نوشتن خاطرات در خوابگاه تهران

بشرا یعقوبیان 1400/08/29 تعداد بازدید:‌ 193 دسته‌بندی: خوابگاه تهران

نوشتن خاطرات در خوابگاه تهران

خاطره نویسی در خوابگاه تهران و اثرات مثبت آن

خاطره نویسی یکی از ابزارهای ثبت وقایع است. همانگونه که یک خبرنگار از تکنیک گزارش نویسی برای ثبت وقایع حقیقی استفاده می کند؛ یک فرد نیز با نوشتن خاطرات خود سعی در ثبت و ماندگار کردن اتفاقات و پیشامدهای زندگی خود دارد. اما هدفی که یک فرد با خاطره نویسی به دنبال آن است با هدف یک خبرنگار بسیار متفاوت است. گاهی یکی از ساکنین خوابگاه تهران و سایر خوابگاه دانشجویی و کارمندی، خاطرات خود را ثبت می کند تا اینگونه به خطاها و اشتباهاتی که در طول روز مرتکب شده است پی ببرد. اما یک خبرنگار عموما جهت آگاه کردن جامعه یا قشر خاصی از مردم از واقعه ای خاص، گزارشات خود را ارائه می دهد.

خوابگاه دخترانه در تهران

اثرات مثبت خاطره نویسی در خوابگاه پسرانه در تهران را می توان به صورت زیر برشمرد:

  1. نوشتن خاطرات روزانه چه در زمان اقامت در خوابگاه دخترانه و پسرانه و چه در هر زمان و مکان دیگری به خودشناسی و خودآگاهی افراد کمک شایان توجهی دارد. افراد با نوشتن خاطرات خود و خواندن دوباره آنها بیش از هر زمان دیگری شخصیت و حقیقت وجودی خود را می شناسند.
  2. خاطره نویسی در اقامتگاه دخترانه در تهران به پیشرفت شخصی افراد بسیار کمک می کند. زیرا با نوشتن خاطرات و وقایعی که در طول روز رخ می دهند، فرد خود به خود نسبت به عملکردی که در طول روز داشته است حساس شده و سعی در پیشرفت و پیمودن راه در جهت مثبت دارد.
  3. خاطره نوسی در خوابگاه تهران و سایر مکان ها موجب می شود که افراد به برنامه ریزی روزانه و مدت دار علاقه مند شوند. زیرا تنها در زمان نوشتن خاطرات است که فرد پی می برد روز خود را چگونه گذارنده است و آیا زمان مناسبی را به هر یک از امور اختصاص داده است یا خیر.
  4. نوشتن خاطرات در اقامتگاه پسرانه در تهران به پیشرفت افراد در زمینه نویسندگی و تقویت خلاقیت آنها می انجامد.
  5. ثبت و نوشتن خاطرات روزانه به افراد کمک می کند که بر تنش ها و استرس های روزانه خود مسلط شوند. این کار با نوشتن وقایع رخ داده در طول روز و همچنین فکر کردن به عواقب آنها که گاهی بسیار ناچیز بوده و ارزش آن همه استرس را نداشته است، رخ می دهد.
خوابگاه تهران

بهترین زمان برای نوشتن خاطرات در خوابگاه تهران چه زمانی است؟

در واقع نمی توان برای نوشتن خاطرات چه در خوابگاه تهران و چه در هر مکان دیگری زمان خاصی را تعیین نمود. زیرا تفاوت های بین فردی از این کار جلوگیری می کند. با این حال تجربه نشان داده است که بهترین زمان برای نوشتن خاطرات روزانه، ساعات آخر شب و قبل از خواب است. زیرا در چنین زمانی اولا محیط پانسیون دخترانه در تهران آرام و کم سروصدا بوده و تمرکز کردن راحتتر است. ثانیا با گذشت زمانی چند روزه از یک واقعه ممکن است فرد همه جوانب مدنظر از آن واقعه را به خوبی به یاد نیاورد. بنابراین در اقامتگاه دانشجویی و کارمندی می توان زمان مشخصی را از قبل تعیین نمود و در آن زمان خاطرات روز را به صورت کامل و با جزئیات یادداشت کرد.

خوابگاه پسرانه تهران

از طرفی دیگر نوشتن خاطرات روزانه در ساعات پایانی شب، به کاهش اضطراب و داشتن خوابی راحت می انجامد. زیرا با این کار افراد با دید بازتری به مسائل روز خود نگاه می کنند و دیگر آن تنش و استرس اولیه را ندارند. بنابراین با خیالی آسوده در ساعات پایانی شب در پانسیون پسرانه خاطرات خود را ثبت کرده و گاهی برای مشکلات خود به دلیل آرامش خاطری که در آن ساعت دارند، راه حل های بسیار مناسب تری می یابند.

خوابگاه دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها