نیاز به انتخاب خوابگاه در تهران به دلیل حضوری شدن دانشگاه ها از 14 فروردین 1401

بشرا یعقوبیان 1401/01/10 تعداد بازدید:‌ 333 دسته‌بندی: خوابگاه تهران

نیاز به انتخاب خوابگاه در تهران به دلیل حضوری شدن دانشگاه ها از 14 فروردین 1401

یکی از اخبار پرتکرار این روزهای کشور ما، حضوری شدن مدارس و دانشگاه ها از اولین روز کاری این مراکز در سال 1401 می باشد. بر اساس تصمیم اتخاذ شده از طرف ستاد ملی کرونا، تمامی مدارس و دانشگاه ها به همراه سایر مراکز آموزشی موظف هستند که از چهاردهم فروردین ماه سال 1401 تمامی فعالیت های خود را بصورت حضوری از سرگیری نمایند. همین مساله به آشفتگی ذهنی دانشجویانی انجامیده است که برای این ترم و ترم های گذشته خود خوابگاه یا اقامتگاهی در نظر نگرفته اند. از همان روزهای تعطیلی مراکز علمی و دانشگاه ها، این نهادها تمامی خوابگاه های خود را در تمامی شهرها از جمله خوابگاه در تهران از دانشجویان تحویل گرفتند. این مساله البته به دانشجویانی که خوابگاه دولتی در تهران به آنها تعلق می گرفت محدود می شود. در حالی که ساکنین خوابگاه خودگردان در تهران بصورت داوطلبانه و به دلیل غیر حضوری شدن کلاس های دانشگاه، خوابگاه خود را تحویل دادند. 

خوابگاه تهران

چگونه بهترین انتخاب را برای خوابگاه در تهران داشته باشیم؟

اگرچه تصمیم جدید ستاد ملی کرونا اعتراضاتی را از طرف دانشجویان شهرهای غیر بومی و همچنین دانشجویان شاغل به همراه داشته است، اما به نظر می رسد که دولت در تصمیم خود جدی بوده و همین روال به اجرا در می آید. همین مساله ایجاب می کند که دانشجویان غیر بومی هرچه سریع تر نسبت به رزرو خوابگاه در تهران و سایر شهرها اقدام کنند. در چنین شرایطی انتخاب خوابگاهی مناسب و منطبق با استانداردهای لازم، کار دشواری می باشد. به همین دلیل بنا داریم در ادامه شما را با چندین فاکتور مهم در انتخاب بهترین خوابگاه در تهران آشنا کنیم. در انتخاب بهترین خوابگاه در تهران به موارد زیر توجه کنید:

لوکیشن یا موقعیت جغرافیایی خوابگاه را با دانشگاه خود هماهنگ کنید

تهران شهر بزرگی است و همین مساله سبب بروز مشکل در رفت و آمدهای هر روزه در آن می شود. حضور در کلاس های دانشگاه ایجاب می کند که فرد روزانه به دانشگاه خود رفت و آمد داشته باشد. بنابراین بهترین انتخاب خوابگاه در تهران می تواند خوابگاهی باشد که به دانشگاه فرد نزدیک بوده و زحمت و هزینه رفت و آمد را برای او کاهش دهد. 

خوابگاه تهران

اتاقی با ظرفیت پایین انتخاب کنید

اگرچه هزینه مالی اتاق های خوابگاه در تهران با ظرفیت بالا، کمتر است اما واقیت این است که آرامشی که شما در اینگونه اتاق ها هزینه می کنید با هیچ مبلغ مالی قابل قیاس نیست. بنابراین اگر به فکر داشتن آرامش روحی و روانی در خوابگاه هستید سعی کنید اتاق هایی با ظرفیت حداکثر چهار نفر انتخاب کنید. 

حتما در خوابگاه های دارای مجوز ساکن شوید

اگرچه نهادهای مربوطه به شدت با خوابگاه و پانسیون های بدون مجوز برخورد کرده و آنها را پلمپ می کنند، اما گاها دیده می شود که برخی از اینگونه مکان ها هنوز هم به دور از چشم مسئولین مربوطه در حال فعالیت هستند. سکونت در خوابگاه در تهران که مجوز رسمی ندارد می تواند از جنبه های مختلفی امنیت شما را به خطر بیندازد. 

خوابگاه های دارای سرپرست و مسئولین وظیفه شناس را برای سکونت انتخاب کنید

اگرچه یک سرپرست سخت گیر ممکن است در اولین حضور در خوابگاه تهران اعصاب خردکن به نظر برسد، اما مطمئن باشید همین فرد می تواند امنیت شما و وسایلتان را در خوابگاه تضمین کند. از طرفی دیگر سرپرست و مسئول وظیفه شناس همیشه یک خوابگاه با امکانات مناسب را به شما تحویل می دهد.

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

 

دیدگاه‌ها