نکاتی که در خوابگاه می آموزیم

بشرا یعقوبیان 1399/01/18 تعداد بازدید:‌ 274 دسته‌بندی: اقامتگاه دخترانه

نکاتی که در خوابگاه می آموزیم
زندگی در  خوابگاه، مسیر موفقیت:

امروزه دانشگاه ها، مشاغل و حرفه های متنوع، افراد را از شهر و دیار خود دور کرده و به بهانه کسب موقعیت بهتر، افراد روانه شهرهای بزرگ در سراسر جهان می شوند. در کشور ما نیز این روال جریان دارد. دانشجویان و کارمندانی که دل از خانه می برند و به شهر بزرگ به ویژه تهران می روند تا به موفقیت و اهداف خود دست یابند. این شرایط، خواسته یا نخواسته بر روحیات و اهداف فرد تأثیرگذار است. نه تنها محل کار و محل تحصیل بلکه مهمتر از آن ها، محل اقامت نقش پررنگی در برنامه ها و آینده فرد دارد.

خوابگاه تهران
آشنایی با انواع حریم خصوصی:

خوابگاه دخترانه و  خوابگاه پسرانه در تهران و دیگر شهرها که پذیرای دانشجویان و کارمندان متقاضی خوابگاه می باشند، پس از پذیرش نهایی، به ارائه خدمات عمومی مشغول می شوند. از این مرحله به بعد، زندگی خصوصی فرد در یک محیط عمومی آغاز می شود. فرقی نمی کند سطح تحصیلات چه اندازه باشد و یا فرد در یک دوره بسیار پیشرفته زندگی کند، به هرحال به عنوان یک نیاز فطری، فرد به حریم خصوصی نیاز دارد. در مقابل، زندگی در محیط خوابگاه نیازمند رعایت حریم خصوصی دیگران است. حریم عمومی در خوابگاه های دخترانه و پسرانه مربوط به فضایی می شود که در اختیار هیچ شخص خاصی نمی باشد.

پانسیون تهران

خوابگاه های خودگردان که به پذیرش دانشجو و کارمندان دختر و پسر اقدام می کنند نیز مانند دیگر خوابگاه های دانشجویی یا خوابگاه های کارمندی، مسئولیتی در برابر رفتارهای فردی هم اتاقی ها با یکدیگر ندارند. از این مرحله بعد فرقی نمی کند هم اتاقی شما یک دوست، همکلاسی، همکار یا یک کارمند باشد. مهم شناخت درست شما از محیط زندگی جدیدتان است. ساکنین یک خوابگاه دخترانه یا پانسیون پسرانه تهران و سایر شهرها باید خود را مؤظف به رعایت حقوق دیگران بدانند و برای این امر منتظر توصیه دیگر اطرافیان یا مسئولین خوابگاه نباشند.

چند نکته مهم که در خوابگاه می آموزیم:

در باب توضیحات فوق ذکر، در این مطلب و مطلب بعدی به درس هایی اشاره می شود که فرد با زندگی در خوابگاه کارمندی، خوابگاه دانشجویی یا خوابگاه های کارمندی- دانشجویی کسب می کند. درس هایی که ساکنین طی زندگی کوتاه مدت در خوابگاه ، اقامتگاه و پانسیون دخترانه و پسرانه می آموزند، ممکن است با چندین سال زندگی در اجتماع به دست نیاید.

اقامتگاه در تهران
تمایل به تعامل بیشتر و اجتماعی بودن:

اکثر دانشجویان با پذیرش در دانشگاه، رزرو خوابگاه دخترانه یا اقامتگاه پسرانه تهران و دیگر شهرها،در نهایت شروع شدن زندگی مستقل از خانواده، دانشجویان به شدت به یک پوست اندازی فردی و اجتماعی نیازمند می باشند. دانشجویانی که با وارد شدن به فضای خوابگاه، گوشه گیری را انتخاب می کنند، نمی توانند روزهای خوبی را در خوابگاه تجربه کنند. گرچه روزهای اول که روابط دوستانه هنوز شکل نگرفته است، ممکن است این رفتار دور از چشم بماند و فرد بتواند با آن کنار بیاید، اما به مروز زمان و با افزایش تعامل در بین هم اتاقی ها و هم خوابگاهی ها، افراد گوشه گیر بیشتر به چشم می آیند. دیگر ساکنین خوابگاه پسرانه و دخترانه به طور اتوماتیک و غیر ارادی، افراد گوشه گیر را از گروه های دوستانه حذف می کنند، زیرا این افراد به میل خود تنهایی را انتخاب می کنند و یا با دیگر ساکنین در خوابگاه، سر ناسازگاری پیش می گیرند. حذف شدن در گروه های دوستانه، اولین نیروی محرکه برای تمایل به افزایش تعامل اجتماعی است.

خوابگاه دخترانه

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمام ی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها