نیاز به نوسازی خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1398/08/08 تعداد بازدید:‌ 252 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

نیاز به نوسازی خوابگاه
نوسازی در خوابگاه دانشجویی:

بررسی سطح امکانات خوابگاه دانشجویی در تهران و سایر شهرستان ها بر عهده نهادهای مربوطه اعم از امور خوابگاه ها در دانشگاه و تعاونی خوابگاهدارن غیر دولتی و.. است. اما متاسفانه تحمل کمبودها در خوابگاه دخترانه و پسرانه بررسی نمی شود و شرایط سختی را برای ساکنین ایجاد می کند. این دغدغه و نگرانی ها از خوابگاه هایی که زیر نظر وزارت علوم فعالیت می کنند فراتر رفته و در خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه های آزاد نیز به وضوح دیده می شود. ساختمان هایی با بافت های قدیمی و فرسوده، که تنها با گذاشتن چند تخت در اتاق های محدود آن، به طور رسمی نام خوابگاه دانشجویی را به خود گرفته است.

خوابگاه دخترانه

نوسازی خوابگاه های قدیمی هر ساله در ابتدای ترم و بیشتر اوقات قبل از شروع ترم های پاییزی در برنامه مقامات و نهادهای مربوطه قرار دارد. به طوری که قبل از حضور دوباره دانشجویان و دیگر متقاضیان در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون دخترانه و پسرانه سعی می شود برخی از وسایل مستهلک تعویض و قسمت های کهنه ی خوابگاه تعمیر شود. اما به وضوح مشاهده می شود که این عملیات عمدتا در خوابگاه های دولتی و گاهی خوابگاه های خودگردان وابسته به دانشگاه ها انجام می شود.

خوابگاه پسرانه

میزان اهمیت استفاده از وسایل خوابگاه:

مساله ناخوشایند در مورد نوسازی ساختمان و امکانات خوابگاه این است که مشکلات مربوط به خوابگاه ها و کمبود امکانات موجود در آن هرگز به صورت ریشه ای پیگیری نشده است. در سال های اخیر با توجه به رشد سریع حضور دانشجویان در انواع دانشگاه های دولتی و غیر دولتی، مشکلات مربوط به خوابگاه و اقامتگاه دانشجویی نیز چندین برابر شده است. از یک جهت، کمبود امکانات خوابگاه و همچنین نبود یا اختصاص ندادن بودجه برای فراهم کردن امکانات بهتر و از طرف دیگر بی ملاحضگی ساکنین خوابگاه، باعث عمیق تر شدن این مشکلات شده است. با این حال، هر سال با ورود دانشجویان جدیدالورود به دانشگاه ها، تعدادی از دانشگاه های کشور به افتتاح ساختمان های جدید خوابگاه می پردازند و خوابگاه های نوساز با تمام امکانات تمیز و جدید را به متقاضیان خوابگاه ارائه می دهند.

خوابگاه تهران

اتاق هایی با موکت و گاهأ فرش نو، کمدهای شیک و تمیز، تخت های سالم و…، اما در کمال تأسف با پایان یافتن سال تحصیلی و تخلیه خوابگاه پسرانه و دخترانه، چنان آسیب هایی از طرف ساکنین به وسایل و امکانات خوابگاه وارد شده است، انگار چندین سال است که این وسایل مورد استفاده ی عمومی قرار گرفته است. بی شک، درهای شکسته شده، یخچال های سوخته، دیوارهای سوراخ شده با میخ و… بیشتر از آنکه سبب نگرانی مسئولین برای جبران هزینه ها و زیان های وارد شده باشد، سبب ابراز تأسف از برخورد قشر تحصیلکرده و جوان جامعه با وسایل بیت المال است.

پانسیون تهران

امکانات فراهم شده در خوابگاه و پانسیون تهران و دیگر شهرها برای مدت موقتی در اختیار ما قرار می گیرد، یک امانت است که باید سالم تحویل داده شود. امکاناتی هر چند کم و کهنه باید مانند اموال شخصی محافظت شوند. ملاحضاتی هرچند کم و سطحی، می تواند سبب کاهش استهلاک شود تا بتوان سال های بیشتری از آن وسایل استفاده کرد. در کشور ما، همچنان که خوابگاه ها نیاز به نوسازی و بهبود امکانات رفاهی دارند، فرهنگ استفاده از اموال بیت المال نیز نیاز به ارتقاء دارد.

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها