مشکلات پخت و پز در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1398/10/10 تعداد بازدید:‌ 298 دسته‌بندی: خوابگاه دخترانه

مشکلات پخت و پز در خوابگاه
بالا بودن هزینه تغذیه در خوابگاه دانشجویی:

رؤیای قبولی در دانشگاه های سراسری کشور در بین جوانان به امید پایین بودن هزینه های زندگی در یک شهر دور از خانواده روز به روز در حال کاهش است. زیرا شیب هزینه های مربوط به خورد و خوراک و همچنین اقامت در خوابگاه پسرانه و پانسیون دخترانه در تهران و دیگر شهرها به میزان زیادی افزایش یافته است. به طوری که در مقایسه با سال های نه چندان دور هزینه زندگی برای دانشجویان دانشگاه های سراسری و غیر سراسری چندین برابر رشد داشته است. متأسفانه هر سال در مقایسه با سال ‌قبل امکانات صنفی در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه تهران و دیگر دانشگاه های کشور کاهش بسیاری داشته است که به طور مستقیم بر هزینه ی زندگی دانشجویی اثر گذاشته و آن را افزایش داده است. هزینه ی غذاهایی که در دانشگاه پخت و به دانشجویان ارائه می شود نیز طی چند سال اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است. بخش ناخوشایند این مسأله برای دانشجویان کاهش کیفیت غذاهای دانشگاه با وجود افزایش قیمت ها می باشد. به طوری که بسیاری از دانشجویان ترجیح می دهند در خوابگاه غذا درست کنند و از غذاهای ارائه شده در سلف دانشگاه استفاده نکنند.

پانسیون تهران
عدم دسترسی به سلف در خوابگاه دانشجویی:

در اکثر خوابگاه های دولتی و خودگردان سالن غذاخوری یا سلف برای دانشجویان ساکن در خوابگاه دانشجویی دخترانه و پسرانه لحاظ نشده است. دور بودن خوابگاه از سلف یکی از مهمترین دغدغه های دانشجویان است که به طور ویژه در فصل امتحانات موجب ایجاد دردسر برای ساکنین خوابگاه می شود. یکی دیگر از نکات منفی تهیه ی غذا برای دانشجویان ساکن در خوابگاه روزانه و پانسیون دانشجویی پسرانه عدم ارائه ی غذا در روزهای تعطیل است که به میزان زیادی هزینه های اقامت در خوابگاه دانشجویی و پانسیون پسرانه در تهران و دیگر شهرها را افزایش می دهد.

اقامتگاه تهران
وجود وسایل قدیمی با تعداد اندک در خوابگاه:

تهیه ی غذا در خوابگاه برای بسیاری از دانشجویان کار سختی نیست. به طوری که بسیاری از ساکنین خوابگاه و اقامتگاه دانشجویی دخترانه و پسرانه پس از مدتی که به طور مداوم غذاهای بیرون را سرو می کنند، از غذاهای دانشگاه دل زده می شوند و دوست دارند غذاهای مورد علاقه خود را در خوابگاه تهیه کنند. متأسفانه موضوعی که آشپزی در خوابگاه را به معضلی برای ساکنین تبدیل کرده است، وجود وسایل قدیمی و مستهلک در بسیاری از خوابگاه های روزانه و خودگردان است. این موضوع سبب می شود ساکنین خوابگاه های دخترانه و اقامتگاه پسرانه تهران و دیگر شهرها دل و دماغ آشپزی را نداشته باشند.

خوابگاه تهران

مسأله دیگر کم بودن تعداد شعله های اجاق گاز، سینک های ظرفشویی و دیگر امکانات مربوط به آشپزی و آشپزخانه است. به ویژه در روزهای تعطیل آخر هفته که سلف دانشگاه نیز بسته است، ساکنین خوابگاه مجبور به آشپزی می شوند. بالا بودن جمعیت موجب می شود که برخی از ساکنین ساعت ده و حتی زودتر از آن مجبور به طبخ غذا برای نهار شوند. زیرا در غیر این صورت ممکن است تا ساعت سه عصر حتی برای گرم کردن غذای مانده هم شعله ی خالی گیرشان نیاید. وجود وسایل قدیمی با تعداد اندک در خوابگاه و مجبور شدن به استفاده از وسایل نیمه شکسته و نیم سالم در خوابگاه دانشجویی و حتی خوابگاه کارمندی در تهران و سایر شهرها به میزان زیادی انگیزه و لذت آشپزی را از ساکنین سلب می کند.

خواب اینجا

انلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها