معضل آشپزی کردن در خوابگاه پسرانه

بشرا یعقوبیان 1400/12/17 تعداد بازدید:‌ 262 دسته‌بندی: خوابگاه پسرانه

معضل آشپزی کردن در خوابگاه پسرانه

از اولین روزها و ساعت های اقامت در خوابگاه پسرانه، یکی از مشکلات بزرگ ساکنین، تهیه غذا و آشپزی کردن است. با اینکه بسیاری از انواع خوابگاه و پانسیون دانشجویی دارای سرویس تهیه غذا از طرف دانشگاه هستند؛ اما گاهی برخی از انواع خوابگاه پسرانه از این سرویس محروم بوده و یا اینکه در روزهای خاصی در هفته مجبور به تهیه غذا و آشپزی کردن در خوابگاه می شوند. آشپزی کردن در خوابگاه را نمی توان با آشپزی کردن در خانه مقایسه کرد. زیرا بسیاری از امکاناتی که آشپزی کردن در منزل را آسان می کنند، در خوابگاه پسرانه در تهران و شهرها یافت نمی شوند. همین مساله موجب بروز معضل آشپزی کردن در خوابگاه پسرانه می گردد. 

خوابگاه پسرانه

چرا آشپزی کردن در خوابگاه پسرانه چالش برانگیز است؟

بطور کلی تهیه غذا و آشپزی کردن امری زمانبر و وقت گیر است. به همین دلیل تنها کسانی می توانند بدون مشکل اقدام به تهیه غذا کنند که به این فعالیت واقعا علاقه مند باشند. اما در یک اقامتگاه عمومی نظیر خوابگاه پسرانه عموما افراد علاقه چندانی به تهیه غذا و آشپزی کردن برای خود و سایرین ندارند. زیرا این کار را اتلاف وقت دانسته و ترجیح می دهند به جای آشپزی کردن برای دیگران وقت خود را به انجام امور دیگری بگذرانند. علاوه بر این نبودن امکانات مناسب نظیر ظروف خوب و نچسب، اجاق گاز به اندازه کافی، مواد غذایی با کیفیت و کافی، آشپزخانه های کوچک همه و همه می توانند آشپزی کردن را در خوابگاه در تهران را به امری آزار دهنده تبدیل کنند.

علاوه بر موارد بالا ناهماهنگی بین افراد را به موارد چالش برانگیز در آشپزی کردن در خوابگاه و پانسیون پسرانه اضافه کنید. در بسیاری از مواقع سایر هم اتاقی ها در امر آشپزی و سایر امور مربوط به اتاق همکاری نمی کنند. این مساله سبب می شود که آشپزی کردن در خوابگاه پسرانه حتی برای افرادی که به این کار عشق می ورزند هم به کاری کسل کننده تبدیل شود. زیرا آنها تصور می کنند که دیگران مشغول سواستفاده کردن از آنها بوده و برای زحمت و وقت آنها ارزشی قائل نیستند. 

خوابگاه پسرانه تهران

راهکار هایی که آشپزی کردن در خوابگاه پسرانه را جذاب می کند

با وجود چالش ها و معضلاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم، راهکارهایی وجود دارند که می توانند به نظم دهی امر آشپزی کردن در خوابگاه پسرانه کمک کنند. یکی از این راهکارها تقسیم کار در خوابگاه است. اینکه فردی آشپزی بلد نیست و به همین بهانه کلا خود را از انجام این امر کنار بکشد می تواند از نظر سایر افراد توهین به شعورشان تلقی گردد. در چنین شرایطی این فرد باید با شستن ظرف ها و سایر کارهای جانبی قدردانی خود را نسبت به فردی که آشپزی می کند ابراز کند. یکی دیگر از راهکارهای حل کردن معضل آشپزی کردن در خوابگاه پسرانه در تهران داشتن برنامه منظم آشپزی است. در صورتی که ساکنین خوابگاه برای روزهای خود برنامه غذایی داشته باشند هر کسی که آن روز وقت خالی داشته باشد می تواند غذای همان روز را تهیه کند. 

یک راهکار دیگر که به وفور استفاده شده و جواب داده است، تعیین غذاهایی است که فرد قادر به تهیه آنها می باشد. تمامی افراد یک اتاق در خوابگاه پسرانه می توانند غذاهایی که قادر به پختن آنها هستند را لیست کنند و به این روش برنامه هفتگی منظمی برای هر روز تنظیم گردد. از طرفی دیگر آشپزی کردن در یک روز برای کل هفته هم روشی است که گاها در خوابگاه دانشجویی و کارمندی کاربرد دارد. البته این حالت بیشتر مورد استفاده افرادی است که بصورت انفرادی غذای خود را تهیه می کنند. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها