هزینه کردن برای خوابگاه دانشجویی توجیه اقتصادی دارد؟

بشرا یعقوبیان 1400/06/01 تعداد بازدید:‌ 211 دسته‌بندی: خوابگاه دانشجویی

هزینه کردن برای خوابگاه دانشجویی توجیه اقتصادی دارد؟

خوابگاه دانشجویی و اقامتگاه های دیگر

خوابگاه دانشجویی و اقامت در آن به منزله شروع یک دوره جدید در زندگی هر فردی است. گروهی از افراد که اقامت در خوابگاه دانشجویی پسرانه و دخترانه را انتخاب می کنند، دانشجویان جدیدالورود به دانشگاه هستند. این افراد برای تحصیل در یک مقطع در دانشگاه برگزیده شده اند. آنها تصمیم گرفته اند که دوران تحصیل خود را با اقامت در خوابگاه دخترانه و پسرانه سپری کنند. گروه دیگری از افراد که خوابگاه و پانسیون را برای اقامت انتخاب می کنند، کارمندان بخش های دولتی و خصوصی هستند. این افراد در شهری غیر از شهر بومی خود مشغول به کار می شوند و در این شهر جدید نیاز به اقامتگاه امن دارند. دسته ای دیگر از ساکنین پانسیون پسرانه و دخترانه، افرادی هستند که برای مدت کوتاهی به منظور شرکت در فعالیت خاصی مانند دوره های ورزشی و آموزشی به شهری جدید وارد می شوند.

خوابگاه دانشجویی

هر یک از گروه هایی که در بالا با آنها اشاره شد، برای اقامت در محل زندگی جدید خود به یک اقامتگاه مسکونی امن و مطمئن نیاز دارند. در چنین شرایطی چندین انتخاب و گزینه پیش روی افراد است. آنها در صورتی که توان مالی خوبی داشته باشند می توانند در شهر جدید یک منزل شخصی خریداری کرده و در آن ساکن شوند. گروهی دیگر از افراد سکونت در منازل اجاره ای را ترجیح می دهند. اما درصد بالایی از افرادی که در بالا به آنها اشاره کردیم، اقامت در اقامتگاه پسرانه و اقامتگاه دخترانه در تهران و سایر شهرها را ترجیح می دهند. دلایل زیادی برای این انتخاب وجود دارد. در ادامه این مطلب به یکی از اصلی ترین دلایل یعنی توجیه اقتصادی اقامت در خوابگاه دانشجویی نسبت به سایر اقامتگاه ها می پردازیم.

اقامتگاه پسرانه در تهران

توجیه اقتصادی اقامت در خوابگاه دانشجویی

خوابگاه دانشجویی و اقامت در آن با تمام فراز و نشیب هایی که دارد، بصورت یک فرصت مناسب برای دانشجویان و سایر افراد است. شروع زندگی در یک شهر جدید در شرایط اقتصادی الان جامعه، می تواند بسیار پر هزینه باشد. افرادی که در یک دانشگاه جدید پذیرفته می شوند  یا کار جدیدی را در یک محیط شروع می کنند، ممکن است توان مالی کافی برای هزینه های اقامت را نداشته باشند. زندگی در اقامتگاه دخترانه و پسرانه در تهران این فرصت را به افراد می دهد که تنها نیازمند به تامین هزینه ودیعه و اجاره خوابگاه تهران باشند. این در حالی است که در صورت اجاره منزل مسکونی افراد با هزینه های مختلفی مواجه می شوند. هزینه های کمر شکن برای ودیعه و اجاره منزل در شهرهای بزرگ و کوچک، می تواند برای دانشجویان و سایر افراد بسیار سنگین باشد. علاوه بر هزینه های مربوط به ودیعه و اجاره منزل، تهیه وسایل منزل نیز نیازمند در نظر گرفتن بودجه ای سنگین است.

پانسیون دخترانه تهران

خوابگاه دانشجویی با داشتن همه وسایل مورد نیاز یک فرد برای اقامت در یک مسکن امن، می تواند بسیاری از هزینه های اضافی را از روی دوش خانواده ها و خود متقاضیان مسکن بردارد. اجاره خوابگاه و پانسیون و ودیعه ای که برای آنها در نظر گرفته می شود، به هیچ وجه با هزینه های این چنینی برای منزل شخصی قابل قیاس نیست. از طرف دیگر داشتن امنیت و اطمینان خاطر در مورد محیط پانسیون دخترانه دانشجویی و کارمندی، خود دلیلی دیگر برای ارجحیت اینگونه اقامتگاه دانشجویی بر منازل اجاره ای می باشد. زیرا اینگونه مکان ها بصورت 24 ساعته توسط سرپرست خوابگاه دانشجویی زیر نظر گرفته می شوند. علاوه بر آن در پانسیون دخترانه در تهران دیگر نیازی نیست که ساکنین نگران پول آب، برق، گاز و سایر احتیاجات اولیه زندگی باشند. مسئولین و سرپرستان خوابگاه همواره نسبت به تامین تعهدات خود تلاش کرده و ساکنین می توانند با خیالی آسوده بر امور شخصی خود تمرکز کنند.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها