هزینه اتاق ایده آل

بشرا یعقوبیان 1397/03/07 تعداد بازدید:‌ 226 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

هزینه اتاق ایده آل

انتخاب یک اتاق خوب با امکانات رفاهی مناسب:

امروزه وجود طیف بسیار گسترده ای از مکان های اقامتی جهت پاسخگویی به نیاز جامعه در زمینه تأمین خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی کارمندی، انتخاب اتاق مناسب را برای متقاضیان، دشوار کرده است. در این مطلب به ویژگی های یک اتاق خوب اشاره می شود که قادر باشد نیازهای ضروری و رفاهی دانشجویان دختر و پسر و همچنین دیگر متقاضیان را که اکثرأ شاغلین دولتی و غیر دولتی هستند را فراهم کند. برای انتخاب یک اتاق مناسب، نباید صرفأ به یک نگاه کلی از ظاهر خوابگاه بسنده کرد. زیرا گاهی پانسیون ها، اقامتگاه ها و خوابگاه های  خودگردان دخترانه و پسرانه، دارای اتاق هایی تمیز با امکانات رفاهی لوکس هستند که بدون بازدید کلی نمی تواند آن ها را در گروه اتاق های مناسب دسته بندی کرد.

اقامتگاه خودگردان

به طور کلی اتاق هایی که دارای امکانات رفاهی و فضای کافی متناسب با ظرفیت در نظر گرفته شده برای هر اتاق هستند، در صورت برخورداری از نور و روشنایی طبیعی کافی، عدم وجود نَم و داشتن در و دیوارهای تمیز و نو، مجهز بودن به پرده ها و وسایل گرمایشی و سرمایشی بدون نقص و همچنین در اختیار قرار دادن کمدهای شخصی جادار و مطمئن به تمامی ساکنین اتاق، می تواند یک اتاق ایده آل قلمداد شود. البته این امکانات در سطح اکثر خوابگاه های خودگردان کارمندی دانشجویی، در ایران هستند. به طوری که امکاناتی مانند سرویس های بهداشتی و حمام های مجزا برای هر اتاق، فقط و به ندرت در خوابگاه ها و پانسیون های لوکس دانشجویی کارمندی قابل دسترس است.

پانسیون ارزان در تهراناتاق مناسب در خوابگاه مناسب:

یافتن یک اتاق ایده آل و مناسب در یک خوابگاه یا پانسیون خودگردان دخترانه و پسرانه با قیمت مناسب و فول امکانات، می تواند هزینه های جانبی را کاهش دهد. شاید یکی از دلایلی که بیشتر متقاضیان خوابگاه ها و پانسیون های کارمندی دانشجویی، اقامت در خوابگاه را به اقامت در خانه های اجاره ای ترجیح می دهند، موضوع صرفه جویی در هزینه های جانبی باشد. برای نمونه اقامت در خوابگاه، ساکنین را از درگیر شدن به هزینه هایی مانند هزینه آب و برق، اینترنت، گاز و... راحت می کند. علاوه بر این درگیر شدن با وسایل مستهلک و آسیب دیده نیز وظیفه ساکنین نخواهد بود و هزینه ای بابت تعمیر یا تعویض وسایل کهنه و شکسته توسط ساکنین پرداخت نخواهد شد.

پانسیون دانشجویی

علاوه بر این، اقامت در پانسیون ها و خوابگاه های کارمندی دانشجویی پسرانه و دخترانه که به باشگاه های بدنسازی، استخر، پارکینگ و... مجهز هستند نیز به نوبه خود می تواند هزینه های جانبی مربوط به این موارد را کاهش دهد. به عبارت دیگر برای آن دسته از ساکنینی که به سطح امکانات پانسیون، اقامتگاه و خوابگاه توجه می کنند و تنها در صورت بهره مند شدن از امکانات لوکس و مدرن، هزینه های بالای مربوط به ودیعه و اجاره بها را می پذیرند، قادر خواهند بود به راحتی در اتاق های ایده آل و مناسب ساکن شوند.

پانسیون کارمندی پسرانههزینه تحصیل و هزینه های جانبی اقامت در خوابگاه:

بیش از 90 درصد ساکنین خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های پسرانه و دخترانه، دانشجویان و کارمندانی هستند که علاوه بر مبلغ پرداختی به عنوان اجاره ماهیانه برای رزرو یک تخت در خوابگاه ها و پانسیون ها، درگیر هزینه های دیگری از جمله هزینه تحصیل و دیگر هزینه های تحمیل شده به دلیل اقامت دور از خانه هستند. بالا بودن این هزینه ها سبب شده است که بیشتر متقاضیان خوابگاه در جست و جوی پانسیون ها و خوابگاه های خودگردان ارزان قیمت باشند.

اقامتگاه پسرانه

اگر این دسته از خوابگاه ها و پانسیون ها نیز امکانات لوکس و تمیزی را در اختیار ساکنین خود قرار دهند، متقاضیان قادر خواهند بود با صرف هزینه کمتر، اتاق ایده آل و مناسبی را پیدا کنند.

پانسیون/ اقامتگاه/ خوابگاه های دانشجویی کارمندی را در خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها