هنجارهای زندگی خوابگاهی

بشرا یعقوبیان 1399/01/21 تعداد بازدید:‌ 297 دسته‌بندی: خوابگاه پسرانه

هنجارهای زندگی خوابگاهی
هنجار و ناهنجاری در زندگی خوابگاه:

مشکلات زندگی در  خوابگاه دانشجویی دخترانه و پسرانه محدود به یک مکان خاص نیست. بلکه با زندگی در لوکس ترین خوابگاه های جهان نیز، ممکن است با این مسائل و مشکلات روبه رو شوید. دلیل این امر تجمع افرادی با فرهنگ ها، ارزش ها، شرایط تربیتی و طرز فکرهای متفاوت در یک مجتمع به نام خوابگاه، پانسیون یا اقامتگاه است. در مرحله اول سعی کنید با افرادی هم اتاق شوید که بیشتر از بقیه با آن ها وجه اشتراک دارید. در روزهای اول شروع زندگی در خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه های پسرانه و دخترانه، چون تقریبأ از هیچ کس شناخت ندارید، انتخاب هم اتاقی خوب مشکل است. اما با گذشت مدت کوتاهی و نشست و برخاست با هم اتاقی ها و دوستان هم خوابگاهی، شناخت نسبی پدید می آید. پس سعی کنید برای دوره های بعد، کسی را به عنوانن هم اتاقی انتخاب کنید که از هر نظر با شما، کمترین تفاوت ها را داشته باشد. مسئولین و سرپرست های خوابگاه دخترانه و پانسیون پسرانه تهران و دیگر شهرها در مدت زمانی که شما در اقامتگاه، خوابگاه یا پانسیون ها اقامت دارید، نزدیکترین افراد به شما می باشند. این افراد جایگزین والدین شما در زندگی خوابگاهی می باشند. زیرا در صورت وقوع کمترین مشکل می توانید از آن ها برای رفع مشکل خود مشورت کنید و کمک بگیرید. گاهی اوقات بد خلقی یا حساسیت این افراد بر رفتارهای شما، دلیل بد بودن آنها نیست، بلکه این افراد برای انجام وظیفه خود که اصلی ترین آن، حفظ امنیت و کرامت ساکنین خوبگاه می باشد.

خوابگاه تهران

 رعایت مسائل مهم و کلیدی:

شرط اول برای زندگی در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه در تهران و سایر شهرها، رعایت نظافت است. رعایت نظافت شخصی و عمومی، شما را به یک هم اتاقی ایده آل تبدیل می کند. سعی کنید برای اینکه هم اتاقی خوبی باشید، کفش های خود را در اتاق نگه ندارید، به ویژه دختر خانم های ساکن در خوابگاه ها، موهای خود را در اتاق شانه نکنید. جوراب های نشسته را در گوشه و کنار اتاق رها نکنید. ظروف شسته نشده را برای مدت زیاد در اتاق نگه ندارید. لباس های بیرون را مرتب در یک گوشه یا کمد خود آویزان کنید و لباس های راحتی را در مکان مخصوصی مرتب کنید و همه را در گوشه و کنار اتاق پخش نکنید.

پانسیون در تهران

توجه به حال و احوال دوستان:

سعی کنید حتی زمانی که در خوابگاه دخترانه یا اقامتگاه پسرانه تهران و دیگر شهرها هستید، مرتب از ادکلن و خوشبوکننده ها استفاده کنید. هرچند وقت یکبار، رخت های خواب و ملحفه های تشک و بالش خود را بشویید. با این حال ملاحظه دیگران را داشته باشید. به ویژه در زمانی که بقیه مشغول غذا خوردن هستند و یا خواب می باشند، ادکلن و خوشبوکننده را در بالکن و یا سالن، بر خود اسپری کنید. زیرا بوها ممکن است برای دیگران ناخوشایند باشد و موجب ناراحتی آن ها شود. همیشه مراعات حال دیگر هم اتاقی ها و هم خوابگاهی های خود را داشته باشید. به طور مثال، بدون اجازه به اتاق های دیگر سرک نکشید، تا زمانی که دعوت نشده باشید به طور ناگهانی داخل دیگر اتاق ها نپرید. حتی زمان وارد شدن به اتاق خودتان در تمام وقت شبانه روز، سعی کنید آرام وارد شوید. چون ممکن است کسی مشغول مطالعه، استراحت و یا خواب باشد.

اقامتگاه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمام ی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها