نکاتی در مورد خوابگاه که باید بدانید!

بشرا یعقوبیان 1398/09/11 تعداد بازدید:‌ 445 دسته‌بندی: خوابگاه

نکاتی در مورد خوابگاه که باید بدانید!
نیاز به اقامت در خوابگاه دانشجویی/ خوابگاه کارمندی:

کنجکاوی در مورد محل زندگی جدید یکی از دغدغه های انسان در تمام سنین است. به طوری که نقل مکان کردن همواره استرس های مختص به خود را برای فرد مهاجر به وجود می آورد. البته که سن ورود به این تنش، نوع نقل مکان  به صورت فردی باشد یا خانوادگی، دلیل نقل مکان کردن و... در تحمل و کنار آمدن با این مهاجرت رابطه ی نزدیکی دارد. به عنوان مثال نقل مکان کردن بصورت خانوادگی از یک شهر به شهر دیگر آسیب ها و استرس های کمتری در مقایسه با نقل مکان فردی برای ادامه تحصیل یا کار را به دنبال دارد که فرد مجبور به استفاده از خوابگاه تهران یا دیگر شهرها هستند. زیرا در نقل مکان خانوادگی به هرحال مأمن امن خانواده دست نخورده باقی خواهد ماند و اعضای خانواده احساس امنیت و آرامش را از دست نخواهند داد. مورد مهم دیگر در مورد نیاز یا اجبار به نقل مکان به روحیات فرد بستگی خواهد داشت. فردی که به هر دلیل تصمیم بر ترک شهر و دیار خود می گیرد باید آمادگی سازگاری با محیط جدید اقامت را داشته باشد. به ویژه اگر این محیط مکانی عمومی مانند خوابگاه، اقامتگاه یا پانسیون دخترانه و پسرانه باشد.

خواب اینجا
خوابگاه مکانی موقت اما مهم:

اگر خودتان در خوابگاه زندگی نکرده اید، احتمالاً حداقل یکی از اعضای خانواده، دوستان یا افراد فامیل تجربه زندگی در خوابگاه یا پانسیون در تهران و دیگر شهرها را داشته اند و شما داستان هایی راجع به زندگی در یک شهر دیگر و مکانی به نام خوابگاه خودگردان یا دولتی را شنیده اید. اگرچه بیشتر این مباحث ممکن است مشابه و حتی تکراری باشد اما هیجاناتی مختص به هر فرد در هر خوابگاه وجود دارد که ممکن است بهترین یا بدترین روزها را برای هرکدام از ساکنین خوابگاه به یادگار بگذارد. از هم اتاقی های رنگارنگ و فوتبال در راهروها گرفته تا غذاهای سالن غذاخوری و حمام های مشترک و... زندگی در خوابگاه دخترانه و پسرانه  زمینه پرورش داستان هایی است که حتی سال ها پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، می توانید در مهمانی ها و جمع های دوستانه از ماجراهای جذاب و به یادماندنی آن بگویید. به همراه داشتن یک تجربه زیبا از زندگی در خوابگاه این امکان را فراهم می کند که بتوان دانشجویان جدیدالورود به خوابگاه را نیز به نحو احسن راهنمایی کرد.

پانسیون دخترانه
لذت تجربه دانشگاه در زندگی خوابگاهی:

در خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه پسرانه و دخترانه سرگرمی های زیادی وجود دارد، اما زندگی در خوابگاه مشخصه بارز تجربه تحصیل در دانشگاه است. آیا تا به حال شنیده اید که کسی در مورد دوستی های هم اتاقی ها که در یک اتاق در خوابگاه خود و در طول سال اول دانشگاه  تجربه کرده اند صحبت کند؟ زندگی در خوابگاه دانشجویی باعث برقراری ارتباط و پیوند بین گروه هایی از افراد می شود که گرچه از خیلی جهات متفاوت هستند اما همه درگیر تجربه مشترک زندگی جدید در خوابگاه و اقامتگاه تهران و دیگر شهرها هستند.

اقامتگاه پسرانه

علیرغم وجود مشکلات فراوان زندگی در خوابگاه دانشجویی که در مطلب بعد به بررسی آنها خواهیم پرداخت، هیچ کس انتظار ندارد که برای همیشه در یک خوابگاه دانشجویی خودگردان یا دولتی بماند. داشتن این طرز فکر باعث می شود که دانشجویان ساکن در خوابگاه و پانسیون دانشجویی از لحظات زندگی در دوران دانشجویی لذت بیشتری برده و از این دوران به بهترین نحو ممکن بهره بگیرند.

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها