همراهی و همدلی در خوابگاه پسرانه

بشرا یعقوبیان 1399/04/30 تعداد بازدید:‌ 278 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

همراهی و همدلی در خوابگاه پسرانه

درک متقابل در خوابگاه پسرانه

در شرایط کنونی جامعه که بسیاری از افراد از جمله ساکنین خوابگاه پسرانه در تهران و دیگر شهرها با مشکلات عدیده از جمله مشکلات مالی و متعاقب آن مشکلات روحی روبرو هستند، درک متقابل افراد از یکدیگر یک خصیصه انسانی والا می باشد. در اقامتگاه هایی نظیر خوابگاه دانشجویی و کارمندی افراد مختلف با مسائل و مشکلات متفاوت ساکن هستند. این امر سبب می گردد که افراد نیازمند درک شدن از طرف سایر هم اتاقی های خود را داشته باشند.

خوابگاه پسرانه

چرا باید با دیگران در خوابگاه همدلی کنیم؟

برای بسیاری از ما پیش آمده است که گاهی با مشکلاتی روبرو شده ایم که مختص به شرایط ماست و از دست فرد دیگری کمک خاصی برنمی آید. اما حتی در چنین شرایطی ابراز همدردی و همدلی از طرف سایر اطرافیانمان می تواند باعث تسلی خاطرمان گردد. این امر زمانی که ما در خوابگاه دخترانه تهران و دیگر خوابگاه ها ساکن هستیم نیز صادق است. در چنین موقعیتی افراد ساکن پانسیون پسرانه در تهران گاهی کیلومترها از خانواده خود دور هستند و در هنگام بروز مشکل باید از طرف هم اتاقی های خود در خوابگاه پسرانه تهران مورد همدردی و همدلی قرار بگیرند.

خوابگاه پسرانه تهران

راه های مناسب ابراز همدردی در خوابگاه

در شرایطی که افراد در پانسیون دخترانه در تهران به همدردی نیاز دارند بدون شک دارای روحیه حساسی هستند. به همین دلیل نحوه ابراز همدردی ما با آنها تا حد زیادی باید با احتیاط صورت بگیرد. این احتیاط در نحوه برخورد و صحبت ما با آنها باید رعایت گردد. در اینجا مختصرا به چند مورد مهم که در چنین شرایطی باید رعایت گردند اشاره می شود:

ترحم نکنید!

تمامی انسان ها و بلطبع ساکنین اقامتگاه پسرانه در تهران و دیگر شهرها زمانی که با مشکلی روبرو می شوند از اینکه مورد ترحم قرار بگیرند بیزار هستند. این امر یکی از دلایل اصلی مطرح نکردن مشکلات با سایرین است. بنابراین چنانچه هم اتاقی و دوست شما در خوابگاه پسرانه تهران با مشکلی روبرو شد در هنگاه صحبت با وی از هرگونه ابراز حس ترحم دوری کنید.

خوابگاه دخترانه در تهران

برای نگرانی و ناراحتی او حق مسلم قائل شوید!

در زمان ابراز همدردی با دوست خود در خوابگاه کارمندی و دانشجویی از به کار بردن جملاتی نظیر "ناراحت نباش"، "این که ناراحتی نداره"، "تو حق نداری انقدر ناراحت باشی"، "بیخود نگرانی" و ... جدا بپرهیزید. گفتن این جملات در خوابگاه به فردی که عمیقا ناراحت و یا نگران است تنها سبب می شود که او به حس همدردی صادقانه شما شک کند.

در زمان درددل کردن دیگران شنونده خوبی باشید! 

می توان ادعا کرد که در 99 درصد مواقعی که افراد مختلف از جمله دوستان ما در خوابگاه پسرانه و دخترانه با ما درددل می کنند تنها به دنبال گوشی برای شنیدن هستند. آنها مطلقا تمایلی به شنیدن تجربیات گذشته شما و یا ارائه راهکار از طرف شما ندارند. بنابراین در چنین شرایطی تمام سعی خود را به کار گیرید که شنونده خوبی بوده و با گفتن جملاتی نظیر "من بهت حق میدم" و "میفهمم" نهایت حسن نیت خود را نشان دهید.

خوابگاه در تهران

افراد موجود در زندگی دیگران را قضاوت نکنین!

ممکن است هم اتاقی شما در خوابگاه پسرانه تهران یک روز با تمام وجود از دست پدر و یا مادر خود ناراحت باشد. زمانی که او در این مورد با شما درددل می کند تنها به او گوش دهید و هرگز سعی نکنید که افراد زندگی او را قضاوت کنید و از آنها بد بگویید.

خواب اینجا  دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون

دیدگاه‌ها