مصرف دارو در اقامتگاه دخترانه و حواشی آن

بشرا یعقوبیان 1401/05/17 تعداد بازدید:‌ 148 دسته‌بندی: اقامتگاه دخترانه

مصرف دارو در اقامتگاه دخترانه و حواشی آن

سلامتی برای همه انسان ها و حتی سایر جانداران نعمت بزرگی به شمار می آید. می توان ادعا کرد که بدون داشتن سلامتی نعمت های دیگر کمتر مورد توجه قرار می گیرند. فردی که به هر دلیلی سلامتی خود را از دست داده است حاضر است هر کاری انجام دهد تا به سلامت کامل برسد. این سلامتی می تواند جنبه های جسمی و روانی را شامل شود. به همان اندازه که یک بیماری جسمی می تواند برای یک فرد آزاردهنده باشد به همان میزان و گاها حتی بیشتر از آن نیز یک بیماری روانی روحی از افراد سلب آسایش می کند. در اقامتگاه دخترانه نیز ممکن است افراد به دلایل مختلفی سلامتی خود را از دست داده و گرفتار بیماری جسمی و روانی شده باشند. یکی از تبعات بیمار شدن، مصرف داروهای مختلف است. فردی که در حال مصرف دارو برای به دست آوردن سلامت خود می باشد، باید این کار را در اولویت امور خود قرار دهد. 

اقامتگاه دخترانه

زمانی که افراد با خانواده خود زندگی می کنند همواره یک نفر از اعضای خانواده که معمولا مادر خانواده است در زمان بیماری وظیفه سخت و دشوار پرستاری از افراد خانواده را بر عهده دارد. این در حالیست که در یک اقامتگاه دخترانه و هر نوع اقامتگاه دانشجویی و کارمندی دیگری همچین امکانی برای افراد فراهم نیست. در یک اقامتگانشجویی افراد در زمان بیماری عموما دست تنها هستند و سایر هم اتاقی هایشان ممکن است زمان کافی برای پرستاری کردن از آنها را نداشته باشند. در این حالت فرد بیمار در اقامتگاه دخترانه باید تمام تمرکز خود را بر مصرف به موقع داروهای خود معطوف کند. 

مصرف داروهای خاص در اقامتگاه دخترانه

گاهی افراد برای رهایی از یک بیماری به خصوص برای مدت زمان مشخصی داروی خاصی را مصرف کرده و پس از بهبودی دارو نیز قطع می شود. اما همه افراد به این اندازه خوش شانس نیستند. گاهی دیده می شود که فردی دارای بیماری خاصی بوده و برای مدت زمان بسیار طولانی و گاها تا آخر عمر مجبور به مصرف داروی خاصی می باشد. مصرف چنین داروهایی در اقامتگاه دخترانه در تهران ممکن است مقداری دشوارتر از مصرف آنها در زمان اقامت در منزل پدری بوده و حواشی خاصی را به دنبال داشته باشد. بطور مثال کسی که دارای بیماری کم کاری تیرویید است می بایست قرص خاصی را تا آخر عمر مصرف کند. چنین فردی می بایست قرص را قبل از صبحانه میل کرده و تا حداقل نیم ساعت پس از آن صبحانه نخورد. این مساله ممکن است موجب برهم ریختن نظم مصرف صبحانه در اتاق اقامتگاه شده و موجب اعتراض سایرین گردد. 

اقامتگاه دخترانه

یکی از مسائلی که ساکنین اقامتگاه دخترانه تهران در زمان مصرف دارو باید به آن توجه داشته باشند این است که هرکسی موظف است که زمان دقیق مصرف داروهای خود را به یاد داشته باشد و از دیگران توقع یادآوری کردن را نداشته باشد. علاوه بر این برخی از افراد داروی خاصی مصرف می کنند که خوردن برخی خوراکی ها به همراه آن داروها منع پزشکی دارد. برای چنین شرایطی افراد خود همواره باید حواسشان جمع بوده و سایر هم اتاقی های آنها موظف نیستند که به خاطر شرایط خاص یک فرد به کلی برنامه غذایی خود را تغییر دهند. بنابراین مصرف دارو و توجه به نکات ضروری همراه آن از ضروریات حرکت به سمت سلامتی در اقامتگاه دخترانه بوده اما توجه همه جانبه به این امر فقط باید توسط خود فرد صورت گیرد. 

خوابگاه دانشجویی

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها