مهارت ها و درآمدزایی در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1397/07/26 تعداد بازدید:‌ 211 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

مهارت ها و درآمدزایی در خوابگاه

در ادامه مطلب قبل به مواردی اشاره می شود که از طریق آشنایی و به کار گرفتن آن ها، تا حدود زیادی می توان چالش های اقتصادی پیش روی جوانان را کاهش داد.

رنج اقامت در خوابگاه:

زندگی در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه ممکن است با شرایطی همراه باشد که کنار آمدن با آن برای برخی از ساکنین سخت و دشوار باشد. تحمل سختی اقامت در خوابگاه برای رسیدن به برنامه هایی است که منجر به یافتن یک شغل مناسب و تضمین آینده کاری جوانان است. اما متأسفانه در شرایط کنونی این تفکر شبیه به رؤیایی دست نیافتنی شده است. زیرا حضور فارغ التحصیلانی که به دنبال کار هستند چنان افزایش یافته است که هر نوع امیدی را از دانشجویان امروزی سلب کرده است. با این وجود حضور در خوابگاه و آشنایی با افرادی که مهارت های متفاوتی دارند می تواند نکته مثبتی در زندگی هر کس باشد. همچنین همنشینی با افرادی که شرایطی مشابه به هم دارند باعث می شود ایده های نو شکل بگیرد و چه فراون هستند ایده هایی که موجب آغاز کارهای درآمد زا و مثبت شده اند. به این دلیل زندگی در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دخترانه و پسرانه با وجود تمام رنج های احتمالی می تواند دریچه روشنی برای یافتن یک موقعیت شغلی مناسب باشد.

پانسیون دانشجویی در تهران

انعطاف پذیری و انجام کار تیمی:

یکی از دغدغه های ذهنی جوانان و دانشجویان ساکن در خوابگاه های دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه، ضعف در انجام کارهای تیمی است. اگرچه برای بسیاری از جوانان روبه رو شدن با این واقعیت دشوار است اما نسل امروز نیاز دارد به این باور برسد که موفقیت های امروزی مستلزم داشتن یک تیم قوی است. به طوری که با فرد تنها ماندن و تنها کار کردن به جایی نمی رسد. کمتر پیش می آید که یک نفر با تک روی به موفقیت مورد نظر خود دست پیدا کند. زیرا انعطاف پذیری در برابر ایده ها، انتقادات و پیشنهادات اعضای گروه یکی از کلیدهای یافتن نقص در کار و در نتیجه تقویت نقاط ضعف است. به ویژه در شرایط امروزی که حفظ مشاغل بازار سخت است و کمترین اشتباه می تواند یک نفر را در عرصه رقابت ها حذف کند. علاوه بر این، هم گروه شد با چند نفر در انجام یک کار می تواند باعث کاهش بیکاری در جامعه شود. به ویژه اگر این افراد جزء دوستان هم اتاقی و هم خوابگاهی باشند که در دوران اقامت در خوابگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه شناخت کافی از این افراد به دست آمده است. این امر به نوبه  خود موجب صداقت در تیم می شود و عزت نفس از دست رفته در جوان امروز را به وی بازمی گرداند.

خوابگاه کارمندی دخترانه

اهمیت آمادگی نیروی کار آینده:

هیچکس در مورد نیاز به زمینه سازی جهت آشنایی و پیشرفت در زبان انگلیسی یا ریاضی شکی ندارد، اما اگر این هدف در راستای اهدافی باشد که در واقع جوانان را قادر سازد که بتوانند کار مفیدی را برای زمان حال خود و جامعه و همچنین آینده یک کشور انجام دهند. به طوری که جامعه باید بیشتر روی جوانان خود کار کند و برای دانشجویان و دیگر متقاضیان کار، فرصت به دست آوردن تجربه در کارهای دشوار را فراهم کند. بهترین زمان برای کار کردن روی قشر جوان، دوران دانشگاه و در خوابگاه است است. زیرا دسترسی به جوانان و برگزاری کلاس هایی جهت تقویت مهارت آنان در این دوره بسیار آسان است. برای کشورهایی که دارای نیروی جوان وفعال هستند، اهمیت یادگیری مهارت هایی که بتواند درآمدزا باشند نه تنها به نفع فرد جوان بلکه به سود آینده کشور است.

خوابگاه خودگردان

خوابگاه/ پانسیون/ اقامتگاه های خودگردان را در خواب اینجا مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها