مقابله با گرمازدگی در پانسیون پسرانه تهران

بشرا یعقوبیان 1401/04/22 تعداد بازدید:‌ 138 دسته‌بندی: پانسیون پسرانه تهران

مقابله با گرمازدگی در پانسیون پسرانه تهران

با وارد شدن به فصل تابستان یکی از معضل های اصلی بروز بیماری های مختلفی است که به اشکال گوناگونی با این فصل در ارتباط هستند. یکی از بیماری ها که عامل بروز آن شرایط محیطی بوده و با هیچ نوع میکروبی ارتباط ندارد، گرمازدگی است. گرمازدگی به وحشتناک ترین شکل ممکن میتواند لذت روزهای طولانی تابستان را از افراد بگیرد. عامل گرمازدگی هرچه که هست قطعا در خط مقدم آن دمای بالای هوا قرار دارد. دمای هوا می تواند به راحتی دمای بدن را بالا برده و در نتیجه آن ارگان های مختلف بد را با اختلال مواجه سازد. در پانسیون پسرانه تهران نیز مانند هر مکان دیگری احتمال بروز گرمازدگی در بین ساکنین وجود دارد. ساکنین پانسیون پسرانه تهران به دلیل ماهیت زندگی خاصی که دارند و مدام در حال رفت و آمد بین پانسیون و محل کار یا تحصیل هستند، در تابستان در معرض گرمازدگی قرار می گیرند. 

پانسیون پسرانه تهران

موردی که می تواند گرمازدگی در پانسیون پسرانه تهران و هر پانسیون کارمندی و دانشجویی دیگری را به معضل تبدیل کند، دور بودن افراد از خانواده هایشان بوده که این امر سبب می شود پرستار مناسبی در چنین شرایطی نداشته باشند. در بسیاری از موارد دیده می شود که ساکنین پانسیون پسرانه در تهران به حدی با یکدیگر صمیمی هستند که با تمام وجود در زمان بروز هر نوع مشکل و بیماری مانند اعضای یک خانواده از یکدیگر حمایت می کنند. اما واقعیت امر این است که همه ساکنین پانسیون دانشجویی و کارمندی به حدی درگیر مسائل و امور شخصی خود هستند که حتی اگر تمام تلاش خود را نیز به کار بگیرند نمی توانند در زمان بروز مشکلی مانند گرمازدگی تمام و کمال در اختیار فرد بیمار باشند. 

پانسیون پسرانه تهران

در زمان بروز گرمازدگی در پانسیون پسرانه تهران چه اقداماتی انجام دهیم؟

 متاسفانه گرمازدگی می تواند علی رغم ظاهر ساده خود آسیب های جدی به بخش های مختلف بدن وارد کنند.در برخی موارد شدید دیده شده است که فرد گرمازده حتی دچار تشنج و حمله های شدید نیز می شود. با این وجود در صورت تشخیص سریع این مشکل می توان به با انجام اقداماتی از بروز مشکلات بیشتر در افراد جلوگیری کرد. از جمله اقداماتی که در زمان بروز گرمازدگی در پانسیون پسرانه تهران در افراد میتوان انجام داد عبارتند از:

- به سرعت لباس های فرد گرمازده را از بدن وی خارج کرده و سعی کنید به یک ملحفه نخی و خنک بدن او را بپوشانید. 

- با گذاشتن کمرس آب سرد در بخش هایی نظیر ناحیه شکمی می توان تا حد زیادی دمای بدن فرد گرمازده در پانسیون دانشجویی را کاهش داد. 

- سعی کنید فرد گرمازده را در مسیر عبور هوای کولر یا پنکه قرار دهید. 

- در صورت به هوش بودن، به فرد گرمازده مایعات همراه با الکترولیت های ضروری بخورانید. 

- از لمس بدن فرد گرمازده بپرهیزید. این کار به بالا رفتن هرچه بیشتر دمای بدن وی می انجامد. 

مصرف آب کافی بهترین راه مقابله با گرمازدگی در پانسیون پسرانه

بدون شک همه ما از اهمیت نوشیدن آب کافی و تاثیری که این مایه حیات بر زندگی ما دارد آگاه هستیم. اما می توان به جرات گفت در اهمیت مصرف و نوشیدن آب کافی در طول تابستان بیش از هر زمان دیگری است. در طول تابستان افراد به دلیل عرق کردن مزان زیادی آب همراه با الکترولیت های ضروری بدن از دست می دهند. بنابراین مصرف و نوشیدن آب در تابستان می بایست به همین نسبت افزایش یابد. آنچه که در این زمینه برای ما مهم است، اهمیت نوشیدن آب کافی برای مقابله با گرمازدگی در فصل تابستان در پانسیون پسرانه هران می باشد. نوشیدن آب کمک می کند که بدن مرتبا دمای اضافی خود را به صورت عرق کردن از دست داده و از بروز گرمازدگی جلوگیری گردد. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها