میان وعده های سالم در اقامتگاه پسرانه

بشرا یعقوبیان 1400/09/13 تعداد بازدید:‌ 305 دسته‌بندی: اقامتگاه

میان وعده های سالم در اقامتگاه پسرانه

اهمیت میان وعده در اقامتگاه پسرانه

تغذیه سالم نقشی اساسی در سلامت کلی افراد دارد. اگر بخواهیم بصورت اختصاصی به مبحث سلامت جسمی و روانی در افراد مختلف اعم از ساکنین اقامتگاه پسرانه بپردازیم، یکی از اولین مواردی که باید به آن توجه کنیم، نوع تغذیه افراد است. پیش از این در مقالاتی بصورت اختصاصی به اهیمت تغذیه در سلامت افراد در خوابگاه دانشجویی و کارمندی پرداخته ایم. بنا داریم در این مقاله به اهمیت تغذیه ای میان وعده های سالم در اقامتگاه پسرانه و سایر اقامتگاه دانشجویی و کارمندی بپردازیم.

خوابگاه پسرانه در تهران

میان وعده ها همانگونه که از نام آنها هم مشخص است وعده هایی هستند که در بین وعده های اصلی مصرف می شوند. نوع و ماهیت مواد خوراکی در این وعده های غذایی مورد استفاده قرار می گیرند تا حد زیادی به فرهنگ کلی جامعه و عادت های جمعی و فردی افراد بستگی دارد. با این حال اهمیت این وعده ها برای ساکنین خوابگاه پسرانه در تهران و سایر خوابگاه ها به دلایل مختلفی بیش از موقعیت های دیگر است. ساکنین خوابگاه و پانسیون دانشجویی عموما در حال تحصیل بوده و زمان هایی را که در خوابگاه و پانسیون می گذرانند در حال مطالعه و درس خواندن هستند. انرژی فراوانی که کارهای ذهنی از افراد طلب می کند نیازمند مصرف خوراکی های پر انرژی و در عین حال مفید است. بسیاری از ساکنین پانسیون دخترانه در تهران متاسفانه این انرژی مورد نیاز مغز و سایر اندام های بدن خود را از طریق مصرف خوراکی های مضر تامین می کنند.

پانسیون دخترانه

چه میان وعده هایی برای ساکنین اقامتگاه پسرانه مفید هستند؟

میان وعده ها بر خلاف وعده های اصلی غذایی معمولا حجم کمی را به خود اختصاص می دهند. بسیاری از ساکنین خوابگاه دخترانه تهران ساعات زیادی از روز را بیرون از خوابگاه تهران می گذرانند. به همین دلیل داشتن میان وعده هایی که در عین سالم بودن حجم کمی داشته و جابجایی آنها آسان باشد از اهیمت بالایی برخوردار است. یک میان وعده خوب در اقامتگاه پسرانه تهران باید دارای انرژی کافی برای بدن بوده و این انرژی از طریق مواد خوراکی مفید از جمله پروتئین، کربوهیدرات های پیچیده، چربی های سالم و ویتامین ها تامین شود. تعدادی از میان وعده های سالم برای مصرف در اقامتگاه پسرانه و سایر خوابگاه کارمندی و دانشجویی عبارتند از:

  1. میوه های فصل از جمله سیب، نارنگی، خرمالو، پرتقال و غیره که سرشار از فیبر و ویتامین هستند.
  2. مغز آجیل نظیر پسته، بادام، گردو، فندق و غیره که منبع غنی از پروتئین و چربی های مفید بوده و انرژی بالایی دارند.
  3. لقمه های سبک مانند لقمه پنیر و گردو، عسل، کره و مربا که می توانند انرژی مورد نیاز افراد را تامین کنند.
  4. اوتمیل ها که شامل ترکیباتی نظیر میوه ها، جوی دوسر پرک، شیر، عسل و سایر افزودنی های مغذی می باشند.
  5. آب میوه های طبیعی که علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز منبع غنی از فیبر و ویتامین ها می باشند.
  6. کیک ها و کلوچه های خانگی که با استفاده از شیرین کننده های طبیعی نظیر عسل تهیه شده اند.
  7. چای و قهوه های دمی
  8. خرما
اقامتگاه پسرانه

میان وعده های مضر در اقامتگاه پسرانه

متاسفانه امروزه استفاده از خوراکی های مضر در بین جوانان ساکن در اقامتگاه پسرانه در تهران و سایر خوابگاه ها به اوج خود رسیده است. موادی که در ترکیبات خود حجم بالایی از شکر، چربی های مضر و سایر مواد انرژی زای مصنوعی دارند به سرعت در حال افزایش هستند. کیک، شکلات، نوشیدنی های گازدار، چیپس و پفک، غذاهای فست فودی و غیره همه و همه می توانند انرژی افراد را به طرز چشم گیری افزایش دهند و در عین حال سلامتی آنها را به سمت و سویی نگران کننده ببرند. موادی که در ترکیبات خود شکر و سایر شیرین کننده های مصنوعی بر پایه شکر را دارند به میزان زیادی ریسک ابتلا به بیماری هایی نظیر دیابت و چاقی را در بین جوانان ساکن در پانسیون پسرانه و دخترانه افزایش می دهند. فست فود ها و سایر غذاهای آماده با داشتن میزان زیادی چربی و ترکیبات نیترات دار در دسته بدترین میان وعده ها برای ساکنین خوابگاه تهران و سایر افراد قرار می گیرند.

خوابگاه دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها