مقررات عمومی خوابگاه دانشجویی

بشرا یعقوبیان 1398/11/22 تعداد بازدید:‌ 233 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

مقررات عمومی خوابگاه دانشجویی
ثبت زمان ورود و خروج:

دانشگاه، دانشجو و خوابگاه سه محور بسیار مهم و وابسته به یکدیگر هستند که توسعه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و... هر کشور به ارتباط صحیح بین آن ها وابسته است. اقامت در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه تهران و دیگر شهرها اکثر ساکنین خوابگاه، اولین تجربه زندگی مستقل است. هم اتاق شدن با افراد جدید، هم سن و دارای وجه اشتراک های بسیار در زمینه های متفاوت، می تواند هیجان انگیز و گاهی تنش زا باشد. این شرایط به ویژه برای افرادی که تا به حال دور از خانه نبوده اند، به مراتب سخت تر خواهد بود. مواجه شدن با تمام افراد جدید، اتفاقات متنوع، لحظات خوب و بد و تجربیات تلخ و شیرین سبب می شود که ساکنین خوابگاه های دانشجویی پسرانه و دخترانه با دست یافتن به چشم انداز وسیع تری از زندگی، خوابگاه را ترک کنند.

پانسیون در تهران

رعایت حقوق خود و دیگران:

هرکدام از اطرافیان و هم اتاقی ها در خوابگاه، می توانند پنجره جدیدی از درک و فهم را برای یکدیگر باز کنند. گرچه متأسفانه گاهی ممکن است با افرادی در خوابگاه مواجه شد که تأسف، ناراحتی و خشم را در اطرافیان برانگیخته می کنند. اما به هرحال باید پذیرفت که در مکان های عمومی مانند خوابگاه، به همان اندازه که شانس برخورد با یک هم اتاقی خوب وجود دارد، شانس برخورد با یک هم اتاقی بد هم قابل انتظار است. البته نباید انکار کرد که مواجه شدن با هم اتاقی های خوب یا بد در خوابگاه ها و پانسیون پسرانه در تهران و دخترانه، تا حدود زیادی به خود فرد نیز بستگی دارد. گاهی تکرار اشتباهات در مورد نقض حقوق دیگر هم اتاقی ها در اتاق و یا کوتاهی کردن در انجام وظایف مربوط به اتاق، ممکن است خارج از دامنه تحمل یک هم اتاقی خوب و منظم باشد. رعایت نکردن حقوق دیگران و کوتاهی کردن در انجام وظایف، خود از مهمترین دلایل از دست دادن یک هم اتاقی خوب است. بهترین پیشنهاد برای حفظ دوستان خوب در خوابگاه ها و اقامتگاه دانشجویی پسرانه و دخترانه، تقسیم وظایف ساده و در عین حال مهم در اتاق است.

خوابگاه پسرانه

تقویت روحیه مسئولیت پذیری:

حتی آن دسته از دانشجویانی که تمام روزهای هفته وعده های غذایی خود را در سلف دانشگاه میل می کنند، بازهم در روزهای آخر هفته و تعطیل، مجبور به آشپزی در خوابگاه هستند. آشپزی تقریبأ تنها وظیفه مشترک در خوابگاه های پسرانه و اقامتگاه دخترانه تهران است که می تواند گاهی وقت گیر باشد. به همین دلیل بهتر است هر روز یا هر وعده، وظیفه آشپزی بر عهده یک نفر باشد و هرکدام از هم اتاقی ها در طول هفته به طور برابر و منظم آشپزی کنند. برای آنکه حق کسی در اتاق ضایع نشود، می توان برای یک ماه یا چند هفته، غذاهایی که قرار است طبخ شود، در یک برگه نوشته شده و به دیوار اتاق چسپیده شود. از این طریق طبخ غذاهای متنوع در بین هم اتاقی ها تکرار می شود. این مقررات در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون دانشجویی دخترانه بسیار مهم هستند. پس هم اتاقی ها باید نسبت به یکدیگر انعطاف و گذشت نشان دهند. برای مثال روزی که یکی از هم اتاقی ها به هر دلیل قادر به آشپزی کردن نیست، دیگران بدون هیچ اخم و شکایتی وظیفه آماده کردن غذا در آن وعده را بر عهده بگیرند. تنها زمانی که یکی از هم اتاقی ها قصد سوءاستفاده از دیگر هم اتاقی ها را داشته باشد، می توان صریح و بدون هیچ تعارفی وظایف تعیین شده را به وی گوشزد کرد.

خوابگاه پسرانه

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها