همه گیری آنفولانزا در اقامتگاه دخترانه تهران

بشرا یعقوبیان 1401/09/08 تعداد بازدید:‌ 20 دسته‌بندی: اقامتگاه دخترانه

همه گیری آنفولانزا در اقامتگاه دخترانه تهران

با فرا رسیدن فصل پاییز بیماری های خاصی نیز هر ساله دامنگیر افراد جامعه می شوند. بیماری هایی که در کمین هستند و با کاهش دما و تغییراتی که در هوا رخ می دهد فرصت نمود پیدا می کنند. از عمده بیماری هایی که در فصل پاییز و زمستان به بیماری و مریضی می انجامند، بیماری های تنفسی نظیر آنفولانزا می باشد. آنفولانزا یکی از ده ها بیماری تنفسی ویروسی است که مستقیما از طریق تماس با فرد آلوده و ترشحات تنفسی وی منتقل می گردد. در چندین سال اخیر و با افزایش همه گیری کرونا، ابتلا به بیماری های دیگر تنفسی نظیر آنفولانزا و سرماخوردگی های ساده کاهش چشم گیری داشتند. این مساله به دلیل رعایت یکسری مسائل به ظاهر ساده اما اثرگذار است. در ایامی که بیماری کرونا تقریبا تمامی مناطق جهان را درگیر خود نمود، اکثریت قریب به اتفاق مردم کشورهای مختلف مسائلی مانند ماسک زدن و شستن دست ها بصورت مکرر را رعایت می نمودند. اما پاییز امسال به کاهش چشم گیری که در همه گیری بیماری کرونا دیده شد، رعایت این موارد به حداقل میزان خود رسیده است. همین مساله سبب شده است که بیماری هایی نظیر آنفولانزا و سرماخوردگی که آنها نیز بیماری های تنفسی به شمار می آیند به طرز چشم گیری افزایش یابند. این مساله برای ساکنین اقامتگاه دخترانه تهران و سایر اقامتگاه دانشجویی و کارمندی مساله ای جدی و نیازمند توجه به شمار می آید.

اقامتگاه دخترانه تهران

اهمیت توجه به همه گیری آنفولانزا در اقامتگاه دخترانه تهران و سایر اقامتگاه کارمندی و دانشجویی، به دلیل ماهیت زندگی جمعی در اینگونه مکان ها می باشد. در اقامتگاه دخترانه در تهران، ساکنین در اتاق های چند نفره ای زندگی می کنند که بصورت مکررا با هم اتاقی های خود در تماس هستند. همین مساله موجب می شود که بیماری هایی با نرخ سرایت بالا نظیر آنفولانزا و سرماخوردگی در اقامتگاه دخترانه تهران با سرعت قابل توجهی پخش شود. همین امر توجه همه جانبه به سلامت ساکنین اقامتگاه دخترانه را چه از طرف مسئولین مربوطه و چه از طرف خود ساکنین اقامتگاه ضروری می نماید. یکی از چالش های بزرگی که در مسیر توجه به سلامت ساکنین اقامتگاه دخترانه در تهران در زمان همه گیری بیماری هایی نظیر آنفولانزا وجود دارد، عدم توجه کافی یا در اصطلاح جدی نگرفتن این بیماری از طرف ساکنین و حتی مسئولین مربوطه می باشد. تنها راهکاری که برای این مشکل به نظر می رسد این است که برای ساکنین و حتی مسئولین اقامتگاه دخترانه تهران اطلاع رسانی های لازم در مورد خطرات ناشی از ابتلا به این بیماری ها صورت گیرد. 

اقامتگاه دخترانه تهران

خودمراقبتی در زمان همه گیری آنفولانزا در اقامتگاه دخترانه تهران

شاید در زمان همه گیری بیماری هایی نظیر آنفولانزا در اقامتگاه دخترانه تهران مانند زمان همه گیری کرونا توجهات زیادی از طرف مسئولین و حتی سایر ساکنین اقامتگاه صورت نگیرد، اما این دلیل نمی شود که خود افراد در اقامتگاه دخترانه در تهران از سلامت خود در برابر این بیماری ها محافظت نکنند. یکی از موثرترین راهکارها در پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در اقامتگاه دخترانه تهران خودمراقبتی با روش هایی است که هم ساده و هم کاربردی می باشند. در ادامه به تعدادی از اقداماتی که به نوعی خودمراقبتی در برابر آنفولانزا و سایر بیماری های تنفسی مسری در اقامتگاه به شمار می آیند اشاره می گردد.

- استفاده از ماسک در اتاق در زمان ابتلا به بیماری.

- رعایت فاصله با سایر افراد در محوطه اقامتگاه و در صورت امکان در داخل اتاق های اقامتگاه دخترانه.

- خوردن نوشیدنی های گرم نظیر دمنوش های گیاهی و چای مکرنگ در زمان ابتلا به بیماری های تنفسی.

- شستن مکرر دست ها.

- رعایت اصول تغذیه مناسب جهت تقویت سیستم ایمنی بدن. 

- تزریق واکسن آنفولانزا و سایر بیماری های دارای واکسن مناسب.

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها