هم اتاقی تا چه اندازه بر آرامش ما در خوابگاه تأثیر دارد؟

بشرا یعقوبیان 1398/07/05 تعداد بازدید:‌ 234 دسته‌بندی: اقامتگاه دخترانه

هم اتاقی تا چه اندازه بر آرامش ما در خوابگاه تأثیر دارد؟

شانس یافتن هم اتاقی خوب در خوابگاه

هم اتاقی تنها کسی است که بیشتر زمان اقامت در خوابگاه را با او می گذرانید. حتی اگر بهترین دوست شما از بین همکلاسی ها باشد، اما باز هم مدت زمانی که با هم اتاقی ها سپری می شود بسیار بیشتر است. چون در طول روز ممکن است فرد با مسائل، اتفاقات و افراد متفاوتی سر و کار داشته باشد. اما در مدت زمانی که در خوابگاه گذرانده می شود، تقریبا بیشترین زمان قبل از خواب به هم نشینی و تعامل با هم اتاقی سپری خواهد شد. پس بهتر است سعی کنید که انتظارات واقع بینانه از هم‌ اتاقی خود در خوابگاه پسرانه داشته باشید.

دغدغه داشتن هم اتاقی خوب بیشتر برای ترم یا ماه های اول اقامت در خوابگاه دانشجویی است. به ویژه در خوابگاه دانشگاه و خوابگاه هایی که با دانشگاه طرف قرارداد هستند، طی دو سه سال اخیر انتخاب هم اتاقی از طریق سامانه های اتوماسیون خوابگاه انجام می شود. با این کار شانس هم اتاق شدن با افرادی که ممکن است با شما تفاوت های زیادی داشته باشند را کاهش می دهد. البته در خوابگاه کارمندی و خوابگاه دانشجویی خودگردان نیز می توان هم اتاقی هایی که از هر نظر بیشتر با شما هم عقیده هستند را انتخاب کرده و در یک اتاق ساکن شوید. با این وجود اگر با فردی هم اتاقی شدید که کنار آمدن با او دشوار بود بهتر است راه کارهای زیر را در پیش بگیرید.

سطح توقعات و انتظارات را در خوابگاه پایین بیاورید!

خوابگاه و پانسیون می تواند محل اقامت افراد مختلف با خلق و خو های بسیار متفاوتی باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که سطح توقع و انتظار خود از دیگران را در خوابگاه خودگردان و دولتی پایین بیاوریم. با بالا بردن توقع از دیگر هم اتاقی ها در خوابگاه پسرانه و دخترانه در تهران تنها سرخوردگی و رنجش برای ما حاصل می شود. البته نمی توان این مساله را منکر شد که افراد ناسازگار در پانسیون خودگردان و دولتی بسیار محدود هستند. بسیاری از افرادی که در اینگونه اقامتگاه ها ساکن می شوند افراد خوش مشربی هستند که همواره می توان به عنوان یک دوست خوب روی آنها حساب کرد. خوابگاه تهران

زود قضاوت نکنید

هر فرد در اولین ملاقات سعی دارد بهترین رفتار را از خود نشان دهد. در مورد هم اتاقی ها هم دقیقا همینطور است. ممکن است طی یک هفته ی اول اقامت در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه تفاوت های چندانی در موضوعات مختلف در بین شما و هم اتاقی هایتان مشاهده نشود؛ اما به زودی و زمانی که در معرض موقعیت های متفاوت قرار می گیرید، شرایط متفاوت می شود. در چنین شرایطی ممکن است عکس العمل هایی از هم اتاقی های خود مشاهده کنید که غافلگیر شوید. پس توصیه می شود قبل از پیدا کردن یک شناخت نسبی، خیلی صمیمی نشوید. چون ممکن است در نهایت بد شانسی با فردی هم اتاق شوید که از خوبی های شما سوء استفاده کند.

سعی کنید در همان روزهای اول در مورد مسائل و موقعیت هایی که برای شما مهم هستند با هم اتاقی های خود حرف بزنید و مطمئن شوید که حرف‌های شما را به درستی درک کرده اند. متقابلا همین را از آنان نیز بخواهید و سعی کنید از کارهایی که ممکن است باعث ناراحتی آنان شود شناخت پیدا کنید. به عنوان مثال آیا وقتی کسی بدون اجازه به وسایل شخصی شما دست می‌زند عصبانی یا ناراحت می‌شوید؟ آیا استفاده از اسپری های خوشبو کننده یا ادکلن در اتاق شما را اذیت می‌کند؟ آیا صحبت کردن طولانی مدت در اتاق شما را دچار سردرد می کند؟ و... حتماً از همان روزهای نخست درمورد این مسائل و مسائل مشابه با هم ‌اتاقی هایتان حرف بزنید تا بعدها منجر به کدورت های بیشتری نشود.

خوابگاه دخترانه

قوانین دقیق و قابل اجرایی در خوابگاه داشته باشید!

بدون شک اصلی ترین دلیل نظم در هر بخش و قسمتی مربوط به قوانین موجود در آن است. از بزرگترین گروه های جامعه گرفته تا کوچکترین آنها نیازمند وضع کردن قوانین دقیق و اجرای بی چون و چرای آن هستند. اتاقی که در خوابگاه دخترانه تهران و دیگر خوابگاه ها در آن ساکن می شویم نیز به عنوان یک جامعه کوچک نیازمند داشتن قوانین دقیق است. اگر می خواهید هم اتاقی و هم خوابگاهی هایتان آرامش شما را مختل نکنند حتما در مورد وضع قوانین و اجرای دقیق آنها حساس باشید. بطور مثال داشتن قانونی مشخص در مورد ساعت خاموشی در اتاق، کمک می کند که هر شب افراد در ساعت مشخصی ملزم به رعایت سکوت در اتاق خوابگاه و پانسیون باشند. با این کار آرامش افرادی که به شلوغی حساس هستند مختل نمی شود.   اقامتگاه دخترانه
یاد بگیرید، سخت نگیرید:

سخن آخر اینکه سعی کنید در هیچ شرایطی زیاد به خود و هم اتاقی هایتان سخت نگیرید. رمز داشتن اوقات شیرین در اتاق خوابگاه و اقامتگاه پسرانه و دخترانه صادق بودن و داشتن درک درست از موقعیت یکدیگر است. سعی کنید خود و هم اتاقیتان را به دلیل داشتن رفتارهای شخصی سرزنش نکنید. اگر نمی توانید با یک رفتار هم اتاقی خود کنار بیایید، بهتر است اتاق خود را عوض کنید و اوقات را بر خود و دیگران تلخ نکنید و از تمام وقایع اتفاق افتاده در خوابگاه عبرت بگیرید.

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی ،پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها