با معیارهای خود بهترین خوابگاه دخترانه را بیابید!

بشرا یعقوبیان 1398/05/07 تعداد بازدید:‌ 298 دسته‌بندی: پانسیون دخترانه در تهران

با معیارهای خود بهترین خوابگاه دخترانه را بیابید!

معیارهای اساسی در انتخاب خوابگاه دخترانه

خوابگاه دخترانه و پسرانه که در سطح شهرهای مختلف از جمله شهر تهران وجود دارند، از بسیاری جهات ممکن است متفاوت باشند. این مسئله به نفع متقاضیان است. زیرا دامنه انتخاب برای آنان وسیع تر خواهد بود در نتیجه می توانند بهترین خوابگاه را بر اساس نیازها و اولویت های خود، انتخاب کنند. به طور کلی، چند معیار اساسی در انتخاب خوابگاه دخترانه در تهران برای متقاضیان خوابگاه وجود دارد. در این مطلب به چند مورد از آن ها پرداخته می شود.

خوابگاه دانشجویی دخترانه

پول پیش و اجاره بهای خوابگاه دخترانه

خوابگاه دخترانه در تهران و بسیاری از شهرهای دیگر مانند سایر اشکال مسکن با افزایش اجاره بها و پول پیش همراه است. با توجه به وضعیت اقتصادی نامطلوب و تورم روزافزون، شاید مهمترین مسئله در انتخاب محل اقامت، هزینه های مربوط به آن باشد. به ویژه طی یک سال اخیر که هیچ گونه کنترلی بر رشد هزینه های مربوط به مسکن وجود نداشته است؛ سیر صعودی اجاره بها و پول پیش به یکی از اصلی ترین دغدغه های جامعه تبدیل شده است. متأسفانه پانسیون دخترانه و پسرانه در تهران نیز از این وضعیت بحرانی در امان نبوده اند. این افزایش قیمت برای متقاضیان خوابگاه های خودگردان و دولتی به یک کابوس تبدیل شده است.

خوابگاه دخترانه تهران و سایر خوابگاه ها دارای کمبود امکانات رفاهی و خدماتی برای ساکنین خود هستند. چنانچه که اگر متناسب با هزینه ها، وضعیت امکانات و رفاه خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه دخترانه تهران و دیگر شهرها بهتر می شد، این افزایش قیمت می توانست منطقی باشد. اما اکنون پرداخت هزینه های هنگفت اجاره و ودیعه در برابر امکانات محدود و فضای نامناسب، تنها از روی ناچاری است. البته این موضوع در مورد همه خوابگاه دخترانه تهران، صدق نمی کند. بهترین راهکار جهت فائق آمدن بر این مشکل، انتخاب خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون متناسب با معیارهای هر فرد است. برخی خوابگاه ها با امکانات رفاهی عالی، مسیر مناسب و ... در تهران و دیگر شهرها مشغول به فعالیت هستند. نمی توان انکار کرد که تجربه اقامت در چنین خوابگاه هایی ارزش هزینه های پرداختی را دارد. اما باید این هزینه ها را با توانایی مالی خود سنجید و بهترین خوابگاه را انتخاب کرد.

خوابگاه خودگردان پسرانه

مسافت بین خوابگاه دخترانه با محل تحصیل یا محل کار

فاصله از محل تحصیل یا محل کار از چند جهت حائز اهمیت است. متقاضیان در زمان انتخاب خوابگاه پسرانه تهران می بایست به آن توجه ویژه ای داشته باشند. اول اینکه هزینه رفت و آمد در تهران حتی با وسایل نقلیه عمومی بسیار بالا است. حال هر اندازه مسیر دورتر باشد و در مکان هایی واقع شده که به وسایل نقلیه عمومی دسترسی ندارند، هزینه ها نیز بالاتر می رود. مسئله دوم در مورد مسافت بین محل اقامت و محل کار یا تحصیل، به صرفه جویی در زمان برمی گردد. در شهرهای بزرگ این امر، اهمیت زیادی دارد. تحمل صدای ترافیک، آلودگی، کم خوابی به جهت سر وقت رسیدن و... علاوه بر هزینه ها، آرامش را از انسان سلب می کند.

بهترین تصمیم برای انتخاب محل اقامتگاه پسرانه در تهران، محلی است که در نزدیکترین فاصله به محل تحصیل و کار فرد قرار دارد. مگر اینکه شرایطی مانند پایین بودن سطح رفاه و بهداشت خوابگاه، دارای مشکل باشد و برای متقاضی قابل سکونت نباشد. به هرحال باید در انتخاب خوابگاه به عنوان محل اقامت خود در یک شهر غریب اهمیت ویژه قائل بود. در زمان انتخاب خوابگاه بر اساس معیارهای خود، باید مواردی نظیر موقعیت مکانی، هزینه های مربوطه، امکانات رفاهی و غیره را مورد توجه قرار داد.

پانسیون خودگردان

امکانات رفاهی خوابگاه دخترانه

خوابگاه دخترانه محل اقامتی برای دانشجویان در حال تحصیل در شهر غیربومی آنها می باشد. نباید از یک خوابگاه دخترانه انتظار امکاناتی در حد هتل چند ستاره را داشته باشیم. با این حال دارا بودن چندین امکانات اولیه و در حد متوسط برای اقامت افراد در خوابگاه و پانسیون دخترانه تهران ضروری است. امکانات اولیه ای که تمامی اقامتگاه پسرانه و دخترانه باید داشته باشند عبارتند از: تخت خواب مناسب، موکت یا فرش، اجاق گاز، یخچال، کمد لباس، سالن مطالعه دارای میز مطالعه مناسب و ... .

امکاناتی که در پاراگراف پیش به آنها اشاره شد یکسری امکانات ضروری و اولیه در اقامتگاه دخترانه و پسرانه هستند. عوامل مختلفی نظیر میزان کرایه و ودیعه خوابگاه، میزان نظارت سازمان های ذیربط، پیگیری ساکنین و غیره می توانند بر امکانات اقامتگاه دخترانه تاثیرگذار باشند. بطور مثال برخی از خوابگاه های پسرانه و دخترانه امکاناتی نظیر سالن تلویزیون، سالن ورزشی، سالن کامپیوتر، کتابخانه، مایکروویو و ... را برای ساکنین خود فراهم می کنند.

اقامتگاه پسرانه تهران

ظرفیت خوابگاه دخترانه

خوابگاه دخترانه بر اساس تعداد افراد ساکن در آن، می تواند دارای ظرفیت های گوناگونی باشد. ساختمان های بزرگ با تعداد اتاق بیشتر، می توانند افراد بیشتری را در خود جای دهند. در کنار آن برخی از ساختمان های در نظر گرفته شده برای پانسیون دخترانه و پسرانه به حدی کوچک هستند که تعداد کل ساکنین آن به صد نفر هم نمی رسد. نمی توان به قطعیت گفت که خوابگاه هرچه کم جمعیت تر باشد بهتر است؛ زیرا در برخی موارد دیده می شود که جمعیت بیشتر اقامتگاه، موجب رسیدگی بیشتر به آن می گردد. اما بطور کلی خوابگاه های کم جمعیت تر می توانند آرامش بیشتری را برای ساکنین خود به همراه داشته باشند. این در حالی است که برخی از افراد جمعیت بالا و مراودات بیشتر را با افراد مختلف، به زندگی در یک اتاق کم جمعیت ترجیح می دهند.

تمامی مواردی که در بالا به عنوان معیارهای انتخاب خوابگاه دخترانه تهران مطرح گردید؛ در کنار تعداد بسیار زیادی از معیارهای دیگر می توانند به انتخاب بهترین خوابگاه برای هر شخص، کمک کننده باشند. معیارهای مناسب برای هر فرد ممکن است بر اساس سلیقه شخصی و موقعیت فرد از نقطه نظرات مختلف، متفاوت باشد. بنابراین هر کس بر اساس نیاز و معیارهای خود می تواند در وبسایت خواب اینجا بهترین اقامتگاه را برای خود برگزیند.

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون

دیدگاه‌ها