واقعیت زندگی در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1399/01/28 تعداد بازدید:‌ 258 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

واقعیت زندگی در خوابگاه
واقعیت زندگی در خوابگاه:

از جمله رفتارهایی که وجود آن در شخص باید به صورت جدی پیگیری شود، مشکل کمرویی است. برای افراد خجالتی، رفتن به خوابگاه دخترانه و پانسیون پسرانه در تهران و سایر شهرها بسیار سخت است. این افراد با پایان یافتن دبیرستان باید به فکر رفتن به دانشگاه باشند، اما زندگی با افرادی که شخص تازه وارد، شناخت درستی از آن ها ندارد، لذت رفتن به دانشگاه را کم می کند. افراد ساکن در خوابگاه های دانشجویی که به کمرویی دچار هستند، برخلاف میل باطنیشان، حصاری از کمرویی دور خود ساخته اند، به همین دلیل نمی توانند تعامل اجتماعی مناسبی با دیگر هم اتاقی های خود ایجاد کنند. رابطه های این افراد با دیگران بسیار محدود است و نمی توانند به اصطلاح “خودمانی” برخورد کنند. این افراد خود را از دیگران پایین تر می بینند و این امر باعث سخت شدن شرایط زندگی در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون دانشجویی دخترانه و پسرانه می شود. بزرگترین مشکل افراد کمرو، ترس از مواجه شدن با موقعیت هایی مانند شکست، تحقیر و انتقاد است که در طی دوران دانشجویی و با اقامت در خوابگاه ها، ممکن است با آن روبه رو شوند.

خوابگاه پسرانه

این دسته از افراد نه تنها موجب آزار رساندن به خود می شوند بلکه در دیگر اطرافیان و هم اتاقی ها نیز حس ناخوشایندی ایجاد می کنند. زیرا ساکنین خوابگاه های دانشجویی به دلیل ارتباط گسترده ای که با یکدیگر دارند، به شدت بر رفتارهای همدیگر، اثرگذار هستند. اگر کسی از ساکنین اتاق، توانایی کنار آمدن با شکست در یک امتحان یا انتقاد پذیرفتن از اطرافیان را نداشته باشد، با گوشه گیری موجب حاکم شدن یک جو سنگین و ناخوشایند بر دیگر ساکنین اتاق و ناچار به شنیدن سرزنش از جانب دیگران می شود. به همین دلیل برای این دسته از افراد زندگی در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه تهران و دیگر شهرها، دشوار خواهد بود.

اقامتگاه پسرانه
خوابگاه فرصتی برای بهبود رفتارها:

از جنبه های مثبت زندگی در خوابگاه دخترانه و پسرانه، ایجاد تعامل گسترده با ساکنین خوابگاه است. برای افرادی که با مشکل کمرویی مواجه هستند، حضور یافتن در جمع های صمیمی و دوستانه می تواند بسیار مفید باشد. این مدل افراد می توانند تغییرات زیادی را با الگو برداری از اطرافیان و استفاده مثبت از جو زندگی در خوابگاه، در خود ایجاد کنند. برای مثال بازگو کردن خاطرات و تجارب در جمع دوستان هم اتاقی شروع خوبی برای یافتن دوستان جدید و کم شدن حس خجالت و کمرویی است، زیرا افزایش تعامل اجتماعی به خودی خود، موجب افزایش اعتماد به نفس در فرد می شود. به عنوان یک نکته مثبت، زندگی در خوابگاه به میزان بسیار زیادی، مشکل خجالتی و غیراجتماعی بودن افراد را حل می کند. اما این اتفاق  به خودی خود رخ نمی دهد، بلکه راهکارهایی برای کاهش حس خجالتی بودن باید در پیش گرفته شود که مهمترین آن “خواستن” است. افرادی که دارای مشکل کمرویی هستند، می توانند از دوران زندگی در خوابگاه و اقامتگاه دانشجویی پسرانه و دخترانه، به عنوان بهترین مکان برای رفع شدن این پدیده روانی استفاده کنند. برقراری ارتباط با هم اتاقی ها به دلیل هم جنس و هم سن بودن، می تواند به عنوان یک نقطه شروع برای رفع این مشکل در نظر گرفته شود.حضور مشاور به دلیل ارائه راهکارهای بهتر و پیگیری مداوم وضعیت فرد، می توانند کمک بسیاری در بهبود این دسته از افراد ساکن در خوابگاه داشته باشند.

خوابگاه دخترانه

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها