مقابله کردن با قلدری در خوابگاه پسرانه

بشرا یعقوبیان 1401/06/13 تعداد بازدید:‌ 134 دسته‌بندی: خوابگاه پسرانه

مقابله کردن با قلدری در خوابگاه پسرانه

یکی از رفتارهای زشت و آزاردهنده ای که افراد در هر سن و شرایطی در جامعه ممکن است با آن روبرو شوند رفتار قلدری کردن از طرف دیگران است. بسیاری از افراد حداقل برای یکبار در طول زندگی خود مورد قلدری دیگران قرار گرفته اند. قلدری کردن به رفتارهای کنترل گرانه و آزاردهنده ای گفته می شود که از طرفی فرد یا افرادی به افراد ضعیف تر از خود اعمال می کنند. قلدری کردن در هر شرایط و موقعیت و سن و سالی امری بسیار قبیح و محکوم است. زیرا هیچ یک از افراد جامعه حق این را ندارند که به دلیل بالا بودن توانایی در یک حزه ای نظیر توانایی جسمی به افراد ضعیف تر از خود اعمال زور و قدرت نمایند. با این وجود متاسفانه همیشه افرادی در موقعیت های متلف از جمله در خوابگاه پسرانه دیده می شوند که قلدری کردن را به روتین زندگی خود تبدیل کرده اند.

خوابگاه پسرانه

ساکنین خوابگاه پسرانه تهران مانند هر فرد دیگری ممکن است مورد قلدری و زورگویی قرار بگیرند. این مساله از این جهت حائز اهمیت است که تعدادی از ساکنین خوابگاه پسرانه ورودی های جدید مقطع کارشناسی بوده و برای اولین بار است که از خانواده های خود دور می شوند. چنین افرادی زندگی در خوابگاه پسرانه به عنوان اولین تجربه زندگی مستقل آنها به شمار می رود. به همین دلیل است که مورد قلذری قرار گرفتن این افراد به دلیل تجربه ناقصی که از زندگی مستقل دارند میتواند برای آنها به خاطره ای آزاردهنده تبدیل شود. از طرفی دیگر کسانی که در بدو ورود به خوابگاه پسرانه در تهران و هر خوابگاه دیگری مورد قلدری قرار می گیرند ممکن است اعتماد به نفس خود را از دست داده و برای همیشه از اعتماد به نفس کافی برای قرارگیری در جمع برخوردار نشوند. 

قلدری کردن در خوابگاه پسرانه چگونه متوقف می شود؟

قلدری کردن چه توسط افراد ساکن در خوابگاه تهران انجام شود و یا اینکه هر فرد دیگری در هر شرایطی قلدری کند به هرحال توسط افرادی انجام می شود که به شدت مشکل اعتماد به نفس و عزت نفس دارند. این واقعیت تلخ در مورد برخی از افراد سرکوب شده و دارای اعتماد به نفس نابود شده این است که این افراد می کوشند کمبودهای عاطفی خود را با قلدری کردن و زورگویی به دیگران مخفی نگه دارند. با دانستن این واقعیت این شانس برای افراد مورد قلدری واقع شده وجود دارد که در زمان تکرار این پدیده در خوابگاه پسرانه و هر مکان دیگری در مقابل آن بیاستند. 

خوابگاه پسرانه

بنابراین اولین قدم در مقابله کردن با افراد قلدر نادیده گرفتن آنها می باشد. اما متاسفانه گاهی نادیده گرفتن قلدرها آنها را عصبانی تر کرده و ممکن است کار خود را با شدت بیشتر انجام دهند. در قدم بعدی صحبت کردن با قلدرها در خوابگاه پسرانه و هر مکان دیگری ممکن است تا حدی به رفع این مشکل کمک کند. گاهی یک جمله و یا یک حرف همراه با مهربانی و عطوفت می تواند برای همیشه این افراد را تحت تاثیر قرار دهد. اما متاسفانه همیشه اوضاع به این ایده آلی نیست. در غالب موارد افراد قلدر در خوابگاه و هر مکان دیگری بصورت عمدی سعی در آزار و اذیت دیگران دارند. در چنین شرایطی بهترین کار مقابله کردن با افراد قلدر است. با نمایش قدرت بصورت گروهی و یا انفرادی به چنین افرادی در خوابگاه پسرانه می توان برای همیشه از شر قلدری های آنها خلاص شد. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها