مهمترین خواسته های متقاضیان خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1397/05/08 تعداد بازدید:‌ 187 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

مهمترین خواسته های متقاضیان خوابگاه

خواسته های متقاضیان خوابگاه:

فعالیت در صنعت مسکن دانشجویی به دلیل افزایش روزافزون متقاضیان می تواند بسیار پردرآمد و موفق باشد. اما رسیدن به موفقیت در این عرصه، نیازمند توجه به نیازهای ساکنین و متقاضیان خوابگاه های خودگردان دخترانه و پسرانه است. توجه به نیازهای متقاضیان و ساکنین در هر خوابگاه، می تواند طیف وسیعی از متقاضیان را جذب کند. به ویژه صاحبان و مالکان خوابگاه هایی که دارای بیش از یک شعبه خوابگاه هستند، به راحتی می توانند با ایجاد تنوع در هریک از شعبات، دامنه انتخاب را برای مشتریان خود گسترده تر کنند. همانطور که در مطلب قبل اشاره شد، ممکن است سطح خواسته های متقاضیان بسیار ساده و تأمین آن ارزان و راحت باشد. بیشتر خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های خودگردان علاوه بر دانشجویان به محل اقامت کارمندان تبدیل شده است. در نتیجه صاحبان و مالکان مسکن های دانشجویی کارمندی باید متوجه شده باشند که همه مشتریان آنان دارای خواسته های یکسان نیستند.

خوابگاه ارزان قیمت

اما با این حال اکثر ساکنان دارای یک ویژگی مشترک هستند، همه آنان دانشجویان یا کارمندان جوان متقاضی خوابگاه های خودگردان پسرانه و دخترانه  هستند. با این حال اکثر دانشجویان و دیگر متقاضیان خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های کارمندی دانشجویی برای انتخاب خود حداقل سه اولویت دارند:

  • انتخاب طرح های مدرن و تمیز:

امروزه شاهد پیشرفت های زیادی در بخش مسکن دانشجویی و کارمندی خودگردان هستیم. بسیاری از مالکان جدید در زمینه ارائه امکانات مدرن و لوکس پیش قدم شده اند. با اینکه ممکن است هزینه اقامت در این دسته از خوابگاه ها بالا باشد، اما آنان نیز در یک حد کنترل شده قیمت ها را افزایش می دهند. آنچه که اغلب اتفاق می افتد این است که خوابگاه، پانسیون یا اقامتگاهی با کیفیت بالا از نظر ساخت و ساز، زمانی که به افزایش رشد نرخ اجاره در درازمدت ادامه می دهد، بازهم می تواند مشتریان خود را حفظ کند. زیرا یکی از مهمترین ملاک های متقاضیان خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی کارمندی، انتخاب مسکن دانشجویی با طرح و معماری مدرن و شیک است.

خوابگاه ارزان پسرانه
  • انتخاب مکان هایی متناسب با هزینه اقامت:

خوابگاه ها و پانسیون های خودگردان با فول امکانات که از هر نظر دارای کیفیت بالا هستند، می توانند نرخ های بالاتری را به عنوان اجاره بها و ودیعه تعیین کنند. اما تنها در صورتی این کار منصفانه است که خوابگاه از هر نظر در سطح بهتری نسبت به سایر خوابگاه ها قرار گرفته باشد. دانشجویان و دیگر متقاضیان خوابگاه ها و پانسیون ها به مقایسه خوابگاه های مختلف و هزینه های موجود در هرکدام می پردازند. بدون شک انتخاب نهایی خوابگاهی است که هزینه های تعریف شده در آن، متناسب با امکانات ارائه شده باشد. از جهت دیگر، دانشجویان و کارمندان ساکن در خوابگاه ها و اقامتگاه های خودگردان کارمندی دانشجویی، پول اضافی ندارند که در هر خوابگاهی خرج کنند. در نتیجه صاحبان و مالکانی که هزینه های اضافی را تعریف می کنند، در نهایت به بازار و درآمد خود لطمه وارد می کنند.

خوابگاه لوکس پسرانه
  • انتخاب مکان هایی با سطح پشتیبانی بالا:

یکی از مهمترین ملاک های دانشجویان و دیگر ساکنین خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های کارمندی دانشجویی دخترانه و پسرانه، برخوردار شدن از پشتیبانی محل اقامت خود و دور بودن از مشکلات مربوط به اقامت در خانه های استیجاره ای است. برخوردار شدن از پشتیبانی مسئولین خوابگاه و برقرار بودن امنیت در خوابگاه می تواند بر تعداد متقاضیان یک خوابگاه بیفزاید. به همین دلیل مالکین مسکن دانشجویی که در برخورد با نیازهای ساکنین خوابگاه بی تفاوت عمل می کنند، در رقابت با دیگر رقیبان خود ممکن است بسیار آسیب پذیر شوند. پشتیبانی خوابگاه از ساکنین می تواند از جهات مختلف انجام شود. تنوع در ارائه امکانات رفاهی لوکس می تواند موجب موفق شدن یک خوابگاه در جذب دانشجویان و دیگر متقاضیان خوابگاه های کارمندی دانشجویی شود.

خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های خودگردان را در خواب اینجا مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها