مصرف بهینه انرژی در خوابگاه پسرانه

بشرا یعقوبیان 1399/06/17 تعداد بازدید:‌ 163 دسته‌بندی: خوابگاه پسرانه

مصرف بهینه انرژی در خوابگاه پسرانه

منابع محدود انرژی مورد استفاده در خوابگاه

شاید یکی از پر تکرارترین جملاتی که این روزها می شنویم مساله بهینه مصرف کردن انرژی است. انرژی هایی که ما امروزه برای کارهای خود در خوابگاه پسرانه تهران و تمام مکان های دیگر مورد استفاده قرار می دهیم عمدتا منابع تجدید ناپذیر انرژی هستند. منظور از تجدید ناپذیر بودن انرژی، غیرقابل جایگزین بودن آن است. برای آنکه گوشی و لب تاب ما در خوابگاه دخترانه تهران کار کند، نیاز به انرژی برق داریم. افرادیکه با استفاده از ماشین شخصی خود از پانسیون و خوابگاه به مکان های دیگر تردد می کنند بدون شک با مقوله اهمیت سوخت ماشین آشنایی دارند. اهمیت بالای انرژی های تجدید ناپذیر مورد استفاده در پانسیون پسرانه موجب شده است که ما مقاله امروز خود را به این موضوع اختصاص دهیم.

خوابگاه پسرانه در تهران

اهمیت مصرف بهینه انرژی در خوابگاه پسرانه

همانگونه که در پاراگراف بالا اشاره کردیم، منابعی که ما از آنها استفاده می کنیم به شدت محدود هستند. برق مصرفی در پانسیون دخترانه تهران از جریان آب رودخانه ها و سدهایی تولید می شود که به دلایل مختلف در حال خشک شدن هستند. سیستم گرمایشی خوابگاه صرف نظر از اینکه از چه نوعی باشد، از یکی از منابع تجدید ناپذیر نظیر گاز شهری و یا مثال آن استفاده می کند. اینها سوخت های فسیلی هستند که میلیون ها سال زمان برای بازسازی و باز تولید آنها نیاز است. تمامی این مسائل سبب می شود که مصرف بهینه این انرژی ها در اقامتگاه دخترانه و پسرانه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد.

خوابگه دخترانه در تهران

راه های مصرف بهینه انرژی در خوابگاه

اکنون که به اهمیت بالای منابع انرژی پی بردیم زمان آن رسیده است که در مورد راه کارهای صرفه جویی و یا به عبارت بهتر مصرف بهینه این منابع صحبت کنیم. ساکنین اقامتگاه پسرانه در تهران عمدتا افرادی هستند که ساعات طولانی از زمان خود را در خارج از اقامتگاه می گذرانند. به همین دلیل مدت زمان زیاد استفاده از منابع انرژی در خوابگاه پسرانه در تهران به خودی خود نمی تواند موجب هدرروی انرژی شود. بررسی های زیادی نشان داده است که عمده ی هدر روی انرژی تجدیدپذیر و تجدیدناپذیر در اقامتگاه های مختلف در اثر الگوی مصرف اشتباه و یا اشتباهات بسیار کوچک و غیرقابل تشخیص رخ می دهد. در ادامه به چند مورد از اشتباهاتی که انرژی را در خوابگاه دخترانه در تهران هدر می دهد اشاره می شود.

پانسیون پسرانه تهران

روشن بودن وسایل برقی بدون استفاده

بارها برای همه ما پیش آمده که یک وسیله برقی را پس از استفاده از پریز برق جدا نکرده ایم. در چنین شرایطی وسیله برقی بر اساس میزان مصرفی که دارد همچنان از برق استفاده می کند. بطور مثال اگر در زمان اتو کشیدن لباس در پانسیون پسرانه بعد از اتمام کار اتو را از برق نکشیم موجب هدر رفتن میزان بسیار زیادی انرژی می شویم. این اتفاق به دلیل استفاده از لوازم برقی مختلف مانند گوشی، لب تاب، اتو و ... در خوابگاه پسرانه و دخترانه ممکن است به وفور رخ دهد. بهترین راه کار در این زمینه این است که پس از اتمام کار با وسایل برقی بلافاصله آنها را از برق بکشیم.

خوابگاه پسرانه تهران

باز بودن درب و پنجره در فصول سرد سال

یکی دیگر از انرژی های بسیار پر مصرف و تجدید ناپذیر در خوابگاه دخترانه تهران، سوخت های فسیلی هستند. با کمک این نوع منابع انرژی فضای محل اقامت ما در فصول سرد سال، گرم می شود. استفاده از سیستم های گرمایشی مختلف در خوابگاه، مصرف این نوع منابع انرژی را اجتناب ناپیر کرده است. مصرف بهینه و درست این منابع انرژی، حق تمامی افراد است. اما مشکل از آنجایی شروع می شود که برخی از افراد نسبت به هدررفتن این منابع بی تفاوت هستند.

قرار دادن شوفاژ و یا بخاری در فصل زمستان برروی درجات بالا و باز کردن درب و پنجره یکی از این کارهای ناپسند است. این کار سبب می شود که اینگونه منابع تجدید ناپذیر بدون اینکه مورد نیاز باشند، بسوزند و برای همیشه از بین بروند. چنانچه در فصول سرد، هوای اتاق محل سکونت گرم شود بهترین راه کار کم کردن درجه حرارت منابع گرمایشی ساختمان است.

خواب اینجا دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون

دیدگاه‌ها