جذابیت نوشیدن چای در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1397/03/09 تعداد بازدید:‌ 228 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

جذابیت نوشیدن چای در خوابگاه

خوابگاه، میزبانی و امکانات

اگر بدون هیچ مبالغه ای بخواهیم به توصیف مهمانی ها و میزبانی ها در خوابگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه بپردازیم، می توانیم کل آن را در کلمه " چای" خلاصه کنیم. درک این توصیفات برای آن دسته از دانشجویانی که زندگی در خوابگاه ها و پانسیون های دانشجویی را تجربه کرده اند، بسیار آسان است. در حالی که برای سایرین ممکن است این مسأله چندان جالب نباشد، اما ساکنین خوابگاه می دانند که همدم و همراه همیشگی آنان در خوابگاه چای است. حتی افرادی که در منزل به ندرت چای می نوشند، در طی دوران زندگی در خوابگاه، به طرفداران پر و پا قرص آن تبدیل می شوند. به طوری که ممکن است بعد از گذشت چند ماه از اقامت در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های خودگردان دانشجویی کارمندی، به استفاده از استکان های کوچک قانع نباشند و با لیوان هایی در سایز پارچ، چای میل کنند.

خوابگاه دانشجویی دخترانه

ساکنین خوابگاه صرفأ جهت جلا بخشیدن به جمع های دوستانه خود و همچنین ارائه یک میزبانی عالی، شیرینی را در کنار چای، میوه را در کنار چای، تخمه را در کنار چای و سایر تنقلات را در کنار چای به مهمانان خود عرضه می کنند. زیرا اگر تمام این موارد بدون چای به حضور مهمانان برسد، قطع به یقین یکی از آن میان داوطلبانه به سمت کتری و کبریت می رود. انگار که مهمانی در خوابگاه های دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه، بدون حضور سبز چای چندان به دل نمی نشیند. همین دلایل کافی است تا خدایی نکرده تمام شدن چای در اتاق به یکی از فجایع ترم تبدیل شود. البته در طی دوران امتحانات و روزهای فرجه، دیگر نوشیدنی ها مانند شیر و قهوه نیز ممکن است به رقابت با چای بپردازند، ولی تقریبأ در تمام موارد، بازهم چای برنده میدان خواهد بود. زیرا دیگر نوشیدنی ها باعث بد طعم شدن چای می شوند و به همین دلیل به زودی از دور رقابت حذف می شوند.

خوابگاه دانشجویی پسرانه

چای، همدم ساکنین خوابگاه

به عبارت ساده تر، چای در خوابگاه ها و پانسیون های دانشجویی کارمندی دخترانه و پسرانه تنها حکم یک نوشیدنی ساده را ندارد. بلکه برای غصه خوردن های تنهایی و دسته جمعی و همچنین شادی های تنهایی و دسته جمعی، به عنوان عضو ثابت عمل می کند. دعوت به این نوشیدنی دوست داشتنی از جانب دوستان، یکی از بهترین دعوت های ممکن است. زیرا زمانی که خسته از فعالیت یک روز پا به خوابگاه یا پانسیون خود می گذارید، یا زمانی که با عجله برای بیرون رفتن آماده شده اید و حتی زمانی که کسل هستید و تازه از خواب صبح یا عصر بیدار شده اید، تنها یک دعوت ساده از طرف هم اتاقی ها و دیگر دوستانتان در خوابگاه به سرو یک لیوان چای، قادر خواهد بود تمام خستگی و بی حوصلگی شما را به طور کامل از جانتان بزداید.

خوابگاه کارمندی در تهران

نوشیدن چای در شرایط خاص:

این نوشیدنی به ظاهر ساده، در شرایط خاص قادر است به وجود آورنده لحظات خارق العاده برای ساکنین اقامتگاه ها، خوابگاه ها و پانسیون های کارمندی دانشجویی پسرانه و دخترانه باشد. به عنوان مثال دم کردن چای در روزهای بارانی و سرد پاییز، در شب های بلند زمستانی، در صبح های بهاری و در عصرهای خنک تابستانی، چنان جذاب است که هر روز چندین بار تکرار می شود. خلاصه هر اتفاق می تواند بهانه قشنگی برای نوشیدن دسته جمعی چای در خوابگاه شود. حتی در مهمانی های خوابگاه، درخواست چای بدون هیچ تعارفی ابراز می شود. تا جایی که مهمانان با لیوان های خود وارد می شوند که نکند با کمبود لیوان در اتاق میزبان مواجه شوند.

مسکن دانشجویی

لحظات دلنشین و جذابی که ساکنین خوابگاه ها و اقامتگاه های خودگردان پسرانه و دخترانه با چای خلق می کنند، نشان می دهد که جمع های صمیمی با نوشیدن یک لیوان چای ساده، قادر است خالق دوست داشتنی ترین خاطرات دوران اقامت در خوابگاه باشد.

دیدگاه‌ها