایش روند واکسیناسیون در کشورهای مختلف جان تازه ای به پیکر بی جان دانشگاه ها و بسیاری دیگر از مراکز بخشیده است.

خوابگاه دانشجویی

کشور ما نیز روند واکسیناسیون افراد را در بازه زمانی مشخصی آغاز کرد. در ابتدا تنها افراد سالمند امکان دسترسی به واکسن را داشتند. اما خوشبختانه در یک ماه اخیر و با افزایش سرعت واکسیناسیون، شانس تزریق واکسن های کرونا به افراد دارای سنین پایین نیز کشیده شد. خبر خوشحال کننده ای که در چند روز اخیر به گوش می رسد حاکی از شروع و گسترش روند واکسیناسیون دانشجویان، علی الخصوص دانشجویان ساکن خوابگاه پسرانه و دخترانه می باشد. همین مساله تا حد زیادی نور امیدی را در دل دانشجویان، اساتید و دست اندرکاران دانشگاه برای بازگشایی مجدد دانشگاه ها و سایر مراکز علمی روشن نموده است. یک مساله مهم در این زمینه دیدگاه و نگرش افراد علی الخصوص ساکنین پانسیون کارمندی و دانشجوی نسبت به اصل واکسیناسیون است که در ادامه به آن می پردازیم.

خوابگاه پسرانه تهران

اهمیت تزریق واکسن برای ساکنین خوابگاه و پانسیون

بلافاصله پس از شروع پروسه واکسیناسیون افراد در کشورهای مختلف علیه ویروس کرونا، موج جدیدی از مخالفان و موافقین این کار تشکیل گردید. اگرچه اکثریت افراد در سرتاسر دنیا با امیدواری نسبت به آینده به روند واکسیناسیون پاسخ مثبت دادند، اما هنوز هم بودند و هستند کسانی که مخالف سرسخت واکسیناسیون می باشند. به همین دلیل لازم است در مورد اهمیت این کار برای ساکنین خوابگاه و پانسیون مطالبی ذکر گردد. بدون شک تمام کسانی که سابقه و تجربه زندگی در پانسیون دخترانه و پسرانه را دارند، به شکل و ساختار زندگی در این مکان ها آشنا هستند. زندگی جمعی در اینگونه اقامتگاه دانشجویی و کارمندی، سرایت حتی یک سرماخوردگی ساده را نیز با آسانی مواجه می کند. به همین سبب می توان ادعا کرد که خوابگاه پسرانه در تهران و سایر شهرها یکی از مکان های پرخطر برای سرایت این ویروس به شمار می روند.

خوابگاه دخترانه در تهران

علاوه بر این نه تنها خوابگاه بلکه حضور در کلاس های درس در مدرسه و دانشگاه نیز می تواند یک مکان بلقوه برای ابتلای افراد به کرونا باشد. بر همین اساس بسیاری از کشورهای جهان به منظور تسهیل امر آموزش و برگرداندن دانش آموزان و دانشجویان به کلاس های درس، اقدام به شروع واکسیناسیون این دو قشر نمودند. در کشور ما نیز از اواسط شهریور ماه این پروسه آغاز شده است. به دلیل نگرانی هایی که بابت لزوم تشکیل کلاس های حضوری مدارس و دانشگاه وجود دارد، تسریع در این روند در امور کار قرار گرفته است. متاسفانه بروز سویه های جدیدی از کرونا ویروس حاکی از ابتلای تمامی افراد به این ویروس است. به همین جهت تزریق واکسن کرونا می تواند تا میزان بسیار زیادی احتمال ابتلا به این ویروس را برای خود شخص و اطرافیان کاهش دهد. ساکنین خوابگاه تهران و سایر شهرها نیز می توانند با حضور در مرکز واکسیناسیون و با استفاده از سهمیه ای که برای دانشجویان در نظر گرفته شده است نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها