نیاز به فضای سبز در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1399/02/16 تعداد بازدید:‌ 262 دسته‌بندی: پانسیون دانشجویی

نیاز به فضای سبز در خوابگاه
ایجاد فضای سبز یک اولویت مهم:

نتیجه مطالعات گسترده در زمینه شرایط زندگی در خوابگاه حاکی از آن است که فراهم کردن فضای سبز مناسب در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه تهران و دیگر شهرها به میزان قابل توجهی در سرزندگی و آرامش ساکنین مؤثر خواهد بود. همچنین وجود چنین فضاهایی باعث افزایش حس تعلق و امنیت در بین ساکنین به خوابگاهی است که در آن اقامت دارند. به طوری که اثبات شده است اکثر دانشجویان ساکن در خوابگاه میل بسیاری برای رزرو و اقامت در خوابگاه هایی را در نظر دارند که از چشم اندازهای طبیعی زیبا، بکر و سرسبز برخوردار است. با توجه به این که امروزه اکثر خوابگاه های دانشجویی در بخش های مرکزی شهرها ساخته می شوند، چنین فضاهایی از طریق ایجاد حیاط های خلوت و پارک های محلی قابل دسترس است.

پانسیون تهران

کمبودهای رایج در خوابگاه:

برخی خوابگاه های دخترانه و خوابگاه پسرانه در تهران و سایر شهرها با اینکه چندین طبقه هستند، اما جهت حفظ سرزندگی و شادابی ساکنین دارای حیاط های سرسبز و فضای دلنشین می باشند. این در حالی است که برخی دیگر از خوابگاه ها هنوز فاقد دریچه های تهویه و وسایل خنک کننده هستند. اغلب خوابگاه های فعال در کشور ما، بیشتر از ظرفیت خوابگاه متقاضی می پذیرد و همین امر موجب به وجود آمدن فضایی محدود و ناخوشایند برای ساکنین می شود. به ویژه که چنین خوابگاه هایی اثر شرایط سخت در خوابگاه پسرانه و خوابگاه دخترانه تهران و سایر شهرها را بر روحیه ی ساکنین مهم نمی دانند.

خوابگاه دخترانه

ایجاد تغییرات مثبت:

وجود استرس در افرادی که در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه زندگی می کنند غیرقابل انکار است. زیرا افراد متقاضی خوابگاه به ویژه دانشجویان در سنین نوجوانی و جوانی قرار دارند و ممکن است اقامت در خوابگاه اولین تجربه زندگی آن ها به دور از خانواده خود باشد. راه های مختلفی برای کاهش این استرس وجود دارد که شاید مهمترین آن انتخاب یک مکان مناسب برای شروع یک زندگی مستقل است. برای ایجاد یک سری تغییرات در خوابگاه ها، نیاز به صرف هزینه های بالا نیست. به ویژه خوابگاه هایی که در حال ساخت هستند و یا قرار است در آینده ساخته شوند، سازنندگان آن، به راحتی می توانند تغییرات قابل توجهی در بافت ساختمان اعمال کنند. یکی از این تغییرات مهم تعبیه کردن فضایی برای ساخت فضای سبز و محیطی دنج برای اوقات فراغت ساکنین است.

خوابگاه پسرانه

این تغییرات می تواند مربوط به بافت کلی ساختمان باشد که ممکن است قابل تغییر نباشد و یا از نظر اقتصادی اعمال تغییرات مقرون به صرفه نباشد، اما تغییر دوم مربوط به امکانات است که در هر زمان به راحتی قابل اجراء است. به عنوان مثال، گذاشتن یخچال های اختصاصی در هر اتاق، ایجاد دریچه های مناسب برای تهویه و خنک کننده هوا در اتاق ها، رنگ آمیزی های جدید و جذاب بر در و دیوارها، نصب توالت های فرنگی، تعویض و بازسازی وسایل اتاق ها که قدیمی و فرسوده شده اند، ایجاد فضای سبز مناسب، تهیه وسایل ورزشی و… همگی می توانند تغییرات شگرفی در ظاهر و باطن یک خوابگاه ایجاد کنند. این تغییرات هرچند هم که جزئی باشد، برای افراد ساکن در خوابگاه دخترانه و اقامتگاه دانشجویی پسرانه قابل توجه و مهم است. علاوه بر این ایجاد تغییرات اساسی برای ساختمان هایی که ده تا بیست سال از قدمت آن می گذرد یک ضرورت است و در عین حال که متقاضیان بیشتری را به سمت خود جذب می کند، قادر است درآمد بیشتری را با بالابردن هزینه اقامت و ارائه ی خدماتی که درخور این هزینه ها باشد، کسب کند.

اقامتگاه پسرانه

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها