معضل مهمان داخلی ناخوانده در اقامتگاه دخترانه

بشرا یعقوبیان 1400/07/11 تعداد بازدید:‌ 198 دسته‌بندی: اقامتگاه دخترانه

معضل مهمان داخلی ناخوانده در اقامتگاه دخترانه

منظور از مهمان داخلی در اقامتگاه دخترانه چیست؟

پیش از این در وبلاگ خواب اینجا به مبحث مهمان در خوابگاه پرداختیم. در واقع منظور از مهمان در آن مقاله ها مهمانانی بودند که از خارج اقامتگاه دخترانه به داخل می آمدند. این نوع مهمانان نیز اگرچه به نوبه خود می توانند مزاحمت هایی برای ساکنین خوابگاه دخترانه ایجاد کنند، اما اصولا مقابله با مزاحمت های اینگونه افراد راحت تر است. زیرا عموما بیشتر خوابگاه و پانسیون دانشجویی و کارمندی قوانین سفت و سختی برای پیشگیری از ورود افراد غیره به داخل خوابگاه دارند. اما علاوه بر این افراد، همواره در خوابگاه کارمندی و دانشجویی معضلی بزرگتر به اسم مهمانان داخل خوابگاه وجود دارند. این افراد کسانی هستند که از سایر اتاق های داخل همان اقامتگاه به عنوان مهمان به اتاق های دیگر می روند.

خوابگاه پسرانه تهران

اگر ساختمان اقامتگاه دانشجویی را یک مجتمع مسکونی و هر یک از اتاق ها را یک منزل واحد و جدا در نظر بگیریم، آنگاه با دید دیگری به مساله مهمانی در اقامتگاه دخترانه تهران نگاه می کنیم. همانگونه که ما هیچگاه بدون دعوت و سرزده به منزل کس دیگری نمی رویم، باید این قانون را در خوابگاه تهران  سایر شهرها نیز رعایت کنیم. زیرا ساکنین هر یک از اتاق ها در خوابگاه ممکن است دارای برنامه های خاص و مشخصی باشند که با ورود مهمان به اتاق آنها این برنامه ریزی به هم بریزد. علاوه بر این همواره در همه اتاق ها حریم خصوصی افراد بصورت تک به تک و گروهی وجود دارد. برای رعایت حریم خصوصی افراد در هر یک از اتاق های پانسیون دخترانه در تهران باید نسبت به رفت و آمدها در خوابگاه حساسیت بیشتری قائل شد.

خوابگاه دخترانه

بهترین راهکارهای مقابله با مهمان داخلی ناخوانده در اقامتگاه دخترانه

معاشرت کردن در اقامتگاه دخترانه و هر مکان دیگری یکی از ضروریات زندگی انسان به عنوان موجودی اجتماعی است. بنابراین رفت و آمد و معاشرت در خوابگاه پسرانه تهران به خودی خود کار نادرستی نیست. اما مشکل از زمانی شروع می شود که ساکنین خوابگاه و پانسیون دانشجویی از اهمیت احترام به حریم خصوصی افراد ناآگاه باشند. در چنین شرایطی و حضور همچین فردی در اتاق افراد ساکن در خوابگاه می تواند آزار دهنده باشد. بنابراین برای مقابله با مهمان داخلی ناخوانده در اقامتگاه پسرانه و دخترانه می بایست تمامی اعضای اتاق با یکدیگر برنامه دقیقی داشته باشند. در ادامه به چندین راهکار مقابله با مهمان داخلی ناخوانده در اقامتگاه دخترانه اشاره می شود:

  • قوانین مشخصی در اتاق تعیین کنید. بطور مثال نباید هیچ یک از اعضای اتاق اجازه داشته باشند که هر زمان که دوست داشتند، مهمان دعوت کنند. این کار باید طبق برنامه باشد.

  • برای صحبت کردن با دوستانی که در اتاق ما نیستند بهتر است از فضاهای عمومی خوابگاه پسرانه استفاده کنیم.

  • درس خواندن گروهی به همراه همکلاسی هایی که در اتاق های دیگر هستند در داخل اتاق پانسیون، کار درستی نیست. برای اینکار می توان از سالن مطالعه یا نمازخانه خوابگاه تهران استفاده کرد.

  • استفاده از مواد خوراکی نظیر آجیل، چای، میوه و غیره که بصورت گروهی در اتاق تهیه می شوند، برای مهمانان شخصی کار درست و اخلاقی نیست. این مواد خوراکی برای استفاده اعضای اتاق تهیه شده اند نه مهمانان گاه و بی گاهی که به اتاق می آیند. 

  • در ایام امتحانات پذیرفتن هرگونه مهمانی در اتاق خوابگاه کار بسیار آزاردهنده ای است. در ایام امتحانات معمولا سالن مطالعه خیلی شلوغ است و بسیاری از ساکنین مجبور می شوند که در اتاق اقامتگاه دخترانه به مطالعه بپردازند.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها