هم اتاقی خوب، خاطرات شیرین خوابگاه پسرانه در تهران

بشرا یعقوبیان 1398/05/14 تعداد بازدید:‌ 409 دسته‌بندی: خوابگاه پسرانه

هم اتاقی خوب، خاطرات شیرین خوابگاه پسرانه در تهران

خلق خاطرات شیرین در خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه در تهران می تواند در کنار هم اتاقی های خوب، شیرین ترین خاطرات را در زندگی افراد رقم بزند. زندگی در خوابگاه برای دانشجویان و دیگر متقاضیان که به هر دلیل ساکن خوابگاه پسرانه تهران هستند، می تواند یک تجربه بسیار عالی باشد. اما در اوایل اقامت، ساختن خاطرات خوب در خوابگاه چندان هم آسان نیست. زیرا بیشتر اوقات انتخاب هم اتاقی به صورت کاملا تصادفی اتفاق می افتد و فرد تقریبا هیچ نقشی در این مورد ندارد. حال باید چکار کرد که به جای بالا گرفتن تعارضات و داشتن جوی آشفته و نا آرام با جمعی که در ابتدای اقامت برای فرد غریبه هستند، اتاقی سرشار از انرژی و رفاقت ساخت؟

در این مطلب به چند مورد مهم اشاره می شود که اگر رعایت شوند، فضای اتاق های خوابگاه به فضایی صمیمی و دوست داشتنی برای همه ساکنین تبدیل خواهد شد.

خوابگاه پسرانه

نقش هم اتاقی در جو خوابگاه پسرانه در تهران

خوابگاه پسرانه در تهران محلی برای زندگی افراد هم سن و سال و با شرایط نسبتا مشابه است. اولین اصل مهم در ساختن تعاملات و رابطه های سالم در اجتماع، نگه داشتن حدود خود و عدم تعارض به حدود دیگران است. به عبارت دیگر، احترام متقابل اولین شرط برای بنا کردن یک رابطه سالم است. وجود افرادی در قالب هم اتاقی یا هم خوابگاهی ممکن است فرد تازه وارد به پانسیون پسرانه را دچار سردرگمی کند. در چنین شرایطی ممکن است فرد برای فرار از تنهایی، روابط نادرستی را شکل دهد. اما در کوتاه ترین زمان ممکن این روابط از جانب یکی از طرفین و گاهی از جانب دو طرف پایان داده می شود. به همین دلیل تازه واردها باید در ساختن روابط صمیمی در خوابگاه عجله نکنند تا ابتدا با خلق و خوی هم اتاقی ها آشنا شوند.

خوابگاه پسرانه تهران و زندگی در آن بدون شک تجربه ای متفاوت با آنچه است که فرد تاکنون تجربه کرده است. یافتن هم اتاقی خوب شاید بهترین شانس برای ساکنین باشد. چون تقریبا تمام موضوعات شخصی هرکدام از ساکنین در اتاق مطرح خواهد شد و تنها یک هم اتاقی خوب می تواند به شکل صحیح با فرد همدلی داشته باشد. علاوه بر این، وجود روابط صمیمانه باعث خلق خاطرات شیرین در طی دوران اقامت در خوابگاه دخترانه و پسرانه می شود.

خوابگاه دخترانه

شرح وظایف یک هم اتاقی خوب در خوابگاه پسرانه

برای تبدیل شدن به یک هم اتاقی خوب، نیازی به انجام دادن کارهای به قول معروف، شاقی نیست. وجود احترام، همدلی، گذشت و دیگر خصلت های هم نوع دوستانه نه تنها در خوابگاه پسرانه بلکه در تمام محیط های اجتماعی، باعث ساختن روابط خوب و صمیمی می شود. انجام کارهای ساده اما از روی محبت می تواند دوستی های عمیق و طولانی مدت را بسازد. برای مثال پختن غذایی که هم اتاقی ها دوست دارند، گذشتن از خطایی که هم اتاقی ناخواسته مرتکب شده است یا گاه گداری، دعوت کردن هم اتاقی های خوب به سینما یا یک کافه دنج و... می تواند علاوه بر خلق خاطرات ماندگار، دوستی های ریشه دار نیز به وجود بیاورد.

نباید فراموش کرد که اصل روابط انسانی بر انتخاب صحیح و گذشت پایدار است. اجتماع های کوچک مانند خوابگاه خودگردان و دولتی نیز مشتی از خروار جامعه هستند که ممکن است هر فردی با خلق و خوی منحصر به فرد در آن پا بگذارد. پس این مسئولیت بر عهده خود فرد است که بتواند در بین آن همه جمعیت، انتخاب صحیحی داشته باشد و برای حفظ انتخاب خود گذشت نشان دهد. وظایف یک هم اتاقی خوب رسیدگی به کارهای شخصی دیگر هم اتاقی ها نیست. بلکه ایجاد نظم، ارائه برنامه و ملزم کردن خود و دیگران به رعایت این برنامه جهت جلوگیری از به وجود آمدن بی نظمی و دلخوری در اتاق است.

خوابگاه پسرانه در تهران

هم اتاقی خوب و تبدیل خوابگاه پسرانه به بهشت آرامش

حال که خوابگاه پسرانه و دخترانه را به بهشت تشبیه کردیم لازم است در مورد راه های ساختن این بهشت زیبا صحبت کنیم. افراد لزوما نسبت به حریم خصوصی و شخصی خود حساس هستند. بنابراین یکی از راه های تبدیل پانسیون دخترانه در تهران به بهشتی که سرشار از آرامش باشد، احترام به حریم خصوصی هم اتاقی ها است. از طرفی دیگر بسیاری از افراد از محل زندگی خود توقع داشتن آرامش و آسایش روانی را دارند. این امر به هیچ عنوان در تضاد با حقوق هم اتاقی ها نیست. به این معنی که حفظ آسایش یک نفر در خوابگاه چسرانه در تهران، حفظ آرامش سایرین را به دنبال خواهد داشت.

خوابگاه پسرانه و دخترانه پر از دختران و پسرانی است که عاشق ساختن خاطرات شیرین در زندگی خود هستند و بودن در حس و حال جوانی در کنار سایر هم سن و سال ها می تواند خود انگیزه بزرگی برای خلق خاطرات شیرین و لذت بخش باشد. مراقبت از یک هم اتاقی مریض و توجه به سلامتی او، می تواند این خاطره را تا پایان عمر برای او در ذهنش ثبت کند. گوش دادن به درددل هم اتاقی و درک مشکلات و نگرانی های یکدیگر کمک می کند که در خوابگاه حس محبت بین ساکنین به شدت افزایش یابد.

خوابگاه پسرانه در تهران

فرار از هم اتاقی بد در خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه تهران علاوه بر داشتن افرادی که برای هم اتاقی های خود خاطرات خوب خلق می کنند، محل سکونت افراد نامطبوع هم هست. افراد نامطبوع افرادی هستند که همواره با حضور خود موجب ایجاد ناراحتی و کدورت در دل سایرین می شوند. حضور چنین افرادی در اقامتگاه پسرانه و دخترانه تنها موجب سلب آسایش سایرین می گردد. این افراد گاهی به عمد موجب دلخوری دیگران شده و گاهی از عواقب رفتار خود آگاهی ندارند.

بهتر است قبل از طرد چنین افرادی با آنها صحبت کنیم. یک نصیحت غیر مستقیم و دوستانه ممکن است جهت فکری اینگونه افراد ساکن در خوابگاه پسرانه را برای همیشه تغییر دهد. آنگاه اگر دیدیم رفتار این افراد کاملا آگاهانه است  به عمد ما و سایرین را آزار می دهند بهتر است دو پا داریم و دو پای دیگر قرض کنیم و از دست این افراد فرار کنیم! بهرحال خلق خاطرات شیرین در خوابگاه به همراه داشتن آرامش خیال برای ما اولویت دارد.

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون

دیدگاه‌ها