معضل چاقی در اقامتگاه پسرانه تهران

بشرا یعقوبیان 1400/05/04 تعداد بازدید:‌ 245 دسته‌بندی: اقامتگاه

معضل چاقی در اقامتگاه پسرانه تهران

چاقی، بیماری خطرناک قرن ما

بسیاری از ما مشکل اضافه وزن را با مسائل مربوط به زیبایی و جنبه بصری آن در هم می آمیزیم. بدون شک پرداختن به معضل چاقی از این نقطه نظر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اما آنچه که بیش از همه مهم است مساله سلامت جسمی و روحی افراد  ارتباط آن با چاقی و اضافه وزن است. بسیاری از پژوهش هایی که در چندین دهه اخیر در آمریکا و سایر کشورهای جهان انجام شده اند، چاقی را بیماری و معضل خاموش قرن می دانند. درصد بالایی از افراد جامعه هر روز نسبت به روز قبل چند گرم بیشتر وزن اضافه می کنند. همین چند گرم چند گرم های ناچیز پس از گذشت مدت های نه چندان طولانی، به اضافه وزنی چند کیلویی در افراد تبدیل می شود. این مساله تنها مختص افراد میانسال و مسن نیست. بلکه حتی کودکان و جوانانی که در اقامتگاه پسرانه تهران سکونت دارند، با این مشکل دسته و پنجه نرم می کنند.

اقامتگاه پسرانه تهران

شاید جوانانی را دیده باشید که در سنین پایین از درد کمر و یا زانو شکایت دارند. برخی دیگر از جوانان از سنین بسیار کم گرفتار مشکلات قلبی، فشار خون و دیابت می شوند. پژوهش های بسیاری تاثیر افزایش ذخیره چربی بدن را بر روی همه این معضلات ثابت کرده اند. آنچه که بیش از همه در مورد معضل چاقی در جوانان به چشم می خورد، ارتباط نزدیک این مشکل با تغییر سبک زندگی آنها است. جوانانی که به خوابگاه پسرانه و یا خوابگاه دخترانه قدم می گذارند، در حال تجربه یک دنیای جدید هستند. در این میان اهمیت  دادن به جنبه های مختلف زندگی از جمله سلامتی در اقامتگاه پسرانه و دخترانه بسیار مهم است.

خوابگاه پسرانه تهران

معضل چاقی در اقامتگاه پسرانه تهران

یکی از مکان هایی که افراد زمینه خوبی برای افزایش وزن دارند، اقامتگاه دانشجویی و کارمندی است. اینگونه مکان ها به دلیل سبک زندگی خاصی که افراد در آن تجربه می کنند، همواره مشکل و معضل چاقی ساکنین را تهدید می کند. اقامتگاه پسرانه تهران می تواند زمینه ساز بروز مشکل اضافه وزن در بین جوانان باشد. این مساله ارتباطی با خود ساختار خوابگاه و پانسیون دخترانه و پسرانه ندارد. بلکه سبک زندگی خاصی که جوانان در اینگونه اقامتگاه دانشجویی تجربه می کنند، می تواند به این مشکل دامن بزند. در ادامه چندین راه کار را برای فرار از معضل چاقی در خوابگاه دانشجویی پسرانه به شما پیشنهاد می کنیم.

پانسیون پسرانه

4 راه کار اساسی برای فرار از چاقی در اقامتگاه پسرانه تهران

چاقی و اضافه وزن می تواند مشکلات بسیاری را با خود به همراه داشته باشد. بررسی تک به تک این مشکلات از وقت و حوصله این مقاله خارج است. از طرفی همه ما کمابیش با مشکلاتی که چاقی در پی دارد، آشنا هستیم. اکنون در اینجا قصد داریم چندین راه کار عملی را برای فرار از این مشکل به شما پیشنهاد کنیم.

لایف استایل (سبک زندگی) خود را تغییر دهید

لایف استایل یا سبک زندگی همان راه و روش زندگی است که بسیاری از ما هر روزه آن را دنبال می کنیم. مساله جالب توجه در مورد سبک زندگی و لایف استایل این است که گاهی فرد به قدری آن را دنبال می کند که انجام دادن و ندادن برخی کارها در آن به شکل عادت ها و روتین های زندگی در می آیند. نوع تغذیه، میزان تحرک، ساعات خواب و بیداری، کنترل استرس و غیره همه در سبک زندگی افراد جای دارند. با یک تغییر کوچک در سبک زندگی می توانیم از مواردی که به چاقی و سایر مشکلات می انجامند دوری کنیم.

خوابگاه دخترانه

تحرک خود را افزایش دهید

زمانی که از تاثیر تحرک بر کنترل وزن صحبت می شود ذهن افراد به سمت انجام ورزش های سخت کشیده می شود. اما واقعیت امر این است که حتی یک پیاده روی ساده بین خوابگاه و پانسیون پسرانه تهران و محل کار و تحصیل، می تواند به راحتی در کنترل وزن اثرگذار باشد. می توان ابتدا با یک پیاده روی چند دقیقه ای شروع پروژه تحرک را استارت زد و سپس مدت زمان طولانی تر و حتی انجام ورزش های جدی تر در اقامتگاه پسرانه تهران فکر کرد.

قند و شکر را حذف کنید

تنها همین یک راه کار ساده می تواند زندگی شما را در خوابگاه تهران و سایر شهرها تغییر دهد. قند و شکر از مضرترین مواد برای سلامتی هستند. این مواد با آزادسازی میزان بسیار زیادی گلوکز در خون، موجب مقاومت به انسولین می شوند. از طرفی دیگر مازاد انرژی دریافت شده از قند و شکر در بدن بصورت چربی ذخیره می شود. چاقی و دیابت دو عارضه از ده ها عارضه ای هستند که این دو سم سفید به همراه دارند.

خواب اینجا

مصرف فست فود ها را به حداقل برسانید

خوابگاه دانشجویی و اقامتگاه کارمندی، از مستعدترین مکان ها برای مصرف غذاهای آماده و حاضری بیرون هستند. اما باید توجه داشت که اینگونه غذاها از چربی های اشباع شده و ترکیبات نیتراتی فراوانی تشکیل شده اند. طی تحقیقات که توسط سازمان غذا و دارو آمریکا انجام شده است، ارتباط نزدیک این غذاها با معضل چاقی در نوجوانان و جوانان آمریکایی اثبات شده است.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها