نظافت رخت خواب در اقامتگاه دخترانه تهران

بشرا یعقوبیان 1400/10/01 تعداد بازدید:‌ 331 دسته‌بندی: اقامتگاه دخترانه

نظافت رخت خواب در اقامتگاه دخترانه تهران

چرا نظافت رخت خواب در اقامتگاه دخترانه تهران اهمیت دارد؟

در انواع خوابگاه و اقامتگاه دخترانه تهران معمولا تخت خواب ها عضو ثابت اتاق هستند. اعضای داخل اتاق مرتبا عوض می شوند اما تخت خواب ها همواره در جای خود قرار داشته و عوض نخواهند شد. در برخی از خوابگاه و پانسیون دانشجویی و کارمندی به محض ورود هر یک از ساکنین، یک تشک اختصاصی به آنها داده می شود. اما این در خوشبینانه ترین حالت ممکن است. اغلب اوقات تشک ها نیز مانند تخت خواب ها همانجا قرار داشته و فقط صاحبان آنها عوض می شوند. معمولا افرادی که خوابگاه را برای اقامت انتخاب می کنند همراه خود پتو، ملحفه و بالش می آورند. این کار حتی در خوابگاه هایی که خود پتو و بالش می دهند هم توصیه می شود. زیرا این وسایل بسیار شخصی بوده و ممکن است انواع بیماری های پوستی از این طریق منتقل شوند.

خوابگاه دخترانه در تهران  

به همراه آوردن پتو، بالش و ملحفه از منزل کار سختی نیست. اما آوردن تشک و جابجا کردن آن می تواند کاری مشکل آفرین باشد. به همین دلیل در اولین توصیه برای نظافت رخت خواب ها در اقامتگاه دخترانه تهران، تاکید می شود که قبل از استفاده از تشک ها آنها را به دقت نظافت کنیم. برای این کار ابتدا باید به دنبال لک روی تشک باشیم. اگر تشک دارای لک بود از مواد لکه بر مخصوص کمک می گیریم. در قدم بعدی بهتر است کمی جوش شیرین را به صورت پودری روی تشک در خوابگاه پسرانه تهران بپاشیم. این کار به از بین بردن بوی بد تشک کمک کرده و همچنین در صورت وجود باکتری و میکروب های خاصی تا حدودی آنها را از بین می برد. در قدم بعدی قرار دادن تشک در معرض آفتاب و هوای آزاد است. چنانچه به هوای آزاد و آفتاب در پانسیون دخترانه در تهران دسترسی دارید به هیچ وجه از این مرحله نگذرید.

خوابگاه پسرانه  

نظافت دوره ای رخت خواب ها در اقامتگاه دخترانه تهران

یکی از موارد مهمی که باید هر یک از ساکنین خوابگاه پسرانه و دخترانه به آن توجه کنند، نظافت دوره ای رخت خواب ها در خوابگاه می باشد. موارد زیادی نظیر شپش، قارچ، باکتری، ساس و سایر موارد بیماری زا این قابلیت را دارند که در فضای داخل رخت خواب مخفی شده و بیماری ایجاد کنند. برای همین منظور باید بصورت دوره ای اقدامات لازم برای نظافت تشک، بالش، ملحفه، پتو و هر وسیله ی دیگری که با پروسه خواب در ارتباط است اتخاذ شود. از جمله تعدادی از اقدامات جهت نظافت دوره ای رخت خواب ها در اقامتگاه دخترانه و پسرانه عبارتند از:

  1. سعی کنید هر روز بعد از بیدار شدن از خواب با ضربه زدن روی بالش آن را پف دهید. این کار کمک می کند که اگر عاملی بیماری زا داخل بالش و روی آن قرار داشته باشد فرصت رشد را از دست بدهد. اگر این کار در فضای بیرون اتاق انجام شود بهتر است.
  2. دوبار در هفته حتما روکش بالش ها را بشویید. بالش هایی که استفاده می کنیم آغشته به چربی پوست، سلول های مرده پوست، بزاق و گاها موارد دیگری هستند که موجب بروز بیماری های پوستی و تنفسی متنوعی می گردند.
  3. ملحفه تشکی که در خوابگاه دخترانه و پسرانه استفاده می شود باید حداکثر هر دو هفته یکبار شسته شود.
  4. چند روز یکبار پتوی خود را به تراس یا راه پله ببرید و بتکانید. این کار به رفع گرد و خاک و سایر عوامل بیماری زایی که روی آن قرار دارند، کمک می کند.

مواردی که در بالا به آنها اشاره شد تنها تعدادی از راهکارهایی هستند که در نظافت رخت خواب در اقامتگاه دخترانه در تهران و سایر خوابگاه کارمندی و دانشجویی به کمک ما می آیند. چیزی که اهمیت دارد این است که در خوابگاه دانشجویی به دلیل ماهیت زندگی جمعی آن، توجه به نظافت همه جانبه شخصی و همچنین محیطی می تواند از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری کند.

خوابگاه دانشجویی دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها