نگهداری از گل و گیاه آپارتمانی در خوابگاه دانشجویی

بشرا یعقوبیان 1401/03/14 تعداد بازدید:‌ 293 دسته‌بندی: خوابگاه دانشجویی

نگهداری از گل و گیاه آپارتمانی در خوابگاه دانشجویی

محیط زندگی انسان محل آرامش و آسایش وی به شمار می آید. به همین دلیل همه انسان ها تلاش می کنند که به هر شکل ممکن محل زندگی خود را به مکانی بهتر برای زندگی و آرامش خود تبدیل کنند. کارهای مختلفی در این جهت انجام می پذیرد که نگهداری از گل و گیاهان مختلف از این جمله می باشد. گل و گیاه های مختلف در شرایط گوناگونی پرورش می یابند. برخی از آنها مختص نگهداری در فضای باز و برخی دیگر در محل های سربسته نظیر آپارتمان ها و خوابگاه دانشجویی مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده و نگهداری از گل و گیاه آپارتمانی در خوابگاه دانشجویی یکی از فعالیت هایی است که در چندین سال اخیر توسط ساکنین اینگونه مکان ها با هدف روح بخشیدن به این محیط انجام می گیرد.

خوابگاه دانشجویی

انواع گل و گیاه قابل استفاده در خوابگاه دانشجویی

گیاهان و گل های مختلفی در خانه ها و آپارتمان ها نگهداری می شوند. در دسته بندی های مختلف معمولا آنها را گل و گیاه آپارتمانی می نامند. از این جهت به این گل ها آپارتمانی می گویند که توانایی تطبیق دادن خود با محیط هایی نظیر آپارتمان های دارای نور مختلف را دارا هستند. خوابگاه دانشجویی و کارمندی مختلف نیز دارای سطوح متفاوتی از نور طبیعی می باشند. برخی از این خوابگاه ها نورگیر بوده و برخی دیگر حتما باید با نور مصنوعی روشن شوند. بر اساس میزان نورگیر بودن خوابگاه دانشجویی می توان نسبت به نوع گل وگیاه قابل نگهداری در آنها تصمیم گیری کرد. با این تفاسیر می توان به تعدادی از گل و گیاه آپارتمانی مناسب برای نگهداری در خوابگاه دانشجویی اشاره کرد. این موارد عبارتند از:

- گل بابا آدم (آلوکازیا)؛

- گیاه برگ گندمی؛

- گیاه رزماری؛

- گیاه اسطوخدوس؛

- گل آلوئه ورا؛

- گل پتوس؛

- گل سرخس؛

- گل برگ انجیری؛

خوابگاه دانشجویی

مزایای استفاده از گل و گیاه آپارتمانی در خوابگاه دانشجویی

ممکن است در نگاه اول اینگونه به نظر برسد که افراد در خوابگاه تهران و هر خوابگاه دانشجویی دیگری از گل های آپارتمانی تنها با هدف جنبه زیبایی آنها استفاده می کنند. اما واقعیت امر این است که در استفاده از گیاهان آپارتمانی علاوه بر جنبه زیبایی آنها فواید بیشمار دیگری نیز وجود دارد. بطور مثال برخی از گیاهان آپارتمانی که در خوابگاه دانشجویی و هر مکان دیگری استفاده می شوند خاصیت اکسیژن سازی داشته و اکسیژن محیط را به طرز چشم گیری افزایش می دهند. از جمله فواید دیگر استفاده از گل وگیاه آپارتمانی در خوابگاه دانشحویی می تواند به موارد زیر اشاره کرد:

- افزایش کیفیت خواب؛

- افزایش قدرت یادگیری و تمرکز؛

- بالا بردن مثبت اندیشی افراد؛

- کاهش افسردگی؛

- کاهش فشار خون؛

- تصفیه هوا؛

خوابگاه

نکات مهم نگهداری از گل و گیاه آپارتمانی در خوابگاه دانشجویی

با توضیحاتی که داده شد اکنون می توان یک یا چند گل مناسب برای نگهداری در خوابگاه دانشجویی انتخاب نمود. اما نکته مهم در چنین شرایطی، رعایت اصول نگهداری از این گل و گیاه می باشد. برای نگهداری از گل و گیاه آپارتمانی در خوابگاه می بایست مواردی را که سبب افزایش طول عمر این گیاهان می شود، رعایت نمود. یکی از موارد مهم نگهداری از گیاهان آپارتمانی آشنایی کافی از نحوه آب دادن به آنهاست. برخی از انواع این گیاهان نیاز به آبیاری کمتر و برخی دیگر از آنها آبیاری بیشتری را طلب می کنند. یکی دیگر از این موارد آگاهی از نور مورد نیاز برای رشدآنها می باشد. نوع خاک، تقویت کننده های مختلف و نوع گلدان مناسب این گل و گیاه می بایست با توجه به نوع آنها اتخاب شود. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها