همکاری و همدلی در بین ساکنین خوابگاه تهران در ایام امتحانات

بشرا یعقوبیان 1401/03/09 تعداد بازدید:‌ 159 دسته‌بندی: خوابگاه تهران

همکاری و همدلی در بین ساکنین خوابگاه تهران در ایام امتحانات

با فرا رسیدن ایام امتحانات در خوابگاه تهران و سایر خوابگاه ها، حس و حال ساکنین به کلی تغییر می کند. در این ایام ساکنین خوابگاه تهران اکثر برنامه های جانبی خود را تعطیل می کنند تا بتوانند به درستی به مطالعه دروس خود برای امتحانات بپردازند. در این میان تغییرات اساسی در برنامه های روزانه افراد رخ می دهد. همین مساله موجب می شود که برخی از ساکنین خوابگاه تهران توانایی و زمان کافی برای رسیدگی به برخی از امور را نداشته باشند. در بین این امور همواره تعدادی برنامه مختص به برنامه های مربوط به خوابگاه نیز دیده می شود. این عدم زمان و توانایی برای رسیدگی به امور اتاق و همچنین نیاز ساکنین به برخی شرایط در ایام امتحانات، وجود همکاری و همدلی صادقانه ای را در بین ساکنین خوابگاه در تهران ایجاب می کند. 

خوابگاه تهران

اهمیت همکاری و همدلی در خوابگاه تهران در ایام امتحانات

ایام امتحانات برای تمامی افرادی که این دوره را تجربه کرده اند، یادآور دوران پر از استرس و نگرانی است. در ایام امتحانات فرد در هر مکان وموقعیتی که باشد، بیشتر برنامه های شخصی خود را تعطیل کرده و تمرکز خود را بر درس خواندن و آماده شدن برای امتحانات معطوف می کند. این دوران در خوابگاه تهران دارای حس و حال متفاوتی است. برای کسانی که در منازل شخصی خود و همراه با خانواده زندگی می کنند، ایام امتحانات به شکل ساده تری سپری می شود. زیرا تمامی اعضای خانواده سعی می کنند که موقعیت فرد را در این ایام درک کرده و زمان کافی در اختیار وی برای درس خواندن قرار دهند. اما در خوابگاه دانشجویی و کارمندی ممکن است شرایط برای افراد به همین سادگی مهیا نباشد. زیرا در ایام امتحانات همه افراد ساکن در خوابگاه کارمندی و دانشجویی درگیر امتحانات شخصی خود هستند. 

با این حال اگر در ایام امتحانات حس همدلی و همکاری وجود نداشته باشد، ممکن شرایط برای تمامی اعضای اتاق در خوابگاه تهران دشوار شود. با همکاری و همدلی کردن افراد با یکدیگر در خوابگاه تهران است که می توانند با خیالی آسوده تر بر برنامه درسی و امتحانیخود متمرکز شوند. از طرفی دیگر همکاری و همدلی در ایام امتحانات شرایط برای همه ساکنین خوابگاه تهران دشوار می کند. همکاری کردن در چنین شرایطی کمک می کند که ساکنین خوابگاه و پانسیون نسبت به افرادی که اکنون به نوعی خانواده آنها را تشکیل می دهند، حس خوشایندتری داشته باشند. 

خوابگاه تهران

چگونه در ایام امتحانات در خوابگاه تهران با یکدیگر همکاری و همدلی کنیم؟

همکاری و همدلی در هر شرایطی کی از خصیصه های بسیار باارزش زندگی اجتماعی افراد را تشکیل می دهد. یک فرد خودخواه چه در خوابگاه تهران و چه در هر شرایطدیگری نمی تواند به احساسات و اولویت های سایرین توجه داشته باشد. این در حالیست که حس همکاری و همدلی در بین ساکنین خوابگاه در تهران سایر احساسات خوشایند و با ارزش را نیز در پی خواهد داشت. باید به این نکته توجه شود که بروز حس همکاری و همدلی از طرف یک فرد منوط به دریافت همچین حسی از سایرین است. بنابراین یکی از پیش شرط های اصلی شکل گیری حس همکاری و همدلی در ایم امتحانات در خوابگاه تهران این است که این حس می بایست از طرف تمامی اعضای اتاق و خوابگاه وجود داشته باشد. بنابراین چنانچه به دنبال دریافت حس همکاری و همدلی از طرف هم اتاقی های خود رد خوابگاه تهران در روزهای سخت امتحان هستید، شما هم باید نکان زیر را رعایت کنید:

- برنامه امتحانی تمامی ساکنین اتاق بررسی شده و بر اساس این برنامه برای هر یک از ساکنین وظایف مربوط به امور اتاق تعریف شود.

- چنانچه یکی از اعضای اتاق ملزم به انجام کاری در روز خاصی که امتحان دارد می باشد، وی را درک کرده و در صورت امکان با انجام وظیفه او به وی فرصت مطالعه داده شود.

- سخت گیری مربوط به امور اتاق در روزهای عادی سال نظیر نظافت، آشپزی، خرید و غیره را در ایام امتحانات به حداقل برسانید.

- با برقراری سکوت در اتاق شرایط را برای مطالعه همه افراد اتاق مهیا کرده و اتاق را به یک سالن مطالعه مناسب تبدیل کنید.

- در صورتی که یکی از اعضای اتاق امتحان خود را خراب کرده است، وی را درک کنید.

- از بروز هرگونه دغدغه فکری در اتاق جلوگیری کنید.

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها