مشکلات خوابگاه دانشجویی در ایام امتحانات

بشرا یعقوبیان 1400/03/12 تعداد بازدید:‌ 209 دسته‌بندی: خوابگاه دانشجویی

مشکلات خوابگاه دانشجویی در ایام امتحانات

در ایام امتحانات در خوابگاه دانشجویی چه می گذرد؟

بدون شک می توان یکی از دراماتیک ترین روزها را در خوابگاه دانشجویی در ایام امتحانات جست و جو کرد. هیچ فرقی نمی کند که افراد در سایر ایام سال تحصیلی چگونه زمان خود را سپری کرده باشند. اکنون زمان امتحان و آزمون است. همه ساکنین خوابگاه پسرانه دانشجویی و سایر خوابگاه دولتی و خودگردان، در زمان امتحانات خود را وقف درس خواندن می کنند. زیرا همه آنها به این واقعیت آگاه هستند که در صورت قبول نشدن در امتحانی خاص، مجبور به گذراندن مجدد آن درس هستند. بدون شک هیچ دانشجویی دوست ندارد که مجبور شود برای یک درس دو بار در کلاس حاضر شود. به همین دلیل می توان ادعا کرد که اکثریت قریب به اتفاق ساکنین خوابگاه دانشجویی دخترانه و پسرانه، در ایام امتحانات درسخوان می شوند.

خوابگاه دانشجویی

درسخوان شدن ساکنین پانسیون دخترانه و پسرانه همانا و به هم خوردن نظم خوابگاه همانا. از آنجایی که ایام امتحانات برای بیشتر افراد به خصوص آنهایی که در طول ترم مطالعه درسی مناسبی نداشته اند، دوران پر استرسی است. همین مساله سب می شود که افراد دیگر تمایلی به انجام هیچ کاری غیر از درس خواندن در این دوران نداشته باشند. در پی این مساله بسیاری از وظایفی که روزی در اتاق بصورت اشتراکی و دوستانه انجام می شدند اکنون تبدیل به یک معضل درون اتاقی شده اند. بطور مثال در یک اقامتگاه دخترانه همه افراد به نوبت وظایفی مانند غذا پختن، ظرف شستن، جارو کشیدن اتاق و غیره را انجام می دهند. استرس دوران امتحانات و احساس نیاز به زمان بیشتر برای درس خواندن تمام این برنامه ها را نقش بر آب می کند. نتیجه این کار هیچ چیزی غیر از بی نظیمی سرسام آمور در اتاق خوابگاه دانشجویی نیست.

خوابگاه دخترانه در تهران

برای ایام امتحانات برنامه اتاقی متفاوتی داشته باشید 

نوشتن برنامه اتاقی و عمل کردن به آن بهترین شیوه برای مدیریت هرچه بهتر کارهای اتاق است. این مساله تنها مختص به ایام امتحانات نیست. برای همه طول ترم باید افراد ساکن در یک اتاق خوابگاه دانشجویی برنامه ای دقیق برای کارهای اتاق داشته باشند. اما در ایام امتحانات ممکن است عمل به این برنامه کری دور از تعقل باشد. بطور مثال اگر فردی در ایام یکشنبه موظف است غذا بپذر و در ایام امتحانات در روز دوشنبه امتحان دشواری دارد، پختن غذا روز قبل از امتحان برای او معقول نیست. برای رفع این مشکل بهترین راه این است که از همان شروع امتحانات یک برنامه جدید برای اتاق تنظیم گردد. این برنامه اتاقی در خوابگاه پسرانه تهران باید دقیقا منطبق بر برنامه امتحانات همه افراد اتاق باشد.

اقامتگاه پسرانه در تهران

این کار علاوه بر اینکه به نظم بخشیدن اتاق بسیار کمک می کند، حس همدلی را نیز در بین افراد افزایش می دهد. در صورتی که افراد مطمئن شوند که در روزهای خاصی که به مطالعه بیشتر نیاز دارند، وظیفه خاصی بر عهده ندارند، اطمینان خاطر آنها بالا می رود. یکی دیگر از مزیت هایی که تنظیم برنامه انعطاف به همراه دارد، حفظ نظم اتاق و جلوگیری از تنش های احتمالی است. زیرا ایام امتحانات در خوابگاه دانشجویی تهران به خودی خود ایام پر استرسی است. بهترین و عاقلانه ترین کار این است که در خوابگاه دخترانه در تهران تنش های احتمالی را در ایام امتحانات به صفر برسانیم. از طرفی دیگر می توان با بر عهده گرفتن برخی از وظایف دوستان در ایامی که آنها به زمان بیشتری برای درس خواندن نیاز دارند و ما تایم اضافه داریم؛ می تواند چهره بسیار خوبی از ما نزد دوستانمان بسازد.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها