هم اتاقی خوب در خوابگاه دانشجویی یک نعمت است!

بشرا یعقوبیان 1401/08/10 تعداد بازدید:‌ 58 دسته‌بندی: خوابگاه دانشجویی

هم اتاقی خوب در خوابگاه دانشجویی یک نعمت است!

زندگی در خوابگاه دانشجویی مانند هر مکان و موقعیت دیگری، شراط خاص خود را دارد. با زندگی در خوابگاه دانشجویی افراد با مسائلی روبرو می شوند که ممکن در است در حالت عادی هرگز آن را تجربه نکنند. زندگی با افراد غریبه در یک اتاق یکی از آن تجربه های خاصی است که در خوابگاه دانشجویی افراد با آن روبرو هستند. بر همین اساس ساکنین انواع خوابگاه دانشجویی و کارمندی میبایست تمامی توان خود را به کار گیرند تا به بهترین شکل با هم اتاقی های خود در خوابگاه کنار بیایند. زندگی در خوابگاه از نوع دانشجویی و یا کارمندی آن، مستلزم مدارا کردن با دیگران در بهترین شکل آن می باشد.بدون شک چنانچه ساکنین خوابگاه دانشجویی نتوانند با هم اتاقی های خود زندگی مسالمت آمیزی را سپری کنند، رنگ خوشبختی و خوشحالی را در خوابگاه نخواهند چشید. با تمامی این تفاسیر می توان نتیجه گرفت که هم اتاقی خوب در خوابگاه دانشجویی یک نعمت است. بنابراین از چندین جهت می توان این شانس را داشت که در خوابگاه دانشجویی اوقات خوشی را با هم اتاقی ها سپری کرد. در ادامه به این مساله می پردازیم. 

خوابگاه دانشجویی

زندگی در خوابگاه دانشجویی و کارمندی با آنچه که افراد تاکنون در منازل شخصی خود تجربه کرده اند، متفاوت است. قرار گرفتن در کنار افرادی که هیچ شناخت خاصی از آنها نداریم و چه بسا تفاوت های اساسی نیز در بین است، چالشی بزرگ به شمار می آید. اما این مسائل زمانی کمرنگ و کمرنگ تر می شوند که شانس داشتن هم اتاقی یا هم اتاقی های خوب را در خوابگاه دانشجویی داشته باشیم. زمانی که با افرادی هم اتاقی می شویم که می توانیم در کنار آنها احساس آرامش داشته باشیم، زندگی در خوابگاه دانشجویی و کارمندی به تجربه ای شیرین و تاثیرگذار تبدیل خواهد شد. هم اتاقی هایی که در خوابگاه با آنها هستیم ساعات زیادی از روز را در کنارشان سپری می کنیم. همین مساله سبب می شود که هر تاثیری از آنها بسیار بیشتر از آنچه که تصور کنیم زندگی ما را متاثر کند. 

راه های شناخت هم اتاقی خوب در خوابگاه دانشجویی

برای کسی که در خوابگاه دانشجویی با هر خوابگاه دیگری زندگی می کند، داشتن هم اتاقی خوب می تواند به امری اطمینان بخش در زمان مواجهه با زندگی مشتقلی که در پیش گرفته است، تبدیل شود. در شروع زندگی در خوابگاه دانشجویی، افراد معمولا بصورت تصادفی در اتاق هاا پخش می شوند. اما با گذشت زمان دانشجویان ساکن در خوابگاه دانشجویی می توانند اتاق های خود را جابجا کرده و با کسانی که مایل هستند هم اتاقی شوند. یکی از پیش شرط های این کار شناخت هم اتاقی هایی است که می توان آنها را برای ترم بعدی انتخاب کرده تا در کنار آنها در یک اتاق زندگی کرد. برای این کار نیاز هست که به چند نکته توجه شود. از جمله راه های شناخت یک هم اتاقی خوب در خوابگاه دانشجویی عبارتند از:

- یک هم اتاقی خوب در خوابگاه دانشجویی به طور کامل به حریم خصوصی هم اتاقی های خود احترام گذاشته و هرگز سعی نمی کند که این حریم را نقض کند. 

- هم اتاقی خوب در خوابگاه را می توان با نوع واکنش و رفتاری که در زمان مواجهه با افراد مختلف دارد، شناخت. کسی که می داند چگونه به تفاوت های فردی مختلف احترام بگذارد بدون شک انتخاب خوبی برای هم اتاقی شدن می باشد.

- یکی از واضح ترین ملاک ها برای انتخاب هم اتاقی خوب در خوابگاه تهران و هر خوابگاه دیگری، میزان ادب و احترامی است که در برخورد با اطرافیان خود دارد. فردی که نمی داند چگونه به دیگرانن احترام بگذارد به سادگی تمامی حقوق دیگران را نقض می کند.

- از جمله خصوصیت دیگری که در یک هم اتاقی خوب در خوابگاه دیده می شود، قابل اعتماد بودن وی است. برای اینکه بتوان با کسی در آرامش زندگی کرد باید بتوان به او اعتماد کرده و در کنارش احساس امنیت نمود.

خوابگاه دانشجویی

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها