نکات مهم در تجربه زندگی خوابگاهی

بشرا یعقوبیان 1397/04/04 تعداد بازدید:‌ 369 دسته‌بندی: قوانین حاکم بر خوابگاه های دانشجویی

نکات مهم در تجربه زندگی خوابگاهی

از هر جهت مواظب ادبیات خود باشید:

شما قرار است به عنوان دانشجو یا کارمند برای مدت نامعلومی در خوابگاه، اقامتگاه یا پانسیون های دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه اقامت داشته باشید. افرادی که به عنوان هم اتاقی وارد زندگی شما می شوند، ممکن است از هر قشر و فرهنگی باشند. این افراد دارای ادبیات متفاوتی خواهند بود و همچنین افرادی هستند که ممکن است به نحوه مخاطب قرار دادن خود، دارای حساسیت باشند. به عنوان یک توصیه مهم باید بدانید که ادبیات شما یکی از ابزارهای مهم و قوی شما در نحوه گذران روزهای زندگی در خوابگاه است. به هر لحن و با هر ادبیاتی که حرف بزنید، بدون تعارف و گاهی با شدت بیشتر همان را از هم اتاقی های خود دریافت خواهید کرد. سعی کنید به طور کلی از لحن های تحقیرآمیز، منت گذاشتن، بی منت کردن کارهای دیگران که برای شما انجام داده اند، فحش و ناسزا گفتن، ترحم کردن و... خودداری کنید. همچنین از پذیرفتن این لحن ها از طرف هم اتاقی ها و دیگر هم خوابگاهی های خود نسبت به خودتان جلوگیری کنید. در یک جمله سعی کنید مؤدب و منطقی باشید تا با شما در نهایت ادب و منطق برخورد شود.

زندگی در خوابگاه

کمد و دیگر امکانات نزدیک به تخت خود را انتخاب کنید:

یکی از مسائل ساده اما مهم که در طی زندگی در اقامتگاه ها، پانسیون ها و خوابگاه های دانشجویی کارمندی دخترانه و پسرانه با آن مواجه می شوید، استفاده بی سر و صدا و حرکات آرام برای بیرون رفتن یا بازگشتن به خوابگاه است. ممکن است زمان کلاس ها و یا دیگر برنامه های شما با سایر هم اتاقی هایتان هماهنگ نباشد، پس سعی کنید نزدیک ترین مکان به تخت خود را برای نگهداری وسایل خود، انتخاب کنید. فضای کوچک و محدود اتاق های موجود در اکثر خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه ها موجب می شود کمترین حرکات مانند باز کردن در کمد، انعکاس پر سر و صدایی داشته باشد.

خوابگاه های کارمندی دانشجویی

تعارف را کنار بگذارید:

با اقامت در خوابگاه های دانشجویی پسرانه و دخترانه، تحول بزرگی در زندگی ایجاد می شود که خودبه خود فرد را درگیر چالش های متعددی می کند. افرادی که با دیگران تعارف داشته باشند، توانایی مواجه شدن با این چالش ها را نخواهند داشت. به ویژه زمانی که در اطراف آن ها افرادی زندگی کنند که کارشان سوء استفاده از چنین شخصیت هایی است. پس سعی کنید در هیچ موردی تعارف نداشته باشید. افرادی که به عنوان هم اتاقی یا دوست در خوابگاه با شما زندگی می کنند، هیچ برتری بر شما ندارند. پس از خواسته های خود کوتاه نیایید و به حقوق هم اتاقی های خود نیز تعرض نکنید. بهترین کار در این مورد، شناخت راه کارهای سازگارانه در بین خود و هم اتاقی هایتان است.

اقامتگاه ارزان دانشجویی

جنگ اول به از صلح آخر:

طی اقامت در یک خوابگاه، اقامتگاه یا پانسیون دانشجویی، باید بپذیرید که نیازها و عواطف دیگران، مهم تر از نیازها و عواطف شما نیست. تا زمانی که خودتان به حریم خصوصی خود احترام نگذارید، دیگران خواسته یا ناخواسته ارزشی برای آن قائل نخواهند بود. پس در همان ابتدا سعی کنید که محدوده حریم شخصی خود را معین کنید. در مقابل باید برخی اصول اولیة آداب معاشرت را بیاموزید. در همان روزهای نخست اقامت در اقامتگاه های دانشجویی کارمندی، یک جلسه با هم اتاقی های خود تشکیل بدهید و در مورد وظایف و حساسیت های اخلاقی و فردی خود مذاکره کنید. این کار باعث افزایش شناخت نسبت به اطرافیان شما به ویژه هم اتاقی هایتان در خوابگاه های دانشجویی پسرانه و دخترانه می شود. این شناخت باعث گسترش دید متقابل شده که  به نوبه خود کمک می کند تا برای بسیاری از کمبود ها و نقایص اطرافیانتان در خوابگاه، توجیه کافی بدست بیاورید. البته این امر درباره خود شما نیز صادق خواهد بود.

پانسیون ارزان در تهران

برای مشاهده اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی کارمندی روی خواب اینجا کلیک کنید.

دیدگاه‌ها